Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Saç, Cilt ve Vücut Bakımı > Cilt Maskeleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.02.2016, 12:48   #1
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Mutfaktan Gelen Güzellik

Meyve, sebze, yumurta, bal gibi her mutfakta bulunabilen malzemelerle cildinizin bakımını yapmak çok kolay! İşte temizliğini yapıp soğuk havadan etkilenen cildinizi canlandıracak pratik maskeler…

Havuç Maskesi

Yağlı ciltlere iyi gelecek bir başka sebze de havuç… A vitamini deposu olan havucu önce sıkın. 2 yemek kaşığı taze sıkılmış havuç suyu ve ev yapımı yoğurttan yapılmış 2 yemek kaşığı ayranı karıştırıp cilde yayın. 15 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın.

Marul Maskesi

Kuru cilt özellikle soğuk havanın da etkisiyle mat görünür ve pul pul dökülür. İçerdiği A ve C vitamini, kükürt, fosfor ve silisyumla cilde pürüzsüzlük kazandıran marul maskesinden yardım alabilirsiniz. 2 marul yaprağını kaynar suya batırın, 2 dakika bekletip çıkarın ve soğumaya bırakın. Yaprakları yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayın.

Nane Maskesi

Uykusuzluk veya ileri yaştan kaynaklı güçsüz bir cildiniz varsa kırışıklıklarla savaş için taze naneyi deneyebilirsiniz. 20 gram taze nane yaprağını 1 fincan suyla kaynatın, ılıtıp süzün. 1 elmayı soyup rendeleyin, nane suyuyla karıştırın. Temizlenmiş yüze ve boynunuza yedirerek sürün. 20 dakika bekletip yıkayın.

Limon Maskesi

Cildiniz yağlıysa yağ dengesini düzenleyecek, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olacak limon maskesi yapabilirsiniz. 2 limonun kabuğunu 2 çorba kaşığı sıcak suyun içinde üç dakika bekletin. Robottan geçirip püre haline getirin ve temizlenmiş yüzünüze maske olarak sürün. 10 dakika bekletip yıkayın.

Muz Maskesi

Özellikle sigara tiryakisiyseniz ve kirli havanın cildinizi kötü yönde etkilediğini düşünüyorsanız içerdiği potasyumla hem kırışıklıklara hem de yorgun görünüme iyi gelecek en önemli meyvelerden biri de muzdur. 1 muzu çatalla ezip püre haline getirin, 1 tatlı kaşığı balla karıştırın. Temizlenmiş cilde masaj yaparak sürün, 15 dakika bekletip yıkayın.

Kivi Maskesi

İleri yaş, stres, şehir hayatının ciltte yarattığı hasardan biraz da olsa sıyrılmak ister ve kırışıklıklarınızı yumuşatmak isterseniz kiviye başvurmalısınız. İki kiviyi çatalla ezip püre haline getirin. Suyunu süzüp temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza sürüp 20 dakika bekletin, daha sonra yıkayın.

Kaynak

Eski 06.02.2016, 16:26   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Mutfaktan Gelen Güzellik

Hepsi aklıma gelirdi de, marul ile yapılacak bir maske gelmezdi.

Kötü ettiğimi biliyorum ama, ömrümde hiç maske yapmadım yüzüme.

İyi ve bilinçli beslenme ile, bol su içmenin cilt güzelliğine büyük katkısı olduğuna inanıyorum.

Teşekkürler Redwine.
Eski 12.02.2016, 23:12   #3
Ekin
Başına Buyruk

Faydalı bilgiler için teşekkürler...
Marul hemde çok basit bir tarif. Uygulanabilir.
Eski 12.02.2016, 23:34   #4
Gülümsün
Yönetici

Cildim yağlı olduğu için limon maskesini bir ara denedim. Faydasını da gördüm. Bilgiler için teşekkürler, ellerine sağlık Redwine.
Eski 13.02.2016, 00:50   #5
Gülce
Müdavim

Evimizde bulunan malzemeler, hem ucuz hem de hazırlaması kolay maskeler. Yeter ki cildimizi iyi tanıyalım ve doğru maskeleri uygulayalım.

Teşekkürler Gülümsün.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gelen, güzellik, mutfaktan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler