Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 20.04.2020, 16:54   #1
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Silahlı Saldırıya Uğrayan CHP’li Başkan SÖZCÜ’ye Konuştu

Silahlı Saldırıya Uğrayan CHP’li Başkan SÖZCÜ’ye Konuştu

Silahlı saldırıya uğrayan Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, başarılı geçen ameliyatın ardından SÖZCÜ'ye konuştu. Şenel, "Tamam , yeter artık, mesaj anlaşıldı" dedikten sonra saldırganın olay yerinden uzaklaştığını söyledi.

Burdur’un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel ameliyattan çıktı. Başkan Şenel hastane odasında SÖZCÜ’ye konuştu.

Şenel, “Saldırgan beş kurşun sıktı. Eşime de bir kurşun sıkınca ‘yeter artık, mesaj anlaşıldı’ deyince, çalışır vaziyette bekleyen araca binip uzaklaştı” dedi.

Salda Gölü ile gündeme gelen ve oradaki kumların taşınmasını kamuoyuna duyuran Mümtaz Şenel’in bu gelişme nedeniyle mi hedef olduğu tartışılmıştı.

Ancak Şenel’e göre olayın Salda Gölü’yle bir ilgisi yok. İşte CHP’li başkanın saldırıya ilişkin açıklamaları:

HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDEN GİTTİ

* Saat 05.00’e doğru evimin kapısı çalındı. Benden önce eşim kapıyı açmaya giderken, ‘açma, ben geliyorum’ dedim. Kapı arkasındaki kişiye kimsiniz diye sorduğumda ‘polis, polis’ karşılığını verdi.

* Evim bahçeli olduğu için pencereden baktığımda makul bir kişi olarak gördüm. Salda Gölü’yle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüp kapıyı açtım. Ayağımın biri eşiğin diğer tarafındaydı, hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı.

* Eşim de o an yanımdaydı. Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan, hiçbir şey söylemeden bahçe dışında çalışır halde bekleyen otomobile binip ayrıldı. İçeride başka biri olup olmadığını görmedim.

OTEL RUHSATINI İPTAL EDİNCE

Yeşilova belediyesine ait bir otel bulunduğunu, burada fuhuş yapıldığı gerekçesiyle tutanak düzenlendiğini ve 30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldiğini söyleyen Şenel, açıklamasını şöyle sürdürdü;

* Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok.

Burdur’un CHP’li Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de ameliyat sırasında ve sonrasında Mümtaz Şenel ile eşini yalnız bırakmadı.

Ercengiz de saldırının ardından otel ruhsatının iptal edilmesi olduğunu ve olayla ilgili iki kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Kaynak

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başkan, chp’li, konuştu, saldırıya, silahlı, sözcü’ye, uğrayan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler