Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.04.2023, 21:44   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Alçı'dan 'ölgün ve heyecansız ortam' yorumu: 'İnce’ye akan bu seçmen seli d

Alçı'dan 'ölgün ve heyecansız ortam' yorumu: 'İnce’ye akan bu seçmen seli de neyin nesi'

İktidara yakınlığıyla bilinen HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce hakkında değerlendirmelerde bulundu ve "Muharrem İnce’ye akan bu seçmen seli de neyin nesi?” sorusunu yöneltti.

İktidara yakınlığıyla bilinen HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, “Ölgün, heyecansız bir seçim atmosferi ve Muharrem İnce hadisesi” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Alçı yazısında, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimine haftalar kala henüz bir “seçim atmosferi” oluşmadığını öne sürdü. Alçı, "ölgün ve heyecansız" bir ortamın hâkim olduğunu söyledi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce hakkında değerlendirmelerde bulunan Alçı, “Eğer CHP’li siyasetçilerin dediği gibi 'Erdoğan gidiyorrrr' heyecanı varsa, Muharrem İnce’ye akan bu seçmen seli de neyin nesi?” sorusunu yöneltti.

Alçı şunları ifade etti:

“Bu ölgün ve heyecansız ortamda 3 ay öncesine kadar yüzde 1 bile almayan Memleket Partisi’nin yüzde 7 barajını geçebilme ihtimali olduğunu son derece itibarlı araştırma şirketleri söylüyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Muharrem İnce’nin yüzde 15’leri zorladığına işaret ediyorlar.

3 ay önce ortada olmayan Memleket Partisi’nin oyu 6’lı Masa’nın dört mensubunu katlayarak aştı hatta İyi Parti ile nerdeyse başa baş gelecek. İnanılmaz bir hadise bu.

Toplumun geniş bir kesimi ya Erdoğan ya Kılıçdaroğlu ikili seçimine büyük bir tepki veriyor. Muharrem İnce olayı da bu tepkinin eseri.”

kaynak
Eski 07.04.2023, 22:22   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Alçı'dan 'ölgün ve heyecansız ortam' yorumu: 'İnce’ye akan bu seçmen

İktidar medyası, trolleri, yandaşları pompalayıp duruyor bu adamı, bu bile yeterli ''Muharrem İnce hadisesi''ni anlamaya.
%15!.. Güldürme insanı Nagehan %5'lik diğer kategorisinin içinde görünüyor adam, Seçmen seliymiş..

TEARS AND SOUVENIRS

5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2023, 22:33   #3
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Alçı'dan 'ölgün ve heyecansız ortam' yorumu: 'İnce’ye akan bu seçmen

Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığını kazanamaz doğru, ancak evet belki de %1 bile olmayan oylarında artış oluyor...Bunun nedeni, daha çok " CHP ye veya Kılıçtaroğlu'na oy vermem " diyen seçmen kesimi...Bu seçmen kesimi özellikle daha önce AKP ye oy vermiş olanlar, 6 lı masanın dağılma sürecinde Millet İttifakından soğumuş olanlar ve CHP nin içerisindeki olumsuzluklardan rahatsızlık duyanlar ile apolitik seçmen kitlesinden oluşuyor...Ancak bu şuan için Nagehan Alçı'nın dediği gibi " oy seli " falan değil...Dengeleri değiştirir mı? Şuan için 2.tura götürür gözüküyor, ancak daha 38 gün var...Tüm tarafların lehine veya aleyhine çok şeyler değişir...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2023, 22:39   #4
Rosebud
Müdavim

Zaten seçmen eğilimleri asıl sandık başında belli oluyor çünkü iş ciddiyete biniyor orada.

TEARS AND SOUVENIRS

5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2023, 22:41   #5
Banemin
» » » Çapulcu « « «

İtibarlı Nagihanın itibarlı anket şirketleri!..

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2023, 23:45   #6
Bursalı68
Yönetici

Bununla ilgili dünkü gözlemimi ve şahit olduğumu anlatayım...

Uzun yıllardır, sürekli sanayideyim ben...Çoğu zamanda Bursa'da Beşevler Sanayisine, Pilot Sanayi Bölgesine, Çalı, Kayapa, Demirtaş, Kestel Organize Sanayi veya sanayi bölgelerine çok sık giderim, çünkü çok tanıdığım firma vardır, kaldı ki çalışanlarını da iyi tanırım....Yani kim kimdir nedir aşağı yukarı şecerelerini bilirim...

Dün bir firmadayım, oradaki operatörlerin başında atölye sorumlusu arkadaş, yaklaşık 30-35 yaş arası, muhasebede 2 kişi ile sohbet ediyor....Sohbet, tartışma ama kavga veya sert bir tartışma değil, tatlı bir sohbet gibi...

Konu seçimlerde nereye oy vereceksin durumuna gelmiş, ben de hemen hemen o ana denk geldim...Atölye sorumlusu arkadaşı bilirim AKP ve RTE seçmenidir, ancak öyle asarım-keserimci değildir...Yetiştiği çevresi öyle, ailesi genellikle öyle olduğundan siyasi olarak oy verdiği taraf AKP ve RTE dir...

Ancak bu seçimde AKP ve RTE ye oy vermeyeceğini söyleyince şaşırdım biraz ve dedim ki o zaman Millet İttifakına verirsin, cumhurbaşkanlığında da Kemal Kılıçtaroğlu'na verirsin....Sonuçta evet bak sen de " ülke enkaz " diyorsun dedim....Hayır dedi CHP ve Kılıçtaroğlu'na vermem dedi......Peki kime vereceksin o zaman, eee sen kalkıp TİP'e de oy vermezsin dedim...Muharrem İnce'ye vereceğim dedi....Ailem de aynı şekilde düşünüyor dedi.....Dedim ki en azından cumhurbaşkanlığında Kemal Kılıçtaroğlu'na ver, parlamento seçiminde Memleket Partisine ver....Hayır dedi, ona kafam bazmaz dedi, verdim mi iki oyu da aynı yere Memleket Partisine ve İnce'ye verir geçerim dedi....

Burada yazdıklarımda genelde bu çevrelerin ne düşündüğünü belli bir ölçüde bildiğim veya doğru tahmin edebildiğim için yazıyorum bazı şeyleri....Kaldı ki bu çevreler, öyle " anketlere " falan yansıyan kesimler değil....O yüzden hele ki bu tür " at izinin it izine karıştığı " bir seçim sürecinin sonunda, tüm tarafları katarak söylüyorum, olumlu veya olumsuz çok büyük sürprizler de olur....İşler öyle " sosyal medyada " anlatıldığı gibi dönmüyor oralarda....Cafe lerin olduğu yerlerdeki veya diğer sektörlerin olduğu yerlerdeki düşünceleri pek bilmem, benim hayatım genellikle sanayi bölgelerinde geçti, oraları iyi bilirim....
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2023, 23:47   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
İktidar medyası, trolleri, yandaşları pompalayıp duruyor bu adamı, bu bile yeterli ''Muharrem İnce hadisesi''ni anlamaya.
%15!.. Güldürme insanı Nagehan %5'lik diğer kategorisinin içinde görünüyor adam, Seçmen seliymiş..
Aynı şeyleri düşündüm. Sadece oylarının en fazla %12 olabileceğini düşünmüştüm. Z kuşağına sorduğumda hepsi oyunu vereceğini söyleyince iyimser bakmışım.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akan, alçıdan, heyecansız, ortam, ölgün, seçmen, seli, yorumu, İnceye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler