Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Astroloji | Mitoloji

Astroloji | Mitoloji Burçlar, fallar ve rüya tabirleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 14.02.2019, 21:46   #1
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Antik Uzaylılar-Sümer Tabletleri

Merhaba,

Videoyu izlemenizi öneririm.Burada Nuh Tufanı'ndan da bahsetmektedir.Bir sonraki mesajımda KASYOPYA CELSELERİ nden bir alıntı bölümü olacak...

www.youtube.com/watch?v=DOQDuuAUP7M
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.2019, 21:52   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Antik Uzaylılar-Sümer Tabletleri

Merhaba,

Kasyopya Celseleri denen olayı 1990 lı yılların başında duydum, ilgimi çekmişti ve bayağı da üzerinde durmuştum.

Celselerin tamamı, Amerikalı Laura Knight Jadczyk'in iletişime geçtiği Cassiopeia takım yıldızından geldiğini söyleyen soyut varlıklarla gerçekleştirdiği dialoglardan ibarettir. iddia odur ki bu dialoglar, soru-cevap şeklinde ilerlerken, geçmişten ve gelecekten şifreli ipuçları vererek haberdar etme/aydınlatma amacını güder.Laura Knight Jadczyk'in Ouija tahtası kullanarak gerçekleştirdiği iletişimler, ruhçuluk akımınında önemli bir örnektir.

Kısa bir alıntı var aşağıda...:

S: (L) Bizim takvim sistemimize göre geri doğru sayarsak Büyük Göç kaç yıl önce gerçekleşti?
C: 4670.

S: (L) O zaman komet durumundaki bir Venüs Dünya'nın yakınından geçip bir yıkıma neden oldu mu?
C: Evet.

S: (L) Venüs Jüpiter gezegeninden mi doğdu?
C: Hayır.

S: (L) Gökyüzünde Jüpiter'in bulunduğu bölgede mi gözüktü?

S: (L) Dünya bu olay nedeniyle yeni bir yörünge konumuna mı kaydı? Çok uzak olmayan bir gelecekte bu
tür bir olay gerçekleşecek mi?
C: Belki.

S: (L) Nuh tufanı zamanında bu tür bir olay gerçekleşti mi?

S: (L) Nuh tufanı kaç yıl önce oldu?
C: 12656.

S: (L) Nuh gerçek tarihi bir kişilik miydi?
C: Yakın.

S: (L) Nuh, Babil metinlerinde Utnapiştim olarak tanımlananla aynı kişi mi?

S: (L) Hangi medeniyet daha eski: Sümer mi yoksa Mısır mı?
C: Sümer.

S: (L) Sümer hikayelerindeki Enlil ve Enki, ve Anunaki kimlerdi?
C: Büyük öğretmenler.

S: (L) Bunlar insan mıydı yoksa dünyadışı mıydılar?
C: Dünyadışı.

S: (L) Nereden gelmişlerdi?? C: Kasyopya.

...

S: (L) Nuh tufanı hikayesi, Atlantis'in yıkılmasının hikayesi miydi?
C: Evet. Ama sembolik.

S: (L) O zaman gezegende kaç insan vardı?
C: 6 milyar.

S: (L) Bu altı milyar insandan kaç tanesi hayatta kaldı?
C: 119 milyon.

S: (L) Nuh tufanına neden olan şey başka bir gök cisminin dünyanın çok yakından geçmesi miydi?

S: (L) Hangi cisimdi bu?
C: Martek.

S: (L) Biz bu cismi güneş sistemimizdeki bir cisim olarak biliyor muyuz?

S: (L) Hangi isimle?
C: Mars.

S: (L) Martek o zaman yaşayanlar var mıydı?
C: Hayır.

S: (L) Su veya başka özelliklere sahip miydi?

S: (L) Dünyaya çok yakın geçtiğinde, o zamana kadar sahip olmadığımız oranda aşırı bir su yüklemesi mi yaptı?

S: (L) O olaydan önce gezegenimizin etrafında bir su buharı örtüsü var mıydı?

S: (L) Bu, büyük dinozorların en geniş çapta öldükleri zaman mıydı?

...

S: (L) Nuh/Utnapiştim hangi bölgede yaşadı, hangi kıtada? C: Atlantis.
S: (L) Suların çekilmesinden sonra gemi nereye toprağa oturdu?
C: Mısır.

...

S: (L) Nuh'un hikayesinde Nuh'a bir gemi inşa etmesi söyleniyor.
C: Sembolik.
S: (L) Ama Nuh gerçekten bir gemi inşa etti. Belirli bireylerin, her kimseler, gemiler inşa ettikleri ve o
korkunç felaketten kurtulmak için birşeyler yaptıkları doğru mu?
C: Hayır. Bu olaya şu şekilde bak. Nuh bir gemi inşa etti çünkü bu ona çok eğlenceli bir iş gibi geldi ve sel geldiğinde de gemi işe yaradı, anlıyor musun?

...

S: (L) Nuh tufanı öncesindeki farklı yerçekimi durumu ve ayrıca su buharı örtüsü, gezegende şu anda
mevcut olan koşullarla karşılaştırıldığında daha uzun insan ömrüne elverişli miydi?
C: Sadece belirttiğiniz koşullar değil, o mekan‐zaman noktasında gezegende mevcut olan diğer tüm
koşullar, daha uzun ömür için elverişliydi. Bu arada Nuh, gerçek bir tarihsel olaydan ziyade sembolik
bir mesajdır.

S: (L) Tarihsel olay derken Nuh'un bir gemiye binmesini mi, yoksa tufanı mı kastediyorsunuz?
C: Öncelikle Nuh diye biri yoktu. İkinci olarak ise o hikayede belirtildiği şekilde gerçek bir tufan yoktu.
Üçüncü olarak da tüm hikaye, gerçek bir olaydan ziyade sembolik bir mesajdı.

S: (L) Peki gerçekte ne oldu ve buradaki sembolizmin bize verdiği mesaj nedir?
C: Bu çok genel bir temsildir. O süreçte gerçekten tüm gezegeni saran bir afet meydana geldiğini ve
ruhsal gelişimlerinin bir parçası olarak bu afeti bedenlerini terk etmeden deneyimlemeye hazır
olanların afetten önce uyarıldıklarını anlatıyor. Olayları manipüle ederek değil, o insanların iman
yoluyla bilgi edinmeleri ve olayda hayatta kalmak için deneyimlemeye gereksinim duydukları şeyleri
deneyimlemeye uygun bir konuma doğal olarak gelmeleri şeklinde gerçekleşti.

S: (L) O olayda Dünya'ya çok yaklaşan Martek'in yüzeyinde su var mıydı ve o su Dünya'ya mı boşaldı?
C: Bu gerçeğe çok yakın. Ama bundan çok daha karmaşık, bu nedenle şimdilik bu konuyu burada
bırakacağız.

...

S: (L) "Nuh tufanından" sonra tüm dünyada afetten sonra hayatta kalan kaç kişi vardı?
C: Yaklaşık 19 milyon.

...

S: (L) "Nuh tufanının" Atlantis'teki son afetin ve yok oluşun hikayesi olduğunu söylemiştiniz, değil mi?

S: (L) Bunun nedeni neydi? C: Venüs.
S: (L) Buna Martek'in neden olduğunu söylediğinizi sanıyordum?

S: (L) Eğer buna Martek neden olduysa, Venüs nasıl neden olabiliyor?
C: Venüs Martek'e de "neden oldu".

S: (L) O zamana kadar dünyanın bir su buharı örtüsüyle çevrili olduğunu söylemiştiniz, doğru mu?

S: (L) Ve Mars gelip kendi suyunu dünyanın atmosferine boşaltınca da bu su bir tufana neden oldu, doğru mu? C: Yakın.

...

Başkalarına Hizmet adlı siteden alınmıştır.

Sağlıcakla kalınız...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.2019, 22:05   #3
Cimcimecik
Uzman Üye

Teşekkürler sayın Bursalı. Kasyopya Celselerini ben de yakından takip ediyorum. Benim bu bağlantıdan birkaç yıl önce haberim oldu ve baştan sona dek tüm celseleri okudum.

Hâlihazırda devam ediyor bu irtibat. Ayda, iki ayda bir yeni bir celse yayınlanıyor ve merakla okuyorum. Her zaman değil ama bazan çok ilginç bilgiler veriyorlar.

Varoluşumuza ve evrene dâir, geleneksel dinlerin yaptığından çok farklı, bambaşka ve çarpıcı açıklamalar yapıyorlar.

Bertrand Russell
3 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.2019, 22:06   #4
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

90 lı yılların başındaki araştırmalarımda Mısır Piramitlerinin M.Ö. 3.000-4.000 li yıllarda olmasının mümkün olamayacağı, bunun da nedeninin Piramitlerde " tufan izinin " olmadığıydı...Ve aynı araştırmalar Piramitlerin özellikle Giza Piramitleri denen Keops-Kefren-Mikerinos'un diziliş şeklinin Sirrius Takım yıldızının izdüşümü olduğu ancak şu an için farklı pozisyonda olduğu, doğru pozisyonda olabilmesi için tarihin M.Ö. 11.500 lü yılları göstermesi gerektiği gözüküyordu, yapılan simülasyonlarda...

Başka bir kaynakta da Piramitlerdeki aşınma ile Sfenkslerdeki aşınmanın aynı olmadığı, daha da ilginci sfenkslerin Piramitlerde çok çok daha eski olduğu halde aşınmanın çok daha az olduğunun tesbit edilmiş olması da arkeologlarda kafa karışıklığına neden olmuştu...

Eğer doğruysa ve eğer Nuh Tufanı tazı bir tufan olmuş ise Tevrat verileri sanırım sınıfta kalıyor bu durumda...

Tevrat verilerinde Tufan hadisesi çarşafa dolanıyor ve işi karıştırıyor...Yeri gelirse Tevrat ayetlerini de paylaşırım...

Videoda ille de bunun üzerinde tartışalım demiyorum, benim dikkatimi çekenler bunlar...Sizin farklı dikkatinizi çekenler olabilir onları da tartışabiliriz...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.2019, 22:12   #5
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Teşekkürler sayın Bursalı. Kasyopya Celselerini ben de yakından takip ediyorum. Benim bu bağlantıdan birkaç yıl önce haberim oldu ve baştan sona dek tüm celseleri okudum.

Hâlihazırda devam ediyor bu irtibat. Ayda, iki ayda bir yeni bir celse yayınlanıyor ve merakla okuyorum. Her zaman değil ama bazan çok ilginç bilgiler veriyorlar.

Varoluşumuza ve evrene dâir, geleneksel dinlerin yaptığından çok farklı, bambaşka ve çarpıcı açıklamalar yapıyorlar.

İlk mesajınızdaki videoların altyazıları yok sanırım veya belki ben ayarlayamadım.

Merhaba,

Rica ederim...

Ben de o kadar yıldır bilirim bu celseleri ki o zaman internette yaygın bile değildi, kitaplarda okurdum o celseleri, saçma veya değil, ancak bence de oldukça ilginç...Doğruluk payı var yok bilemiyorum tabii ki, çünkü bazı söylenenler şu an için insanoğlunun ulaştığı sınırları aşıyor teknolojik açıdan...Ancak Nuh Tufanı kısmında söylenen ile farklı araştırmalardan edindiğim DOĞRU olduğu...En azından o kısmın doğru olduğunu düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.2019, 22:23   #6
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
Merhaba,

Rica ederim...

Maalesef Türkçe videoyu bulamadım, ama bulan bir arkadaşımız olursa buraya yapıştırırsa sevinirim...

Ben de o kadar yıldır bilirim bu celseleri ki o zaman internette yaygın bile değildi, kitaplarda okurdum o celseleri, saçma veya değil, ancak bence de oldukça ilginç...Doğruluk payı var yok bilemiyorum tabii ki, çünkü bazı söylenenler şu an için insanoğlunun ulaştığı sınırları aşıyor teknolojik açıdan...Ancak Nuh Tufanı kısmında söylenen ile farklı araştırmalardan edindiğim DOĞRU olduğu...En azından o kısmın doğru olduğunu düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...
Celseler kitap olarak yayınlanmış mıydı o zaman? Kitap Türkçe miydi?

Kasyopya'lıların kendileri de açıklamalarda çeşitli nedenlerle %30 oranında yanlış bilgi yer aldığını söylüyorlar. O nedenle her bilgiyi sorgusuz sualsiz kabul etmemek gerekiyor. Ayrıca Ra Bilgileri ve Pleiades Bilgileri de var ve bunların birbirini doğrulayan kısımları olduğu gibi, ufak tefek farklılıkları da var.

Bir de bizim ünlü ruhçumuz Bedri Ruhselman var. Onun kitabı İlahi Nizam ve Kainat'a internetten PDF olarak ulaşmak mümkün. Kitabın eski ve yeni Türkçe sunumları sitede var. Bu kitapta da benzer iddialar yer alıyor.

Bertrand Russell
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.2019, 22:28   #7
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Celseler kitap olarak yayınlanmış mıydı o zaman? Kitap Türkçe miydi?

Kasyopya'lıların kendileri de açıklamalarda çeşitli nedenlerle %30 oranında yanlış bilgi yer aldığını söylüyorlar. O nedenle her bilgiyi sorgusuz sualsiz kabul etmemek gerekiyor. Ayrıca Ra Bilgileri ve Pleiades Bilgileri de var ve bunların birbirini doğrulayan kısımları olduğu gibi, ufak tefek farklılıkları da var.

Bir de bizim ünlü ruhçumuz Bedri Ruhselman var. Onun kitabı İlahi Nizam ve Kainat'a internetten PDF olarak ulaşmak mümkün. Kitabın eski ve yeni Türkçe sunumları sitede var. Bu kitapta da benzer iddialar yer alıyor.

Merhaba,

Hayır Kasyopya Celseleri diye bir kitap yoktu, ben ilk okuduğumda yanlış anımsamıyorsan 90 veya 91 yılıydı...Okuduğum kitaplarda Kasyopya Celseleri de ara ara veriliyordu, konuları desteklemek amaçlı...Bu kadar takipçi kitlesi yoktu tabii o dönemler...

Ancak olay vahim boyutlara gidebiliyor...Yani DNA teknolojisi olan CANLI yapabilire kadar gidebiliyor, bu da TANRI vardırdan, yoktura doğru da çıkabiliyor, yani inançlı kesimlerin inancını zedeleyebiliyor...Sanırım o yüzden biraz sıkıntılı ve pek ön plana çıkartılmıyor....

Sağlıcakla kalınız...
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.2019, 22:59   #8
Cimcimecik
Uzman Üye

Videoyu az önce izledim. Sümer tabletlerini Sitchin'in nasıl kafasına göre uydurduğunu örneklerle anlatmış.

Sonra Kasyopya Celselerinde Sitchin'le ilgili arama yaptım ve Ksyopya'lıların da Sitchin'i olumsuz değerlendirdiklerini gördüm. Bir de çevirilerde gezegen olduğu ileri sürülen Nibiru kelimesini arattım. Kasyopya'lılara göre Nibiru "köle sahibi" demekmiş.

Böyle karşılaştırarak araştırınca çok yararlı oluyor. Bilgilenmiş oluyoruz. Ama zaman!..

Bertrand Russell
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.2019, 02:05   #9
Rosebud
Müdavim

Stchin ve antik astronot teorisyenleriyle, gelenekselcilerin arasında hiç bitmeyecek bir tartışmadır bu, gelenekselciler her gördüklerini bir temsile bağlarlar, antik astronot teorisyenleri ise bütün bunların birer uydurma değil gerçek vizyonların göstergesi olabileceğinden yola çıkan kuşkuculardır, bunu yaparlarken elbette her söylediklerinin birebir doğru olması beklenemez ama çerçeve gelenekselcilerden bu bağlamda ayrılır, kaldı ki antik Astronot teorisyenleri Sitchin'i bir adım öne taşır bütün tezleri Stchin ile birebir değildir meselâ en basitinden Antik astronot teorisyenlerinin Anunakilerin atmosferlerinde altının azalması nedeniyle altın aradıklarını söylediği bir bölüme yer verilmiş videoda, oysa Sitchin atmosferlerini altınla onarabilmek için altın aradıklarını söyler, atmosferlerinde altının azaldığından hiç söz etmez ikisi arasında çok fark var kaldı ki tahmin ediyoruz diyor kesin bir şey söylemiyor zaten Sitchin.
Her neyse bu konuyu geçiyorum çünkü çok su kaldıracak geniş bir konudur.
Mısır piramitleri konusuna gelirsek onların 3-4 bin yıldan çok daha eski olduğunu, aslında Sümer'lilerin yaptığını fakat Mısır'lıların onları hazır bulduklarını ilk söyleyen de Sitchin'dir, hatta asıl olanın Keops olduğunu, Kefren ve Mikerinos da dahil olmak üzere Mısır'da bulunan diğer bütün piramitlerin kötü birer taklit olduğunu söyler, bu bağlamda Keops Mısır'daki piramitler içerisinde teknolojisi ve mimarisi ile eşsizdir.
Bir belgeselde izlemiştim Sfenks'in piramitlerden çok daha eski olduğunu yaklaşık 8-10 bin yıl öncesine dayandığını ve başka bir yerden getirildiğini söylüyordu, buna dayanak olarak da üzerindeki su aşınmasını gösteriyordu.
Bugün gerçekten de Sfenk'in üzerinde bir su aşınmasının varlığı bilim adamlarınca kanıtlanmış durumda.
Bu arada şunu düzelteyim Piramitlerin diziliş şekli Sirius'a göre değil Orion takım yıldızına göredir, geceleri gökyüzüne bakarsanız özellikle saat 24:00 'den sonra 02-03 civarı görebilirsiniz, tam bir kopyasıdır.
Ben Ra Bilgileri ve Pleiades Bilgileri gibi konuları pek inandırıcı bulmadığımı daha önce de söylemiştim o nedenle çok da bilgim yok bir şey söyleyemeyeceğim.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.2019, 02:57   #10
Rosebud
Müdavim

Dikkatinizi çekerim bu taşlar 12.000 yıllık, YouTube'dan tam ekran izlemeniz tavsiye edilir.

http://www.youtube.com/watch?v=NRk-s5Yo4Y0

http://www.youtube.com/watch?v=GE7HOuWklUw

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
antik, tabletleri, uzaylılarsümer

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)