Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 20.12.2012, 00:12   #21
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Ben anlayamıyorum sizi, hangi taraftasınız siz,
Sizin genel görüşünüz nedir?
Din konusunda Allaha inanmıyordunuz
Hangi siyasi görüşü savunuyorsunuz, onu da bilelim de en azından hangi gruptansınız öğrenelim

Madem aşk cemresidir gönlün,
Gönlüme biraz bahar, biraz sen katarak...
Kahraman Tazeoğlu
5 Üyemiz Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2012, 00:20   #22
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cliff Durden Mesajı göster
Belki de hata yapmıyorlardır he? olamaz mı..

Solun tek hatası bölünmek.. bir türlü bütün olamamak.. SOLCULAR diye bütünlüyorsun da hangi solcular? CHP bile sol diye geçiniyor.. o sol mu? yoksa işçi partisinin ulusalcı ''solu'' mu? yoksa tkp'nin solu mu, yoksa anarşizm mi? radikal sol mu? hangi sol? solcu diyerek hangi soldan bahsediyorsun.. hangi solun yöntemini beğenmiyorsun? daha bir milyon soru çıkar bu yazdığından..

Sandığa gidip çözümü sandıkta aramaları sence bir çözüm olur mu?
Protestonun da bir sürü çeşidi vardır.
Ben eminim protesto fikri bu adamların aklına bir anda geldi.
Önünü,arkasını düşünmeden toplaştılar kimi buldularsa başladılar protestoya.
Plansız,programsız iş yaparsan başkalarının planlarına uygun hareket etmiş olursun.
Artık günümüzde kendine sol diyen gruplar siyasi arenada oyun bozan değil birer piyon grup haline geldiler.
Geçmişte iş başkaydı.Şimdi bambaşka.
Ayrıntıya girmek istemiyorum.Düzgün bir yolda emin adımlarla yürüyor diyebileceğim tek bir tane sol parti ya da oluşum ülkede yok.
Başka ülkelere baktığımda bu durumdan utanıyorum.

Bazı arkadaşlar ideolojin yoksa şöylesin böylesin demiş.İdeolojim yok.Kendi fikirlerim var. http://forumgercek.com/showthread.php?t=91624

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
Eski 20.12.2012, 00:21   #23
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Doğum Lekesi Mesajı göster
Ben anlayamıyorum sizi, hangi taraftasınız siz,
Sizin genel görüşünüz nedir?
Hangi siyasi görüşü savunuyorsunuz, onu da bilelim de en azından hangi gruptansınız öğrenelim
Tek gerçek şüphedir.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
Eski 20.12.2012, 00:26   #24
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Tek gerçek şüphedir.
Tamam öleyse burda ne işiniz var ki
Belki sizi gözetliyorlar
Belki bu bir suikasttir

Siz şüphe ile paranoyağı karıştırıyorsunuz
Dersinize iyi çalışmamışsınız
Biraz psikoloji dersi de alın Felsefe tek başına yeterli değil
Bakın bu da bir şüphe değil mi

Kahraman Tazeoğlu
5 Üyemiz Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2012, 00:27   #25
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Protestonun da bir sürü çeşidi vardır.
Ben eminim protesto fikri bu adamların aklına bir anda geldi.
Önünü,arkasını düşünmeden toplaştılar kimi buldularsa başladılar protestoya.
Plansız,programsız iş yaparsan başkalarının planlarına uygun hareket etmiş olursun.
Artık günümüzde kendine sol diyen gruplar siyasi arenada oyun bozan değil birer piyon grup haline geldiler.
Geçmişte iş başkaydı.Şimdi bambaşka.
Ayrıntıya girmek istemiyorum.Düzgün bir yolda emin adımlarla yürüyor diyebileceğim tek bir tane sol parti ya da oluşum ülkede yok.
Başka ülkelere baktığımda bu durumdan utanıyorum.

Bazı arkadaşlar ideolojin yoksa şöylesin böylesin demiş.İdeolojim yok.Kendi fikirlerim var. http://forumgercek.com/showthread.php?t=91624
Kusura bakma ama eleştirmek için eleştiriyorsun..

Evinde oturuyorsun, bilgisayarına bakıyorsun, giriyorsun foruma ve eleştirenleri eleştiriyorsun..

Onlar en azından ''muktedir''leri eleştiriyorlar.. beğensen de beğenmesen de cesurca eleştiriyorlar..

Bizim yaptığımız ise evimizden bilgisayar başında ahkam kesmek.. ayrıca sen onda bile eleştirenleri eleştiriyorsun..

Muhalefeti eleştirmek moda halini aldı bu ülkede.. CHP yöntemi değiştirmeli dediler.. Kılıçdaroğlu geldi bu amaçla yeni chp fikrini ortaya attı.. kendi bile içinden çıkamadı bu yöntem ''değişikliğinin''.. şimdi sıra gerçek sol'a mı geldi..

Sandıkda mı çözüm arasınlar diyorum ona da cevap vermiyorsun.. Sandık hiç bir şeyin çözümü olamaz.. Aklındaki çözüm sandıksa sil at onu kafandan.. Unutma ki oy vermek birşeyleri değiştirseydi, yasaklanırdı.

Artık sol piyon olmuş vs vs.. bu umrumda değil.. bundan yıllar önce de piyon deniliyordu sola.. Moskovun uşağı diyorlardı.. şimdi yeni ''piyon'' deme tarzı bu olsa gerek..

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
7 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2012, 00:30   #26
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Hopa'da bir öğretmen öldü.
Peki halk ne dedi?
Terörist damgası yapıştırdı.Hopa'da gece yarısı evler basıldı.
Halk ne dedi?
Mazlum Erdoğan. Bir de koruma memuru vardı tamamen otobüs şöförünün paranoyaklığından yere düşen ve hayatı riske giren.Tuz biber oldu.
Halk sizi asla anlamayacak.Çünkü sizi tanımak ve empati kurmak için hiçbir sebebleri yok.
Halk acunu izleyecek,sülümanı,hürremi izleyecek,maçtan maça adrelanin salgılayacak ter atacak,3 kuruş para almadan mesaiye kalacak ve kendi hakkını asla ve asla savunamayacak çünkü işini riske atamayacak,benzine vergi üstüne vergi ekle gıkı çıkmayacak,kredi borçları yüzünden,dershane masraflarından,endişelerinden,korkularından ve cehaletlerinden dolayı sizi nefretlerini merkezi haline getirecek.Sizi anlamayacak çünkü haberlere inanmak daha kolay.
Medyayı istediğiniz kadar küçümseyin.Gerçek olansa halkın %90'ının bir uydu alıcısından farksız olduğudur. (http://siminya.tumblr.com/post/27479060522)

John Fante
C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.12.2012, 00:30   #27
Karagöz
Uzman Üye

Hımmm... Umarım aramızda kendini savunacak bir Odtü'lü vardır...
Eski 20.12.2012, 00:31   #28
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Doğum Lekesi Mesajı göster
BBu sorunun muhatapları arasında ben de varsam Dave Mustaine'nin Peace sells şarkısının bir sözü ile cevap vereyim:

What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him every day.
(Tanriya inanmadigimida nereden çikardin?
Ben ona hergün dua ederim)

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Eski 20.12.2012, 00:33   #29
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Alıntı:
BBu sorunun muhatapları arasında ben de varsam Dave Mustaine'nin Peace sells şarkısının bir sözü ile cevap vereyim:

What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him every day.
(Tanriya inanmadigimida nereden çikardin?
Ben ona hergün dua ederim)

Sizle bu konu hakkında ya da her hangi bir konu hakkında zıt fikirlerde olduğumuzu hatırlamıyorum

C.Cienfuegos ile tartıştığım bir konuda bana inanmadığını böylemişti. Tanımaya çalışıyorum sadece bu

Kahraman Tazeoğlu
3 Üyemiz Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2012, 00:36   #30
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Alıntı:
Kusura bakma ama eleştirmek için eleştiriyorsun..

Evinde oturuyorsun, bilgisayarına bakıyorsun, giriyorsun foruma ve eleştirenleri eleştiriyorsun..

Onlar en azından ''muktedir''leri eleştiriyorlar.. beğensen de beğenmesen de cesurca eleştiriyorlar..

Bizim yaptığımız ise evimizden bilgisayar başında ahkam kesmek.. ayrıca sen onda bile eleştirenleri eleştiriyorsun..

Muhalefeti eleştirmek moda halini aldı bu ülkede.. CHP yöntemi değiştirmeli dediler.. Kılıçdaroğlu geldi bu amaçla yeni chp fikrini ortaya attı.. kendi bile içinden çıkamadı bu yöntem ''değişikliğinin''.. şimdi sıra gerçek sol'a mı geldi..

Sandıkda mı çözüm arasınlar diyorum ona da cevap vermiyorsun.. Sandık hiç bir şeyin çözümü olamaz.. Aklındaki çözüm sandıksa sil at onu kafandan.. Unutma ki oy vermek birşeyleri değiştirseydi, yasaklanırdı.

Artık sol piyon olmuş vs vs.. bu umrumda değil.. bundan yıllar önce de piyon deniliyordu sola.. Moskovun uşağı diyorlardı.. şimdi yeni ''piyon'' deme tarzı bu olsa gerek..
Sandık olayını atlamışım.
Evet sandık için çalışabilirler.Düzgün bir parti ile şiddete ve yasa dışı kesimlere bulaşmadan,sandık için çalışmalılar.
Sol bölünmüş,bölünmemiş umrumda değil.
Başarı geldiğinde bütünlük de gelecektir.

Solcu değilsem neden bütünleşmelerini istiyorum.Şunun için.
Bütünlk disiplin getirir.Bu gün ihtiyaçları olan şey bu.

John Fante
C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
odtülü, savunmayacağım, sefer

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)