Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Bir Adımda Dünya Turu

Bir Adımda Dünya Turu Hiçbir yer ulaşılmaz değildir...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.01.2013, 01:26   #11
Cumhur Tonba
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yunuslarla Yüzebileceğiniz 7 Yer

Orjinal Mesaj Sahibi LaLe
Bir de Antalya'da Dolphinland'da yüzebilirsiniz yunuslarla.

Keysi; Antalya'da Aqualand'da da var.

Sayın Lale, Sayın Keysi.
Cidden Yunuslarla yüzmeyi tavsiye ediyor musunuz? Oradaki yunusların özgür olması daha iyi değil mi sizce? Binlerce kilometrelik alanlarda özgürce yaşayan yunusların, bir kaç dönümlük kafeslerde esir hayatı yaşaması nasıl bir duygu acaba?
Eski 11.01.2013, 01:37   #12
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Cumhur Bey,

elbette tavsiye ediyorum.

Antalya'ya spastik özürlü çocukları getiriyorlar yunuslarla yüzmeleri için ve birçok aile bunun faydasını da görüyor. Bu ailelere, ailece görüştüğümüz bir ailenin ikizleri de dahil.

Benim tavsiye etmememle maalesef yunuslar özgürlüğüne kavuşmayacak, öyle de böyle de onlar hapsedilecek.

Şimdi diyeceksiniz ki; herkes böyle düşünürse elbette özgürlüğüne kavuşamazlar. Eğer ki bunun önüne geçilecekse, öncelikle hayvan hakları kuruluşları ve şehirlerin belediyeleri ciddi çalışmalar yapmalı. Balıkçılara karşı gelebiliyor muyuz? Kendimiz bile ava gidiyoruz (oğlunuzun yakaladığı balıklarla övünüyordunuz bir konuda, hem de kilolarca. Doyacağımız kadar avlanmak yeterli olmuyor mu?) O
nlar da balık, biri yeniliyor, diğeri pek iyi olmayan şartlarla eğitilip, çalıştırılıyor. Elbette gönül böyle olmasını istemezdi, ama bu hep böyle sürüp gidecek maalesef.

Adını ev hayvanı koyduğumuz pek çok canlı da bunlara dahil. Hepsinin yaşadığı özgür bir ortamları var ama biz kendi egolarımız yüzünden bunlara göz yumabiliyoruz ve bu tip çıkışlar yaparken bunları unutabiliyoruz.
Eski 11.05.2020, 04:02   #13
OkyanusunKalbi
WoodStock

Hiç yunuslarla yüzmedim ama İbrice limanında motorla açılıp dalış yaptığımızda yunusları görürdüm. İnsan görünce heyecana kapılıyor ve daha yakından görmek istiyor.

Kuşadası adaland dolphinpark'da yunusları görmek için hususi gitmiştim. Yüzmeye cesaret edemedim, ani dalışları olabiliyor.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alan, büyük, olsa, yunuslarla, yüzebileceğiniz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler