Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Cep Telefonu > Iphone

Iphone Iphone Hakkında Herşey, I.O.S , Jailbreak , ITunes

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.05.2020, 03:59   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Tabloyu Tanıyıp Ressamını Söyleyen Uygulama | Smartify

Tabloyu tanıyıp ressamını söyleyen uygulama Smartify
Smartify uygulaması ile akıllı cep telefonunuzun kamerasını yönelttiğimiz bir resmin, tablonun kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz ve sanatçıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Müzik dinlemeyi sevenler için Shazam en iyi akıllı telefon uygulamalarından biri. Herhangi bir yerde bir şarkı duyduğunuzda uygulamayı açıp anında çalan şarkının ne olduğunu aratabiliyorsunuz. Peki sanat meraklıları için neden benzer bir hizmet olmasın? Smartify isimli uygulama kullanıcılara benzer bir hizmet sunuyor yani uygulama ile bir tabloyu tarıyorsunuz ve uygulama size tablonun hangi sanatçıya ait olduğunu söylüyor.

Smartify çok basit şekilde çalışıyor, uygulamanın içindeki kamera bölümüne tabloyu gösteriyorsunuz. Bu gerçek bir tablo değil, bir kitap veya dergide gördüğünüz bir tablo da olabilir. Sanatseverler bu uygulama ile sadece eserin ismi bulmakla kalmıyorlar, ressam ve tablo hakkında ayrıntılı bilgiler de ediniyorlar. Ayrıca uygulama içinde beğendiğiniz eserleri kaydederek kendi sanat galerinizi oluşturabilirsiniz.

Müzeler ve sanat galerileri de Smartify uygulamasından faydalanıyorlar. Eğer kendilerini ve sundukları tabloları sisteme kaydederlerse, o tabloları aratan kullanıcıların istatistik bilgilerini görebiliyor, kaç kişinin hangi eserle ilgilendiğini öğrenebiliyorlar.

Smartify ilk aşamada Paris'deki Louvre müzesi, New York'daki Metropolitan Müzesi, Amsterdam'daki Rijksmuseum ve Londra'daki Wallace Koleksiyonu'ndaki tabloları içeriyor olacak. Zamanla tablo veritabanına başka müze ve koleksiyonlardaki eserler de eklenecek. Uygulamanın özellikle müze ve sanat galerisi gezmeyi sevenlerin çok işine yarayacağına eminiz. Smartify'ı iOS işletim sistemi için App Store'dan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Kaynak

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.05.2020, 14:45   #2
drcengy
« ForumGerçek Sever »
Standart Cevap: Tabloyu Tanıyıp Ressamını Söyleyen Uygulama | Smartify

Sevdim bu uygulamayı, teşekkürler.
2 Üyemiz drcengy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.05.2020, 14:49   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Tabloyu Tanıyıp Ressamını Söyleyen Uygulama | Smartify

Odama ünlü bir ressamın tablosunu almıştım. Hangi ressama ait olduğunu çıkaramadım. İnternetteki canvas tablolara baktım, yok. En sonunda bu uygulamayı buldum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ressamını, smartify, söyleyen, tabloyu, tanıyıp, uygulama

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)