Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.07.2021, 16:02   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Melih Bulu'nun yerine vekaleten Naci İnci atandı

Melih Bulu'nun yerine vekaleten Naci İnci atandı
Yükseköğretim Kurulu, görevden alınan Melih Bulu'nun yerine vekaleten rektör yardımcısı Mehmet Naci İnci'yi atadı.

Akademisyenlerin ve öğrencilerin 6 buçuk aylık direnişinin ardından görevden alınan Melih Bulu'nun yerine Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

İnci'nin atamasının yapan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) rektörlük adaylığı için de başvuru ilanı açtı.

Belirlenen şartları taşıyan adaylar yarından itibaren 2 Ağustos'a kadar başvuruda bulunabilecek.

Başvurular bizzat veya posta ile YÖK Başkanlığı'na yapılabilecek.

Öğrenciler İnci'yi protesto etmişti

8 Şubat'ta rektör yardımcılığına atanan Mehmet Naci İnci, rektörlük önünde nöbet tutan öğrencilerin yanına gelmiş ve öğrencilerin tepkisiyle karşılaşmıştı. Öğrenciler, İnci'ye, "Bu kadar meslektaşınız, öğrenciniz protesto ederken, nasıl kabul ettiniz, tutuklu öğrencileriniz varken, onlarca kişi gözaltına alınmışken, 51 öğrenciniz süreklenerek gözaltına alınırken, hiç utanmanız yok mu?" demişti.

Prof. Dr. Naci İnci hakkında

Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi.

Doktorasını fizik alanında İngiltere'deki Heriot-Watt Üniversitesi'nden 1992'de aldı.

1987 Marmara Üniversitesi fizik bölümü mezunu.

1999–2005 arasında Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyeliği yaptı. 2005'te Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nde 2005 profesör oldu. 2014–2018 arası bölüm başkanlığı yaptı. (RT)

Kaynak :https://bianet.org/bianet/egitim/247...bia_source=rss
Eski 15.07.2021, 18:37   #2
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Melih Bulu'nun yerine vekaleten Naci İnci atandı

Şimdi izleyeceğiz bakalım, seçim sonuçlarına göre 1. çıkan biri mi göreve başlayacak, yoksa 3-5. çıkan birine mi görev verilecek...
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atanan, belli, bulunun, isim, mehmet, melih, oldu, prof, vekaleten, yerine, İsim

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler