Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Teknoloji Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.01.2016, 00:56   #31
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Windows 10 İşlemci Desteğini Yeniledi

DirectX sadece uygulamalar bazında iyileştirme yapacak malum tüm uygulamalar işlemcinin tek çekirdek alanına yayılıyor. 3D uygulamalarda bu sorundu özellikle. Bu kalkacak. (Bu şu demek İyi fps düşük sıcaklık düşük güç tüketimi) Ha bunun dezavatanjlarıda olacak özellikle konsollar daha geriye düşer. PC şahlanır. Konsollar nasıl baskı yapar bilemem. O yüzden şüpheliyim.

Yo ben HDD ile kıyaslamadım SSD ile M2 yi kıyasladım yoksa tabi SSD teknolojisi şu an sadece okuma hızlarında dikkat çekiyor okuma hızı elbette önemli ama erişim hızı çok önemli yoksa okuma hızı bin kat iyi olsa erişim hızı yavaşsa istesenizde o hızlara ulaşamazsınız yeni hilede bu. SSD'lerde bu hile kullanılıyor. M2'de durum daha farklı direkt anakartla iletişimde olduğu için m2'lerin erişim hızları mükemmel. Ama çokda pahalı..
Eski 30.01.2016, 01:09   #32
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
DirectX sadece uygulamalar bazında iyileştirme yapacak malum tüm uygulamalar işlemcinin tek çekirdek alanına yayılıyor. 3D uygulamalarda bu sorundu özellikle. Bu kalkacak. Ha bunun dezavatanjlarıda olacak özellikle konsollar daha geriye düşer. PC şahlanır. Konsollar nasıl baskı yapar bilemem. O yüzden şüpheliyim.

Yo ben HDD ile kıyaslamadım SSD ile M2 yi kıyasladım yoksa tabi SSD teknolojisi şu an sadece okuma hızlarında dikkat çekiyor okuma hızı elbette önemli ama erişim hızı çok önemli yoksa okuma hızı bin kat iyi olsa erişim hızı yavaşsa istesenizde o hızlara ulaşamazsınız yeni hilede bu. SSD'lerde bu hile kullanılıyor. M2'de durum daha farklı direkt anakartla iletişimde olduğu için m2'lerin erişim hızları mükemmel. Ama çokda pahalı..
Evet pahalı dediğin doğru, diğer dediğinede katılıyorum 120 lik corsair almıştım belki forumda bahsetmiştim biraz hayal kırıklığı oldu, bir güncelleme geldi yükledim SSD uçtu ilgilenemedim geçen elime geçti sıpıttım attım.
Ben M2 yi aldığımda 822 TL idi 15 günde 100 tl ye yakın indi, şüphelenmedim değil, bu kadar zaman bu kadar nasıl iner diye ama 5 yıl garantisi var diye kafama fazla takmıyorum.
M2 ler çok sıcak çalışıyor, samsung siteside bunu belirtiyor zaten, bazen ağır kullanımda 100 santigrad dereceye ulaşıyormuş, ama problem olmadığını belirtiyorlar, ben yinede elimdeki fazlada noctua fandan bir tane koydum biraz üflesin diye
Kasayı yan yatırıp üzerinde çok rahat yumurta pişer, su kaynatılır

Gerçekten imkanı olana tavsiye ederim müthiş fark ediyor, yalnız dediğin gibi darboğaz sorunu için diğer donanımlarda biraz iyi olması lazım, tek başına herşeyi hızlandıramaz.
İşlemci hızlı okuyup işlem yapmadıktan sonra M2 nin hızı neye yarar, aynı şey RAM ler içinde geçerli.
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.01.2016, 02:26   #33
Kartal
Müdavim

@Aristo
Ben olumsuz yazı yazdığımı hatırlamıyorum ama sen dediysen doğrudur.
Yalnız benim aldığım 120GB Corsair 450 okuma yazması olan SSD de çok fazla fark görememiştim gerçekten, testlerinide yaptım verilen fabrika değerleri doğru çıktı, birde fiyat performansa bakınca çok kötü idi. 120GB SSD 380 TL iken 1TB Black Western 220 TL ler cıvarı idi, Zannedersem ben bu fiyat performans olarak eleştirmiş olabilirim. Bu aradaki farka ve 3 kat hız olmasına rağmen bana fark çok az gelmişti, neyse o orada kalsın, doğru yanlış şimdi bunlar harika birşey, benim şuan crackli windows10 um kurulu, yazılım çıkar çıkmaz, windows ileride korsanları yakalarsa verip parayı alırız, Win7 yide satarım olur biter
Aristo Samsung diğer SSD lerden çok farklı bir sistem kullanıyor.
Benim anlamadığım daha az okuma yazması olan Kıngston ların aynı ürünleri daha pahalı. Sen biraz daha beklersen daha iyi çözülür, anlaşılır, araştırdım tüm inceleme siteleri öneriyor ve editörün seçimi yapıyor, olumsuz birşeyi yok, sadece senin dediğin o aparatı niye vermiyor, eleştiri bu.
Diğerleri hiçbiri 5 yıl garanti vermiyor..
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.01.2016, 17:15   #34
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
@Kartal

Abi, sen Wındows 7' yi DVD ile mi yoksa USB flash bellekle mi kurmaya çalışıyorsun?

Ben de SSD kart alacağım için araştırmaya devam ediyorum.

Bazıları BIOS ayarlarını değiştirerek SSD karta Windows 7' yi kurmuş.

Bazıları da BIOS ayarlarını default yapıp, diğer hardisk ve varsa USB bellekleri falan çıkarıp Windows 7' yi DVD ile kurmuşlar. Eğer daha önce USB flah bellekten kurmaya çalıştıysan, bir de DVD ile kurmayı dene.

Orjinal kutulu DVD si ile kurmaya çalışıyorum, kutu içerisinde hem 64-hemde 32 bit DVD var her ikisi ilede denedim, BIOS ayarlarınıda defult yaptım, üst mesajlarında yazdığın gibi iki BIOS sürümü geriye giderek sırasıyla BIOS yükledim olmadı, daha eski BIOS sürümü geriye gitmeyi gözüm kesmedi.

SSD testleri, senin için yüklüyorum.

5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
desteği, desteğini, düzenleniyor, işlemci, windows, yeniden, yeniledi, İşlemci

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler