Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Oyun Dünyası

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.01.2015, 20:03   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 2014 Yılının En İyi Oyunları (Top 15)

Merhaba arkadaşlar.
Bir yılı da geride bıraktıktan sonra her zamanki gibi forumun en tembel modu olan ben yine buraları değerlendirme zamanı geldi sanırım.

Bıraktığımız 2014 senesi içersinde oyun piyasası nasıl oldu? Diyeceksiniz kendimce söylemek gerekirse bu sene beklenen oyunların bir kaçı maalesef çok büyük sükse yapamadı hatta deyimine göre konuşursak çok sert olacak ama batırdı. Çoğu inceleme sitesi bu oyunlara hakettiğinden fazla puan verdiklerini düşünüyorum tabi o sitelerinde işleyişini anlayabiliyorum, sonuçta ticari itibar meselesi felan.. Zaten listede anlayacaksınız..

Diğer yandan mutlak sevindirenler varmı elbette var..

Çok uzatmadan listeye başlıyorum. Tabi herşeyden önce yine söylemem gerek listeye yazacağım oyunlar tamamen kendi düşüncelerimin kendi değerlendirmelerimin ürünü, bu yüzden yazacaklarımı elbette eleştirilere her zaman açıktır. Ha son şey daha listedeki oyunlar multiplatform'a (PC,XBOX ve Playstation) çıkmış oyunlar olacak. Öbür türlüsü bir platforma özel olarak çıkan oyunlar hakkında yorumumu beklemeyin. Bu oyunları listeye zaten almıyorum.

Evet eğer kahve ile bu konuyu okuyacaksınız kuru kuru gitmez mümkünse en pahalılarından bir çikolata alın (Milka sütlü) olabilir.

Başlıyorum tamam tamam..

15 - Assassins Creed: Unity

Forum Gerçek Flash Dosyası

Yapma işte bunu ben buna gülerim demeyin. Ubisoft'un daha bir sene(!) öncesine aynen 3.serideki izledikleri politika gibi bu oyunun yapımının tam 2 sene öncesinden başlandığını duyurmuştu. Üstüne verilen tanıtım fragmanında fransız ihtilali'nin görülmesi kafalarda acaba olacak mı olmayacakmı sorularını dahada arttırdı. Oyuncular çok ümitlendi. Taaki çıkana kadar. Bu ümitler oyunun aslında daha testleri tamamlanmadan çıktığı, optimizasyon sorunları bir kenara oyunda yaşanan garip buglar yüzünden (ne siz sorun ne ben söyleyeyim) sönmesine sebeb oldu. Daha skandalı da bitmeyen oyunun sonraki çıkan yamaların büyüklüğü, özellikle xbox kullanıcılarının bu konuda yaşadığı mağduriyet (40 gb tekrar indirme) ile de gündeme geldi. Yapımcı, oyunculardan özür dileyerek, daha önce çıkardığı oyunlardan hediye ederek skandalı örtmeye çalışsa da, bu hediyeler karşılığında ayrı bir trajikomedi olan (mahkeme haklarından vazgeçme şartı) gibi bir şart koşması da çok ağır eleştirildi.

Oyun içinde vaad edilen "tarihsel" atmosfer ise maalesef tam olarak verilemedi, Senaryonun kıt olması, karakterlerin tek düzeliği ve fazla derin olamaması büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Ubisoft bundan sonra çıkaracağı AC serilerinde çoğu oyuncunun gözünde şimdiden kredisini bitirdi. Artık bundan sonra neye bağlarlar bilemem..

14 - Call Of Duty: Advanced Warfare

Her senenin çerezlik oyunlarından biri olmayı sürdüren oyun, bu sene farklı bir konseptle karşımıza çıkmak istedi. Oyunun yapımcısı Activision, önceki oyundaki ağır eleştirileri bir nebze olsun dinlemeyi başarmış olacak ki bu oyunda biraz daha özen görebilmek mümkün. Adından ve tanıtım fragmanından anlaşıldığı üzere geleceğin savaşlarında kurgu ve teknolojik gelişmelerini yer almasının yanısıra devletlerin askeri politikalarının tamamen özel şirketler üzerinden yürütüleceğini senaryo üzerinden belli oluyor. Bu oyun birazda Crysis esintileri görülüyor. Multi tarafında ise pek bir değişiklik yok. Tek eleştirilecek yanı "çerezlik" bir oyuna göre yüksek sistem ihtiyacı, ve haddinden fazla boyutu olabilir. (Sizi bilemem ama bana 51 gb çok geliyor.)

13 - Lords Of The Fallen

Rpg -Aksiyon Türüne ilgi gösteriyorsanız, ve tabi buna rağmen hikaye kısmı çok ilginizi çekmiyorsa bu oyun tam size göre. City Interactive tarafından çıkarılan oyun, öncelikle çok konuşulan "Denuvo" korumasıyla gündeme geldi. Bu koruma ile ilgili çıkan haberlerde çok iyi değildi. Söz konusu korumanın SSD disklerin yazım ömürlerini olağanüstü harcayıp erimesine sebeb olduğu iddia ediliyordu. Eh doğal olarak bu korumanın kendilerine bir ceza olarak gören pc kullanıcıları oyunu almakta çok tereddüt ettiler. Buda oyunun pek tanınmamasına sebeb oldu. Bu oyun için "Denuvo" Kurbanı desek yerinde olur sanırım.Oyun her ne kadar grafik ve diğer rpg elementleri konusunda çok çeşitli olsada, hikaye yönü maalesef çok zayıf kalıyor birde mekanlar bir süre aynıymış gibi hissettiriyor.

12 - TitanFall

Call of Duty'in Kadrosundan ayrılan elemanları tarafından yapılan Titanfall diğer fps türlerinden farklı olarak tamamen online odaklı bir fps olarak karşımıza çıkmakta. Yani tamamen Multiplayer odaklı bir oyun..

Yalnız oyunun bununlada bitmiyor. Multiplayer içinde single player olarak seçimde yapabiliyorsunuz. Yani alacak olan arkadaşlar olursa aa bu tamamen multiplayer miş deyip vazgeçmesin diye söylüyorum. Grafik ve oynanabirlik bakımından oldukça zevkli olan oyun buna rağmen firmanın pazarlama stratejisinin zayıf olması yüzünden daha çıktıktan bir ay geçti demeden maalesef piyasadan çabuk popülerliğini yitirmiş durumda, tamamen multi odaklı olması, sürekli internet bağlantısı istemesi, oyuncuyu memnun etmiyor.

11 - The Crew

Yarış oyunları kategorisinde yer alan The Crew, diğer yarış oyunlarına nazaran çok farklı bir tarzda piyasaya çıkış yaptı. Yayıncısının Ubisoft yapımcısının da Ivory Towers tarafından üstlenilen oyun da öncelikle dikkat çeken önemli bir özelliğide açık dünyada geçmesiydi. Açık dünya haritası ise tabiki Amerika kıtasının haritasından ibaret. Ama bir yarış oyunu için devasa bir harita tabiki.. Oyunun diğer farklılıkları ise multiplayer odaklı isterseniz tek başınıza diğer arkadaşlarınızla yada kişilerle yarışıyorsunuz isterseniz kendinize özel bir araba çetesi kurabilir yada var olan çetelerden birine katılıp yarışabiliyorsunuz.

Çevre etkileşimleri, yarışılan alanlar ve atmosfer gerçekten mükemmel düzeyde. Oynanabirlik hissi geçer notu alıyor. Tek olumsuz yanı sürekli internet bağlantısı istemesi.

10- Sniper Elite 3

Keskin nişancılık seviyorsanız evet bu oyunu deneyebilirsiniz. Rebellion yapımı olan Sniper Elite 3 daha önceki serilerinden farklı olarak bu sefer, İkinci dünya savaşı sırasında Afrika'yı konu alıyor. Taktiksel savaşın üst seviyelerde olduğu oyunda, casual sever oyuncular bu oyundan pek bir şey beklemesin, vurdulu kırdılı bir oyuna çok benzemez hele en zor seviyesinde oynarsanız 2-3 mermilik işiniz oluyor, Keskin nişancılıkta zorunlu olması gereken tüm gizlilik elementleri oyunda mevcut (ses,renk kamuflajı, tuzak kurma, nişan alma sırasında nefes kontrolü ve rüzgar yönü, özel siper alanları bulma vs vs) bu konuda hayal kırıklığına uğramanız mümkün değil.

Lakin senaryo kısmı çok dağınık olmuş, ayrıca grafiklerin yavanlığı ve gizlilik gerektiren alanlarda yapay zekanın başarısızlığı görülmekte.

9- Watch Dogs

Ubisoft'un geçtiğimiz 2014 senesinde en büyük reklamını ve pazarlamasını ayırdığı Watch_Dogs beklenilen etkisini ve yeni nesil (!) devrimini yaratamadı. Oysa oyunun ilk yayınlanan tanıtım fragmanında ki oyundaki oynanabirlik etkileşimler hatta özellikle grafiksel anlamdaki büyük yenilik biz oyuncuların yerimi deyimiyle ağzımızın suyunu akıtmıştı. Büyük beklentilerle beklenen oyun ard arda gelen erteleme haberleri ve son yayınlanan videolarda özellikle grafikler kısmında farkedilebilir derecede "downgrade" yani düşüş gözlenmesi beklentileri düşürdü. Lakin yapımcıdan gelen açıklamalar her ne kadar böyle şeylerin olmayacağını söylesede eh pazarlama stratejisine ihanet edemeyeceklerini bildiklerinden (Yalandan kim ölmüş?) bilinçli oyuncunun aklındaki endişeyi atamadılar. Oyun çıktığında büyük hayal kırıklığı ile beraberinde geldi. Özellikle Araştırmaya meraklı oyuncuların ise oyunun içindeki ayarlamalardan söz konusu grafiklerin dosyalarında ayarlamalar bulduklarını belirterek "bilerek" düşürüldüğünü farketti ve bu gerçek ortaya çıkınca, yapımcı suskunluğunu korudu.

Watch_dogs bu kadar skandaldan sonra konuşabileceğimiz iyi yönlerinden bir kaçı, oynanabirlik seviyesi(Araba sürüş dinamikleri hariç) ve etkileşimin yüksek olması, senaryodur.

8- Murdered: Soul Suspect

En son bu konsepti L.A Noire'den bulmuştuk. Ama bu oyunu ayıran farklılıklar var. Polisiye tarzı oyunlar dikkatinizi çekiyorsa bu oyuna ağırlık verebilirsiniz. Murdered Soul, Eidos yayıncılığında, Square Enix yapımcılığında çıkan bir oyun. Senaryo kısmı ise gerçekten farklı, oyundaki karakterimizin öldürülmesiyle bir hayalet olarak işe kendi cinayet dosyamızı çözmekle başlıyor, gerçekten ilginç değil mi?

Oyunda karakterimiz hiçbir şekilde gerçek dünyayla doğrudan iletişime geçemiyor, sadece yardımcı rolünde cinayet bulgu yada delillerini gösteren işaretleri yaratmaya çalışıyoruz.

Gerçekten de hikaye olarak hayli güzel başlayan oyunda senaryo kısmı kurtarsada oynanabirlik ve etkileşim konusunda pek başarılı olamıyor, tek düze ilerleyişde bir süre sonra oyuncuyu bunaltabiliyor.

Araştırmayı severim sıkılmam diyorsanız alın oynayın.

7-
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Taktiksel savaş sistemi temeli üzerine derin devlet komploları ve savaşın yıkımı üzerine derin bir felsefik senaryo üzerinde varlığını sürdüren Metal Gear serisinde "Snake" ile yolculuğumuza devam ediyoruz.

Diğer MGS serileri gibi Konami tarafından üstüne titrenilen oyun, son zamanlarda konsol harici PC platformunada çıkmaya ve multiplatform olmaya başladı. Senaryoda "En büyük Başlardan" "The Boss"un ölümünden sonra Snake'in yeni lakabı "Big Boss" Olmuştur. Lakin kahramanımız geçmişin getirdiği izlerden dolayı bu lakabı reddeder. O kendi "Snake" rumuzundan memnundur.1964 ve 1970 arasında Mozambik sivil savaşı dahil pek çok savaşta bulunan Snake, 1970 Yılında eskiden dahil olduğu FOX biriminin Güney Amerika’da bir Sovyet üssünü ele geçirip bağımsızlık ilan etmesi üzerine, kendisini FOX'un tutuklusu olarak bulur ve Güney Amerika’da sorgulanır.

Amerikan Hükümeti bunu fırsat bilip Snake ve Zero’yu FOX biriminin isyanını organize etmekle suçlar. Snake, tutsakken Roy Campbell ile tanışır, buradan birlikte kaçarlar. Snake bunun üzerine ismini temizlemek için çalışır.

Grafik ve oynanabirlik elementleri de en üst seviyede olan oyunun tek olumsuz noktası, çok kısa olması evet.. Hani tadı damağımızda kaldı diyebiliriz.

6- Far Cry 4

Ubisoft'un diğer bir kartı olan Far Cry 4 ile geldik.

Far Cry 3 oynayanlar bilirler, 4.serisi ise önceki oyunda olan tüm dinamikleri ve çeşitliliği içinde barındırıyor. Bu yüzden oynanış olarak da çok eğleneceğinizi söyleyebilirim. Senaryo kısmı ise öyle aman aman bir senaryo göremezsiniz. Ama dediğim gibi Far Cry 3 tadında güncelleşmiş hali gibi düşün. Tek fark grafikler bariz derecede üst seviyelerde (tabi sistem gereksinimleride öyle) Hoş ubi bu oyuna fazla pazarlama imkanı sunmamış olsada bu sene Ubiyi kurtaran oyunlardan biridir kendisi.

5- Thief

Gizlilik/Aksiyon/Gerilim türünde aranan oyunlardan..

Usta hırsımız Garret'in ortaçağın karanlık puslu sokak hikayesini konu alan Thief oyunu, 2014'e Eidos'un özellikle eski oyuncusuna yönelik yaptığı açıklamalarla göz dolduruyordu. Çünkü Thief bilindiği gibi yepyeni bir oyun değildi, (1998-den günümüze kolay değil) Oyunun çıkışından sonrada seriye sadık kalındığı anlaşıldı. Garret bu sefer yine hiç istemediği bir kahramanlık hikayesinin ortasında buluyor kendini, gerçi kendisinden bilge sözler beklerdik oyun içinde ama olsun. Garret reisi biz öylede seviyoruz.
Oyunda bazı bariz hatalarda dikkat çekti. Özellikle optimizasyon konusunda çok sıkıntılı olması, save sorunları ve üst sınıf yapay zekanın olmayışı göze batsada bu sorunlar sonraki çıkan patchlerle bir nevi düzeltilmiş durumda.

4- The Evil Within

Korkmak istiyorum diyorsanız buraya bakın. Ama baştan söyleyeyim öncelikle cv'nizde silent hill, amnesia, yada sanitarium gibi oyun geçmişiniz varsa bu oyun sizi pek korkutmaz. Ama yeni yetmeler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Neden böyle düşünüyorsun diyeceksiniz biliyorum. Aslında oyun adından veya videolardan anlaşıldığından daha ters oyuncuyu diken üstünde fazla tutmuyor. Bu oyuna nasıl baktığınıza bağlı ne aradığınıza bağlı.. Benim için bu oyun fazla korkutmadı tabi onuda söyleyeyim ama aksiyon tadı oldukça etkileyici tabi.. Ha yeniyim alayım korkmam di mi? derseniz emm yanınızda bir tansiyon ölçer hazır bulunsun..
Senaryo dalında "olmuş" diyebiliriz. Atmosfer ve oynanabirlik hissiyatı oldukça üst seviyede. Grafikler vasat biraz ama olsun. Zaten böyle oyunlarda grafik en son düşünülecek şey oluyor. Yeni oyun olduğu için fazlada "spoiler" verip neşenizi bozmak istemiyorum. Alın oynayın.

3- Wolfenstein: The New Order

Söylemeye gerek varmı? İlk 3'teki sıralamada fps dalında en iyi oyun Wolfenstein: The New Order, savaşı naziler kazansaydı gelecekte neler olabilirdi? sorusuna açıklık getiren oyun, hem aksiyon dozunu, hem etkileşim, oynanabirlik ve senaryo kısmını çok iyi kotarmış durumda.

Zaten çıktığı andan itibarende iyi bir satış başarısı yakalayan oyunun devamı geleceği kesin gözüyle bakılıyor.

Tabi bir blaskowiz kolay yetişmiyor malum..

2- Alien: Isolation

"Nasıl Hayatta Kalacaksın?"

Evet.. Nasıl hayatta kalacaksın? SEGA'nın sonunda oyuncuları dinlediği bir yapım olan "Alien Isolation" Bu senenin ilk sıralarına rahat girebilecek bir oyun olmayı başarıyor.

Alien film serisini bilenler bilir. Peki oyunla bağlantısı ne? İlk filmi 1978'de çekilmiş Alien filminin başrolünde oynayan "Ellen Ripley"in kızı "Amanda Ripley"i canlandırıyoruz. Zaman dilimi olarak İlk filmden sonraki dilim aralığı seçilmiş.

Tıpkı genetik olarak annesi gibi efemine, ve elinden her iş gelen bir karakter olan Amanda, annesinin çalıştığı gemi olan Nostrodomo'nun kaybolmasından sonra, onu aramak için bir uzay ekibine dahil oluyor. Bu ekiple beraber Nostrodomo'nun kara kutusu bulunan "Sevastopol" istasyonuna doğru yolculuğa çıkıyorlar. Tabi istasyona vardıklarında ters giden birşeyler olduğu seziliyor. Ve Amanda tıpkı annesi gibi bir yaratıkla baş etmek zorunda.. Tabi tek dert yaratık olsa neyse, istasyonda hayatta kalmak için birbirinin kuyusunu kazan insanlar ve kontrolden çıkmış androidler var.

Açıkçası oyun boyunca o korkuyu hissettim. Bir yere saklanıp defalarca radarıma bakarak o lanet yaratığın gitmesini bekledim. Gitmeyince çaremi deneyip bir kaç kez tongaya düştüğüm oldu. Bu ara atmosfer ve sesler birebir lisanslı daha doğrusu oyunda görebileceğiniz herşey filminin orjinalinden lisanslanmış. Bununla sınırlı değil, filmden tanıdığımız "Ellen Ripley" yani "Sigourney Weaver" Oyunun ses ekibinde yer aldı.

Oyundaki etkileşim ve diğer etmenler üst düzeyde. Hayatta kalmak için bulacağınız reçetelerden yaptığınız silah veya medkitler sizi tutacak tek şeyler. Tabi birde radarınız var. İnsanlara bulaşmadığınız sürece onlarda size saldırmıyor. Lakin androidler için aynı şeyi söyleyemeceğim. Bu iki tehdite karşı elinizdeki silahlar işe yarayabiliyor. Lakin "Xenomoprh" ortaya çıktığında ki maalesef tek silahınız saklanmak oluyor. Görüldüğünüz anda zaten kaçamıyorsunuz. Yapay zeka özellikle Xenomorph üzerinde çok detaylı işlenmiş. O yüzden çok akıllı davranmanız gerekiyor. (Mesela bir yerde insan yada androidlerle kapışırken silah kullanırsanız yaratık o sese hemen geliyor.)

Korku ve gerilimi yüksek dozda size aşılayan tek oyun. Pişman olmazsınız. (Tabi kalp veya tansiyonunuz varsa hiç bulaşmayın aman diyim)

1 - Dragon Age: Inquisition

Bu senenin kazananı belli. Zaten Yılın oyunu ödüllerinde de, Yılın en iyi ödülü EA'nın yayımcılığı, Bioware'nin yapımcılığını üstlendiği Rpg/Aksiyon oyunu Dragon Age: Inquisition aldı.

İlk oyunu "Origins" ile oyuncuların kalbini fetheden seri, ikinci oyunuyla çok büyük hayal kırıklığına sebeb olmuş, firmaya ve yapımcıya ağır eleştiriler yöneltilmişti.

Özellikle Dragon Age 2 faciasından sonra iyi bir ders çıkaran Bioware dersini almış olacak ki bu sene en büyük çıkışı bu oyunla yapmayı başardılar.

Oyun da söylenecek ne var? Kelimeler kifayetsiz kalıyor diyebilirim. Haritanın devasa büyüklüğü, senaryoda ki çeşitlilik, başlangıçta ırk durumuna göre farklı başlangıçlar, seçim özgürlüğü, açık dünya. Müzikler ve grafikler fark edilir derecede iyi üstelik pc cephesi içinde istenen sistem gereksinimleri bile gayet makul seviyede.

Senaryo hakkında daha fazlasını söylemek şu an için çok kötü olabilir ama sadece oyunun şu sloganıyla sözü bitirmek istiyorum.

"Karanlık kapıda, ona karşı durabilecekmisin?"
Umarım güzel bir inceleme olmuştur. Az çok kendi hatalarımız olabilir. Surç-i Lisan ettiysek affola.

İyi akşamlar Türkiye.. Her nerde yaşıyor ve yaşatılıyorsan.. (Tanıdık geliyor değil mi:P)

Kaynak: Ben

Eski 03.01.2015, 20:54   #2
Rapido
More Than A Game

Standart Cevap: 2014 Yılının En İyi Oyunları (Top 15)

Kesinlikle katılıyorum Dragon Age sonuna kadar birinciliği haketti. Bence zor olanı başardılar. Dragon Age 2 faciasından sonra toparlanmak çok kolay olmasa gerek.

Murdered: Soul Suspect seninde dediğin gibi senaryosuyla çok kazandı. Polisiye ve fanzatiziyi birleştirerek senaryoda iyi iş çıkardı. Eğer L.a. Noire gibi düz polisiye olsaydı bu listenin yanından bile geçemezdi.

Watch Dogs'un ilk haberleri düşmeye başladığında hatırlıyorum "GTA serisine rakipmi geliyor." " Grand Theft Auto serisinin tahtını sallayacak." gibi başlıkları çok görmüştüm. Yazık oldu gerçekten... Aiden'nin kişiliğide oyuncuların çok ilgilisini çekti. Hacker olması, sistemlere sızabilmesi, elektrikleri kesebilmesi gibi yeteneklere sahip bir karakter.

Thief hakkında söylecek fazla birşey yok. Yine harika bir oyun. Eidos Montreal bence seri boyunca kalitesini korudu. Benim dikkatimi çeken tek sıkıntı kilitlerin açılması vb. şeyler sanki biraz kolay olmuş oyuncuyu bu noktada biraz daha uğraştırabilirlermiş. Ama belkide sıkmak istemediler.

Emeğine sağlık abi. Harika bir konu, harika bir inceleme olmuş. Bence videolu incelemelere geçmelisin. Oyun tanıtımları ilk bakışlar vs...
8 Üyemiz Rapido'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.01.2015, 21:06   #3
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Oyun müptelaları için harika bir kaynak olmuş...

Buradan bakar bakar oynarlar...

Ellerine sağlık Serseri...
Eski 03.01.2015, 22:42   #4
Subutay
Eflamor

Thumbs down Cevap: 2014 Yılının En İyi Oyunları (Top 15)

Grand Theft Auto V.

Bu isim, arkasında çok büyük ve köklü bir tarihe, üzerine sayfalarca tezler yazılabilecek bir milada sahip. Peki ama ben bununla ilgili ne yazabilirim? GTA V ile ilgili size ne anlatabilirim? Hayır, o kadar çok anlatacak şey var ki GTA V ile ilgili, Los Santos’a dair, şimdiden yaşadığım o kadar çok hikayem var ki sizlere yazıp çizebileceğim, bazılarını unutmaya başladım bile.

GTA V, sadece birbirinden ayrı üç karakterin değil, bir şehrin hikayesi. Los Santos’un dört bir yanında, o kadar fazla ağaç devriliyor ki, bunun farkında olduğunuz zamanlar farkında olmadığınız zamanların sadece yüzde beşine denk geliyor. Bazı şeyler sizin kontrolünüzde gelişiyorken, bazılarını asla bilemiyorsunuz. Sebebi ise çok basit, oyunun üç adet ana karakteri var, bu üç karakterin kendi davranışları, rutinleri, yaşamları, tanıdıkları, sosyal çevreleri, hobileri ve yetenekleri var. Bu kutsal üçleme sistemi, oyunun hikayesinin bir örümcek ağı gibi farklı noktalarda dağılıp farklı noktalarda tekrar birleşmesini sağlıyor.

Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
8 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.01.2015, 22:44   #5
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Oynayamıyorum bunları. Oynayınca hırslanıyorum, kendimden korkuyorum. Al sana, al sanaa derken dilini yandan dişleri arasına sıkıştırmış bir Lale çıkıyor ortaya

Bana Candy Crush yeterli

Ellerine sağlık Serseri.
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.01.2015, 23:50   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

Neyseki kurtuldum ben bu oyunlardan.. Hele, gelişen teknoloji ile nerdeyse gerçek gibi oyunlar. Kafayı yedirirdi bana. Sabaha kadar oyun başından kalkmadığım oluyordu, ama eninde sonunda başarı ile bitiriyordum.

Güzel bir derleme olmuş, ellerine sağlık, teşekkürler Serseri.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.01.2015, 23:58   #7
Canan
Çiçekci kız

Hiç oyun oynamam, evden de oynayan yok denilebilinir.

Ama, konunun güzel olduğunu söyleyebilirim

Teşekkürler Serseri.
Eski 04.01.2015, 00:05   #8
Sevda
Dönersen Islık Çal..

8,4,3,2 ve 1. oyunları sevdim. Geriye ne kaldı ki zaten.

Korku ve L.A Noir türü oyunlar her zaman favorim olacak.

Teşekkürler Serseri, eline sağlık.
8 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.01.2015, 02:34   #9
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Ben özellikle bu seneki AC için çok ümitliydim ama hani işin ucunda ubisoft olunca adamlar paraya kaptırmışlar kendilerini, oyunun özünü atmosferini unutur olmuşlar, o paris devrimini bile doğru dürüst yansıtamamışlar. O yüzden çok kızgınım. AC'yi sona attım bana çok küfür eden fanlar olmuştur eminim.

Oyuncuyu düşünmeyen firmayı ben dahada hırpalarım hiç sevmem.

Onun dışında sıkı bir yaratık filmi serisi hayranı olarak bu sene Alien Isolation beni çok fena sevindirdi. SEGA duydu sesimizi umarım devamı gelir.

@Rapido o tür incelemeler için güçlü bir kamera ve mikrofon ayrıca düzgün bir ortam gerek. Hadi bunlar bende olsa gene yapamazdım. Diksiyon felan lazım bendede o yok. Biraz yabancı gibi konuşuyorum.

@ReaL, @Canan ve @LaLe

Valla oynamanızdan değilde zaten burdaki oyunların özellikle "Alien Isolation" u oynama cesaretinde bulunursanız ki zor. Benim gibi adam bile doğru dürüst bitiremedi..

@Sevda

Sen bitirirsin sende o azim var bak)

@Subutay

GTA V şu an konsollarda var olan bir oyun. Bu sene içersinde PC'ye çıksaydı mutlak bu listeye koyardım. Asıl PC sürümü çıktığında ortalık şenlenecek o ayrı. 2015 ocakta çıkacaktı sanırım.
Eski 04.01.2015, 02:42   #10
ReaL
Deniz Sevengillerden

Serseri bu site yokken işim gücüm oyun oynamaktı, çokda haz alırdım. Need for speed hastasıydım. Artık o kadar iyi olduydum ki, rakiplerime avans vererek oynuyordum. Aman kurtuldum yahu.

İlk başlarda çok kol kırdıydım..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2014, olarak, oyun, oyunları, yılının

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler