Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Android İşletim Sistemi

Android İşletim Sistemi Android işletim sistemi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.04.2018, 22:31   #1
Hara-Kiri
Kayı Boyu'nun Torunu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Basit Android, IOS (Ipad, IPhone) Uygulaması Yapımı (Kod Yazmadan)

Delphi (Pascal) küllerinden doğdu ve karşımıza embarcadero şirketi olarak
Berlin / Tokyo olarak önümüze sürüldü (Diğer sürümleri var lafı uzatmayalım)

Neden Bundan bahsettim . Çünkü java , swift , go dillerini bilmemize gerek yok
delphi kodlamalarından anlamanız yeter . Basit bir dil olup ve Son sürümlerine geldiğimizde çapraz platform'da programlarımızı çalıştırabiliyoruz. Yani windows için yazdığımız kodlamayı Linux'a ,IOS 'a , Android platformlarındada kullanabiliyoruz.

Şimdi Firemonkey sürümü ile kod yazmadan da istediğimiz şekilde uygulama yapabiliyoruz.Hatta daha da ileri gidip reklam ekleyip google Play'e koyarak ek gelir olarak kullanabiliyoruz ( bunu daha sonra anlatamaya çalışacağım)

Şimdi İhtiyacımız Delphi 10.2 tokyo sürümüne ihtiyacımız var . Embarcadero resmi web sitesinde starter versiyonunu ücretsiz indirebilirsiniz.(Ne kadar kısıt var bilemiyorum sonuçta deneme için kullanılan sürüm)

Benim video'da kullandığım sürüm Tokyo 10.2.2 Full .

*Delphi Platform
*XML veritabanı(Kodları aşağıda payalaşacağım.)
*Android , IOS Telefon veya Platform.
*USB Kablo

Videoyu izledikten sonra ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.
Eğer biraz kodlama biliyorsanız . Video'daki yöntemle Anime , Dizi , Film Uygulaması yapabilirsiniz.(SQL veritabanı Firebase Kullanarak uzaktan güncelleyebilir ve Bildirim gönderebilirsiniz.)
Masal kitabı , Sesli anlatım , Personel Kaydı , Kullanım klavuzu

Online Shop değilde onun için sql becerisi gerektiriyor biraz. Bir market işletme yeriniz varsa ürün listesi yapabilirsiniz.(Rica ederseniz basit birşey işletmenize küçük bir app yazabilirim Bu da bizim forumgerçek üyelerine bir kıyağımız olsun )

Önce Videomuz

Burdada veritabanımızın içeriği XML olarak.

Kod:
<?xml version="1.0" standalone="yes" encoding="utf8"?>
<DATAPACKET Version="2.0">
<METADATA>
<FIELDS>
<FIELD attrname="Numaralandırma" fieldtype="r8"/>
<FIELD attrname="Baslik" fieldtype="string" WIDTH="50"/>
<FIELD attrname="Baslik2" fieldtype="string" WIDTH="50"/>
<FIELD attrname="Detay" fieldtype="string" WIDTH="50"/>

</FIELDS>
<PARAMS DEFAULT_ORDER="1" PRIMARY_KEY="1" LCID="1033"/>
</METADATA>
<ROWDATA>
 <ROW Numaralandırma="1" baslik="Büyük Balık" baslik="Büyük Çirkin Balık" Detay="Detay içeriği"/>
 <ROW Numaralandırma="1" baslik="Büyük Balık" baslik="Büyük Çirkin Balık" Detay="Detay içeriği"/>
 </ROWDATA>
</DATAPACKET>
Xml deki konu başlıklarını arttırabilirsiniz.
Gerçek şu ki; saat 12:12 olduğunda kimse seni düşünmüyor, şifreleri 1234 yapan insan hala yaşıyor, noel baba yok, tam karşıya geçerken kırmızı yanacak, istediğini alsan da aklın alamadığında kalacak, az kalan yemek daha lezzetlidir, pastayı kesen pasta yiyemez, gece tırnak kesersen ömrün kısalmaz ve sakın kendini başka dünyadan zannedip triplere girmeye kalkma. ne yazık ki pizzanın ambulanstan önce geldiği bir ülkenin en nadide vatandaşlarından birisin sen de.. Hayat işte. O bakımdan diyeceğim o dur ki ; Başımız toprak, sonumuz toprak; mühim olan, çamurlaşmadan yaşamak..

Hara-Kiri'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
android, basit, uygulaması, yapımı, yazmadan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler