Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.02.2017, 22:52   #11
Scorer
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Deniz Ürünü Tüketiyorsanız Binlerce Plastik Parçası Yiyorsunuz Demek

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster

Bilim adamlarını, söylediğini söyleyeceğine pişman ettiniz.

Geyik muhabbetini gidin başka yerde yapın
Abla, iyisiniz derken aynı anda da pataklıyorsun ya! Ben çözemedim bu ikilemi.
Balık tut.
Bir hafta mutlu olmak istiyorsan
Tatile çık.
Bir ay mutlu olmak istiyorsan
Evlen.
Bir yıl mutlu olmak istiyorsan
Servete kon.
Bir ömür boyu mutlu olmak istiyorsan
Sevdiğin işi yap

5 Üyemiz Scorer'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2017, 23:21   #12
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Deniz Ürünü Tüketiyorsanız Binlerce Plastik Parçası Yiyorsunuz Demek

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Hakkaten smilesiz falan ciddi ciddi pataklamış @Canan :

Hmmm...

Neyse biz de geyik adamlarını; pardon bilim damlarını söylediklerine pişman etmeyelim bari...

@Canan

Kusura bakma ama ben o bilim adamlarının çoğunu geyik adam yerine bile koymuyorum.

Neyse sana karşı dandiklik yapacak değilim.

Kusura bakma...

Kusur yok arkadaşım

Sopam şakacıktandı
Eski 03.02.2017, 23:29   #13
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Hani haftada 3 balık tüketin diyen bilim adamları şimdide aman yemeyin plastik var demiş faydalı yiyelimmi ? zararlı yemeyelimmi ?

En iyisi boşveer onlar konuşsun dursun
Yediğimiz ne gerçekten sağlıklı ki hepsinin içinde her şey var
(ağar metal,gdo,hormon,arsenik,palm yağı,klor,kimyasallar..)

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.02.2017, 00:00   #14
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Açık söyleyim bi an acayip şaşırdım... Bu mesajınla rahatlattığın için teşekkürler...

Konuya gelince; ben bu bilim insanlarına gerçekten tepkiliyim.

Mesela bizim sahiller pet şişelerden falan geçilmez. Ama ben dalarım ya da deniz gözlüğüyle yüzerim. Bir kere bile balıkların pet şişelerine veya plastik artıklara ilgi gösteriğini görmedim. Hakikaten görmedim. Canlının beslenme ruhuna aykırı...

Dünyayı sanki bilim adamlar (!) istila etmiş...

Biri kahve sağlığa zararlı der, öteki kahvenin faydalarını sıralar...

Birine göre bitkisel çaylar sağlık kaynağıdır, ötekine göre zararlı...

Say say bitmez...

...

İnsanların beslendiği hayvansal gıdaların hepsi az ya da çok antibiyotiklenmiş... Hatta GDO' lu...

...

Ha uzatmayım...

Bu çevre kirlenmesi suları, denizleri, okyanusları da etkiliyor elbette ama en az ''katkı ürünlü'' canlılar yine de denizlerde yaşıyor.

...

Neyse sen sopanı şakadan devreye soktuğunu yazınca rahatladım.

Gerçekten üzülmüştüm.

Şimdi rahatım.

Bilim adamları ve araştırmanlar türedi son günlerde.

Birinin dediği, ötekininkini tutmuyor söylemine tamamen katılıyorum. İnsanların kafasını karıştırmaya birebirler.

Kazanç uğruna bu kadar da şaklabanlık yapılmaz ki yahu.
Eski 04.02.2017, 00:35   #15
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Doğa kendini her zaman temizler o yüzden denizden çıkabilen canlılar yeterki nefes alacak okyanuslarında olsunlar o ağır metallerin yada plastiklerin çözünme aşamasında zaten zehir verici etkileri de doğal olarak yok olurlar. Ha bu tabiki uzun işlemdir. Bu süreçte mutlaka insana geri dönüş olur.

Doğaya ne verirseniz doğa size onu verir.. Bu konuda öğreneceğimiz çok şey var.. Tabi ödenecek bedellerde var.
Eski 04.02.2017, 02:45   #16
Rosebud
Müdavim

Ağır metal konusu gerçekten ciddi, yıllar önce, şimdi adını hatırlayamıyorum NTV'de bir gurme, yemek programı yapardı, yemek yerken bir elinin sürekli titrediğini farkedersiniz belki tanıyanınız vardır, meğer bu adam yediği bir balıktan cıva almış, o günden beri öyle titrermiş.
Neyse ben palamuttan başka balık yemem, bu aralar şimdi adını vermeyeyim reklâma girer, şu konserve ton balıklarından alıp üzerine zeytinyağı gezdirip, limon sıkıp yiyorum, çok güzel ve doyurucu bir öğün oluyor.
@Aristo bilim adamlarına çakmış ama çok haklı, meselâ Edison'un elektriği ve ampulu icat ettiği günlerde, halkın elektrik konusundaki bilgisizliğinden yararlanıp, alternatif akımı savunan Nikola Tesla'ya karşı, kendi savunduğu doğru akımının propagandasını yapmak adına nasıl bir ahlâksızca savaş açtığını pek çok kimse bilmez, öyle ki ticari kaygılarla yürüttüğü bu propaganda faaliyetleri bu uğurda pek çok insanın ölümüne dahi sebep olmuştur, aslında Teslâ Edison'dan çok daha büyük bir adamdır ancak Edison sayesinde beş parasız kalmış ve öyle de ölmüştür, ama bugün bütün elektrik şebekeleri alternatif akımdır orada kaybetmiştir Edison.
İşte o gün olduğu gibi ticari kaygılarla bugün de bilimsel yalanlar dolaşıyor ortalıkta, bunlardan biri de şu küresel ısınma meselesi, tahmin edildiği gibi koskoca küresel bir yalan, şüpheciler denilen bir takım bilim adamlarının yaptığı araştırmalarda son 2000 yılın küresel ısınması baz alındığında dikkate değer bir ısınma olmadığı görülüyor hatta tam tersine küçük de olsa bir soğuma var onun da dünyanın güneşe olan uzaklığının artmasından kaynaklandığı düşünülüyor, bu yalanın sebebi ise çok basit: Ticaret
yani yine emperyalizmin ağa babası kapitalizm çıkıyor karşımıza.
Şirketlerin sırf; Bizim buz dolaplarımız, klimalarımız küresel ısınmaya karşı donatılmıştır
diyerek ürün çeşitliliği yaratıp parayı kapabilmeleri için.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
araştırdı, bilim, binlerce, deniz, parç, plastik, tüketiyorsanız, ürünü, İnsanları

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)