Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.02.2012, 20:36   #11
Yavuzhan
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hattınızı Maksimum Hız Değerlerinde Kullanmak İstiyormusunuz?

bizim hat santrale 3 km uzaklıktaymış... O sebeple aldığınız hız uzaklığa göre süper dediler...

Modem hızını artırmaktan bahsetti.. onu nasıl yapabilirim?
Eski 13.02.2012, 20:55   #12
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Modem Hızımı

Modem hızı diye birşey yok...

Bunu sana kim söylemişse birşey bilmiyordur ondan eminim hatta bunu söyleyen büyük ihtimalle bayan yetkilidir

Ben santralden 12 km uzaktayım bakın buda benim değerlerim yoğun saatlerde en fazla bu kadar düşük değere ulaşıyor.. adil kullanım sınırı cezalısı olduğum için hızım 5mbite sabitlendi..

Bunun uzaklıkla alakası yok kaldı ki ankarada oturuyorsun bulunduğun semtte bir saha dolabı vardır bütün bağlantılar o dolaba bağlanmıştır... o dolap ile senin ev arası olan bağlantı kablolarında yada ev tesisatında bir sorun var..

Yakınında net kullanan varsa onlarada sorabilirsin..eğer onlardada aynı sorun varsa kesinen hattan gelen bir sorun, dolayısıyla düzeltmek zorundalar...
Eski 13.02.2012, 21:01   #13
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bunu sana kim söylemişse birşey bilmiyordur ondan eminim hatta bunu söyleyen büyük ihtimalle bayan yetkilidir

Al sana
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.2012, 21:09   #14
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Al sana
Lale bayanları kötülemek için söylemedim ama cidden böyle bir sorun var..

Ttnet'in bayan yetkilileri maalesef sorunu iyi kavrayamıyorlar.. destek numarasını aradığımda karşıma bayan çıkmaması için dua ediyorum sırf bu yüzden.. bayan çıkarsada derdimi teknik dilden anlatmaya çalışıyorum ama nafile.. hepside ezbere konuşuyor "link ışığınız yanıyormu?" "modeminizi açıp kapatırmısınız?" "antivirüs varmı" "modeminiz çalışıyormu?" böyle uzar gideeer(istisnalar vardır tabi ben her bayan yetkili cahil demiyorum ama çoğunluk öyle)

oysa erkek yetkili çıktığında sizli bizli bile konuşmam yani güzelce derdimi anlatırım ordaki arkadaşta anlar ona göre birşeyler yapar
Eski 13.02.2012, 21:13   #15
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
"link ışığınız yanıyormu?" "modeminizi açıp kapatırmısınız?" "antivirüs varmı" "modeminiz çalışıyormu?"

Serseri sen yanlış bir yeri aramadığından emin misin?

Ben ne zaman arasam o servisi numaranı kaydedebilir miyim, akşam yemeğine çıkalım mı, Hafta sonu için bir planın var mı? gibi sorulara muhatap oluyorum.

Hee!.. Sorunumu da zaten bana soru bile sormadan hallediyorlar o arada...

3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.2012, 21:14   #16
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Canim hak vermek istemiyor sana Serseri, ama haklisin sanki

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Serseri sen yanlış bir yeri aramadığından emin misin?

Ben ne zaman arasam o servisi numaranı kaydedebilir miyim, akşam yemeğine çıkalım mı, Hafta sonu için bir planın var mı? gibi sorulara muhatap oluyorum.

Hee!.. Sorunumu da zaten bana soru bile sormadan hallediyorlar o arada...

Banemin, bayanlar görüyormus Serserinin oyun oynadigini, cocuk oyunlari oynuyor diye sana gösterdikleri yaklasimi ona göstermiyorlarmis
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.2012, 21:25   #17
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@Banemin abi tamam bunlarda soru da telefonu açar açmaz akabinde port değişiminden bahsediyordum ki modeminiz çalışıyormu sorusuyla karşılaştım daha lafı bitirmeden.. sonra link ışığınız yanıyormu sordu(içimden yanıyor anasini satayim diyecektim demedim) ki bu olayı aynı günde ve aynı saatte iki kez aramada soruldu.. illallah ettim yani

Zaten bayanları suçlamıyorum ben^^

onları bilgilendirmeden oraya koyan TTnet suçlu.. birazda kinim var orası doğru çünkü bu adil kullanım cezasını koyanda bir bayan yetkiliydi.. beni kota sorgusuna çekti

Oysa hemcinslerimiz öylemi abi ya? aç telefon söyle derdini aynen şunu dediğimi hatırlıyorum "arkadaşım sen ordan yaparsın birşeyler birbirimizi kandırmayalım şimdi" gelen cevap "tamam ahmet bey port probleminizi çözeceğim modeminizi kapatmayın yalnız"

sonuç... istediğim olmuştu
Eski 14.02.2012, 13:11   #18
Yavuzhan
Gerçek Üye

Tartışmaya noktayı koyayım.. Bayağı erkekti arayan eleman.. Hatta telefon açmak yerine balkondan seslense duyardım kesim öyle bir ses tonu vardı...

Gezgin bizim sokağın sonunda bir saha dolabı var.. bizim evden yaklaşık 150-200 ilerde ama bize etki etmiyor...

Değiştiremiyoruz dediler..
Eski 14.02.2012, 13:26   #19
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi yavuzhan Mesajı göster
Tartışmaya noktayı koyayım.. Bayağı erkekti arayan eleman.. Hatta telefon açmak yerine balkondan seslense duyardım kesim öyle bir ses tonu vardı...

Gezgin bizim sokağın sonunda bir saha dolabı var.. bizim evden yaklaşık 150-200 ilerde ama bize etki etmiyor...

Değiştiremiyoruz dediler..
Erkekmiydi? eyvah Lale bana burda saydırır şimdi bak erkekmiş diyeistisnalar vardır diyerek peşin savunmamı yapayım Lale haberin olsun

Şaka bir yana o saha dolabına bağlıdır senin tesisat.. değiştiremiyorlarsa arıza kaydı çıkart ekip gelsin evine.. en azından sorunun tespit edilsin zaten onlarda çıkarsa sorun sana savunma hakkı doğar.. neden bunları söylüyorum? aynı sorunu bende yaşadım çünkü...

adamları öyle bıktırdım ki en sonunda hatalarını kabul ettiler evime kadar gelip o kabloları değiştirdiler sonra telefondan portumuda değiştirdiler...sana portunu değiştiremeyiz dediklerine bakma bal gibi değiştirirler..bu yüzden üşüş adamların başına onları arama ama sorunu defalarca destek sayfasına aralıklı olarak yaz ve sert mizaçlı ol telekomun en çok korktuğumu müşteri profili budur çünkü..
Eski 14.02.2012, 13:32   #20
Yavuzhan
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Erkekmiydi? eyvah Lale bana burda saydırır şimdi bak erkekmiş diyeistisnalar vardır diyerek peşin savunmamı yapayım Lale haberin olsun

Şaka bir yana o saha dolabına bağlıdır senin tesisat.. değiştiremiyorlarsa arıza kaydı çıkart ekip gelsin evine.. en azından sorunun tespit edilsin zaten onlarda çıkarsa sorun sana savunma hakkı doğar.. neden bunları söylüyorum? aynı sorunu bende yaşadım çünkü...

adamları öyle bıktırdım ki en sonunda hatalarını kabul ettiler evime kadar gelip o kabloları değiştirdiler sonra telefondan portumuda değiştirdiler...sana portunu değiştiremeyiz dediklerine bakma bal gibi değiştirirler..bu yüzden üşüş adamların başına onları arama ama sorunu defalarca destek sayfasına aralıklı olarak yaz ve sert mizaçlı ol telekomun en çok korktuğumu müşteri profili budur çünkü..
Tamamdır..

Burda çok fazla kar var.. Esasında telekoma gidip dilekçe vereyim diyorum... O saha dolabına aktarılmak için... Şaka gibi ya iki bina ötemde adam 12 mb ile bağlanıyor.. 8 mb hızı varken.. ben 5 i geçemiyorum...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
değerlerinde, hattınızı, maksimum

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)