Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.03.2013, 01:27   #11
Insanlikarayan
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sınırlarımızı aşmalımıyız?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Arkadaş çevreni ona göre seçmen gerekir...

Şimdi ben cüppelilerle arkadaşlık yapabilir miyim? Veya o gibi insanların çokça oturdukları yerde oturabilir miyim?

İnsanlar şehir merkezinde ayrı giyinir, sayfiyelik yerlerde ayrı giyinir.. Hatta ve hatta mayo ile bile dolaşabilirsin, kimse dönüp bakmaz bile..

Ayrimcilik ve kamplasmak burada baslamazmi?.
Sadece misal olarak yasadigim ortami vereyim, belki böyle daha iyi anlasilir.

Buralara gelen Türkler, hem Dagdan hem bagdan olmakla beraber, yeniden yan yana yasiyorlar.
Burada cizgiler daha bir baska cizilmis, Hiristiyan bir ortamda yasadigimiz icin, bir birimize daha bir yakinlik görebiliyoruz.

Tabiki bu durumda buralarda Getolasmaya neden oldu, Kaynasma Ilerleme durakladi..
Almanyadada burada büyük bir payini saglayip, kaynasmayi degil, Getolasmayi destekledi.

Böylelikle sinirlar daha derinlere kazilip, burada bataga yol acti.

Misal olarak, Döner Katliami olarak sadece burada vereyim, halbuki bunun haricinde daha neler var.

Bunlari dislayip, aranizdan atmaya calisirsaniz, hic bir adim ileriye atamazlar, daha beteri, Merdiven alti Hocalara yem olurlar.

Buralarda, cesitli guruplarin arasina girmekten hic kacinmiyorum, Böylelikle Itin yanidada gidebiliyorum, Köpegin yaninada.

Tabiki burada bilinmesi lazim olan bir durum var, Toplum hep bir sürü halinde hareket eder.
O toplumun Liderini kesfettiginizde, saldirilari önleyebilir, pesinde olanlari etkileyip, dogru yol gösterebilinir.

Burada mesela uzun sacli olarak, Hippilerin icinde bile gezebiliyorum, Dazlaklarin icindede.
Bazen Göz Göze geldigimiz durumlarda oldu, burada bunun basi önemli, Capulcular, beraberinde havlayanlar degil.

Sayet böyle bir duruma gelenler olursa, arkasina duvari alsin, üzerine cullanmaya hazirlananlarin önünde dursada, bir adim yana gidip, kafalarini duvara carpmasini saglasin.

Bir yazilmamis kanun burada cok mühimdir.
Yerde yatana vurmak yok!.

Zaten yere düsüp inlemeye baslayanin seslerini duyanlar, saldiridan vaz gecerler!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.2013, 01:28   #12
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Standart Cevap: Sınırlarımızı Aşmalı mıyız?

İnsanlar hayallerindeki gibi olmak istiyorlar, sınırları aşmak istiyorlar..Bunu her gün kendilerine söylüyorlar.. ama cesaretleri olmadığı için harekete geçemiyorlar..

Bu konuda çok güzel bir felsefe vardır.. Şöyledir..

That true freedom requires sacrifice and pain.
Most human beings only think they want freedom.
In truth, they yearn for the bondage of social order, rigid laws, materialism.
The only freedom man really wants is the freedom to be comfortable.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
6 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.2013, 01:33   #13
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cliff Durden Mesajı göster
İnsanlar hayallerindeki gibi olmak istiyorlar, sınırları aşmak istiyorlar..Bunu her gün kendilerine söylüyorlar.. ama cesaretleri olmadığı için harekete geçemiyorlar..

Bu konuda çok güzel bir felsefe vardır.. Şöyledir..

That true freedom requires sacrifice and pain.
Most human beings only think they want freedom.
In truth, they yearn for the bondage of social order, rigid laws, materialism.
The only freedom man really wants is the freedom to be comfortable.

İşte gerçek özgürlük özveri ve ağrı gerektirir.
Çoğu insan sadece özgürlük istiyorum düşünüyorum.
Sosyal düzen, katı kuralları, materyalizmin esaret gerçeği, onlar özlemek.
Gerçekten istediği tek özgürlük adam rahat olmak için özgürlüktür.

http://translate.google.com/#en/tr/

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.2013, 01:37   #14
Apple
Tam Üye

İnsanlar sadece farklı görünmeye çalışırlar ve bu onları aynı yapar. Yani hepimizin ortak yanı "farklı" olmamız diyelim.

Türkiyede gerçekten zor zamanlar geçirdim. Hatta kaçıp canımı kurtardım diye bilirim. Geçtiğim ilk sınır oldu benim. Ülkemden çıkarken geçtiğim sınır. Ben o sınırdan arkada çocukluğumu bıraktım. O yüzden benim gözümde tüm sınırlar acı çekmeden asla geçilemez. İşin sırrı da tabii ki cesaret.
Eski 18.03.2013, 01:48   #15
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Apple, yazdığım ingilizce yazıda bahsedilen ''acı ve feda etmek, fedakarlık, özveri veya her ne halt diyorsanız'' bunları sen göze almışsın ve adım atmışsın.. Her daim sınırlar çıkacak hayatımızda ama sen cesurca adımı atmışsın sınırları aşmak yolunda.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

4 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.2013, 01:57   #16
Apple
Tam Üye

O zaman ,sayın Cliff, buradan şunu da anlaya biliriz. Bazı sınırlar "güzel"dir ve onları aşmamalıyız.. Buraya sevgi,vicdan,marhemet gibi şeyler, ayrıca ülkenin sınırları da dahil ola bilir..
Eski 18.03.2013, 02:00   #17
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Sınırı aşmak,çizginin ötesinde olmak istiyorsan.. bunun getirdiği yükleride kaldırmayı bilmelisin..

Nedir o yükler? Göreceğin şeyler yüzleşeceğin şeyler.. Bu tıpkı milyonlarca insanın koşuşturduğu bir caddeden sıyrılıp bomboş bir caddeden onları izlemek gibi birşey.. Onların ne durumda olduğunu görebilirsin ezilenler,itilenler,hor görülenler.. Ama içlerine girdiğinde kimseye anlatamazsın hatta ezilene bile.. çünkü o seni dinlemek yerine tekrar ayağa kalkıp başka birini ezme uğruna kuyruğu takip edecektir. Ve sen yine gördüklerinle kalacaksın..

Yalnız olacaksın..

Buna karar verdiysen özgürlüğe hoşgeldin ama mutluluğa elveda..
Eski 18.03.2013, 02:01   #18
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Benim görüme göre her türlü sınır kötüdür sayın Apple.. Merhametin bir sınırı olmamalıdır..veya vicdanın veya sevginin.. insan bu duyguları sınırsızca yaşamalıdır.. Düşünsenize birini sevmeyi hem de sınırlar olmaksızın.. Ülke sınırları konusunda da John Lennon'un bir Imagine şarkısında dediği gibi

..Hiç ülke olmadığını hayal et
Bunu yapmak zor değil
Öldürecek ve uğruna ölecek bir şey yok...

3 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.2013, 02:17   #19
GüN£$
#Patlamayan Mısır Tanesi#

"Elalem ne der?" korkusunu yendiğimiz de 'belki' bütün sınırları aşılabilir...

Yüzyıllardır belirlenmiş sınırlar içerisinde yaşayıp gidiyoruz, ailede, arkadaşlarda, okulda, işte sürekli konulan sınırlar vardır. Çünkü insan yapısı sürü psikolojisine müsaittir, birlikte yaşadığı sürece sınırlara uymak zorundadır zira sürüden ayrılanı kurt kapıyor.

Ve verilen örnekte kızın giydiği kıyafet tamamiyle çevre meselesi, o çevrenin koyduğu sınırlar...

Ülke sınırı aşıp gitmek başka bir ülkenin sınırına girmek... Sınır hep vardır ve aşılamıyor.
Eski 18.03.2013, 02:21   #20
Apple
Tam Üye

Sanırım kafamda bir şeyler belirdi artık. Hatta hemen yarın kendimde bazı şeyleri değişe bilirim,neden olmasın? Yorum yapan her kese çook teşekkür ederim,ne de olsa kendi fikrini bildirmek de bir cesaret ister. Yani bu da bir sınırdır Özellikle sayın Cliff ve her zaman fikirlerine çok değer verdiğim insan Insanlıkarayan abiye Ben zaten her kesi çoook seviyom ki burda,ayrı-qayrı yok

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aşmalı, aşmalımıyız, bazı, etek, mini, mıyız, sınırlarımızı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)