Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.04.2013, 00:22   #21
Kafka
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Benden beklenmeyecek derecede ciddi bir yazı yazayım o zaman. Tarihi incelediğimizde boy ve klan olgusundan insanların yönetildiğine tanık oluyoruz. Bu boylar ve klanlar şimdiki anlamda milliyete tekabül ediyor. Sonraki süreçte din olgusu üzerinden yönetimler devreye girmeye başladı. machiavelli ile birlikte milliyetçilik olgusu dünyada yayılmaya başladı. Kanımca artık dünyada milliyet tandanslı siyasetin sonu geliyor. Ulus Baker'in yazılarına veya Gilles Deleuze'un metinlerine baktığımızda bizi bekleyen yeni olgunun "kimlik" olgusu olduğunu görürüz. Ve bu kimlik süreci beraberinde bunalımı da getirecektir.
Geçenlerde ilk defa intiharı düşündüm. sonra direk bu düşünceyi kafamdan sildim. çünkü benim intiharım annem ve babamı yıkacaktı. tabi böyle bir şeye sebebiyet vermemek için önce onları öldürmek zorunda kalacaktım. sonra onların ölümüyle teyze ve amcalarımın da hayatı kararacağından, onları da öldürmem gerekecekti, ve basit intihar girişimim sonunda bir toplu katliama dönüşecekti..
Kafka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 10.04.2013, 00:33   #22
Mavigöl
--- Ata'm İzindeyiz ---

Ne mutlu Türküm diyene ..
Eski 10.04.2013, 00:46   #23
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Ben Laz'ım hemde safkan olanından annemde babamda Laz.Dilde biliyoruz.
Eskiden sorduklarında evet Laz'ım sonra Türküm diyordum ama bugun önce TÜRK'üm sonra LAZ'ım diyorum....Ve Türklüğümle gurur duyuyorum...Buna kimse engel olamaz zoruna gideninde anladınız siz......

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!!!!!!!!!!!!
Eski 10.04.2013, 00:56   #24
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@Aristo

Mesajını tamamen okudum.. Bu zeminin oluşturulması için bugüne kadar yaratılan süreçleri çok iyi gözlemlemişsin.

Net bir tavır koyamadığımdan yakınmışsın ne yazık ki bende bunu çok düşünüyorum.. bir mesajımda şüphecilik iyi birşeydir demiştim ama bilirsin ki bunu hastalık haline getirirsen kendi bildiklerinden de şüphe edersin daha realistini aramaya koyulursun.. bende bu durumu yaşıyorum. belkide gerçeği ulaşmanın en iyi yolu budur ha ne dersin?

Türkiyenin tarihine bakarsak bu zamana kadar siyasete mal olunmuş ve malzeme olarak kullanılan her meselenin artık çözülmesi gerektiğine inananlardanım ama bu doğru ellerce yapılmalı..

Maalesef bunu çoğu kişi göremiyor Bu iktidarın yaptıkları bu yüzden doğru gibi algılanıyor çünkü millette bıkmış bunların yaptıklarına baktıkça doğru yapıyorlar diyorlar ama arkası var..

Dediler türbanı kaldırıyoruz, millet tamam dedi bende tamam dedim ama arkasına bakıyorum önü alınamayacak yerlerde türban girmiş.. Dediler kıyafet zorunluluğu kalkıyor tamam dedim eyvallah güzel uygulama ama arkasına bakıyorum kara çarşafla okula gelen kız öğrenci tipi... Azınlıklara kültürel bilgilerini yayınlayacak kanal ve dersler açıldı tamam oda iyi ama arkasına baktığımda buda özerkliğe kadar gitmiş...

Bunun gibi bir sürü şey sıralayabilirim.. Doğrunun arkasına kendi menfaatlerini içerecek, onlara doğru gelen şeyleri ama bizim zararımıza gelen şeyleri koyuyorlar..

Bakınız daha bugün T.C tartışmaları dönüyor ortalıkta adamlar her zamanki gibi ortaya koydular tepkiyi ölçtüler sonra yine geri çektiler..

Kurbağayı suyun içinde güzel ısıtıyorlar...

Ayrıca dikkatinizi çekerim artık son perdelerdeyiz..Gladyo denilen yapılanma artık son kozlarını oynuyor hemde bitirecek kozlarını.. bu raunddan başka bir raund yok bu millet için..

En iyi reçetenin ne olduğunu bilmiyorum ama nerden başlayacağını biliyorum hangi kelimeden başlayacağını biliyorum.. oda empati yapabilmektir..
3 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.2013, 00:59   #25
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Alıntı:
Bunun gibi bir sürü şey sıralayabilirim.. Doğrunun arkasına kendi menfaatlerini içerecek, onlara doğru gelen şeyleri ama bizim zararımıza gelen şeyleri koyuyorlar..

Bakınız daha bugün T.C tartışmaları dönüyor ortalıkta adamlar her zamanki gibi ortaya koydular tepkiyi ölçtüler sonra yine geri çektiler..

Kurbağayı suyun içinde güzel ısıtıyorlar...

Ayrıca dikkatinizi çekerim artık son perdelerdeyiz..Gladyo denilen yapılanma artık son kozlarını oynuyor hemde bitirecek kozlarını.. bu raunddan başka bir raund yok bu millet için..

Önümüzdeki yılları düşündükçe içime sıkıntılar basıyor ....
3 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.2013, 01:26   #26
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Elbette orda hem fikiriz..

Bahsettiğin odaklar (Barzani-Talabani) ikilisi yıllar öncesi birebir CIA güdümünde korunan aşiret reisleriydi..

Şimdi onlar ne ektilerse onun meyvelerini almaya başladılar.

Maalesef bizlerde sudan çıkmış balığa döndük.
2 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
duyuyorum, gurur, kimliği, taşımaktan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler