Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.03.2021, 00:05   #1
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Günlük Kadına Ve Çocuklara Şiddet Vakaları.

Günlük Kadına Ve Çocuklara Şiddet Vakaları.

Bu konu altına günlük kadına ve çocuklara şiddet ile ilgili haberleri paylaşalım.

Ne kadar sürede ne kadar kadın şiddet görüyor bu köşede nabzını tutmuş olalım.

Öncelikle geçmiş zamandan birkaç tane ekleme yapalım sonra günlük olarak devam ederiz..

--------------- ------------- -------------- -------

12/03/2021

Bir kadın cinayeti daha! Tabancayla vurularak katledildi

Muğla’nın Milas ilçesinde bir kadın, erkek arkadaşı olduğu iddia edilen kişi tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Olay Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Aydınlıkevler Mahallesi Tanyeri Sokak'ta saat 20.00 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, evde tek yaşayan 26 yaşındaki Bensu Narlı, kapı zilinin çalması üzerine kapıyı açınca, erkek arkadaşı olduğu iddia edilen S.K’nın silahlı saldırısına uğradı. Narlı, kalbine isabet eden kurşun nedeniyle bir anda kanlar içinde yere yığıldı.

OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yapılan ilk müdahalede Narlı'nın yaşamını yitirdiğini saptadı.

Olayın ardından kaçan S.K. ise kısa sürede polisler tarafından yakalanarak Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Narlı'nın cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. S.K. ile Narlı’nın bir süre önce kıskançlık nedeni ile kavga ettiği iddia edildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Kaynak

------------------- --------------- --------------- --------------
19/03/2021

Gülbahar’ı öldüren kardeşi, yakalandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 1 çocuk annesi Gülbahar Asabay'ı, öldüren erkek kardeşi, polis ekiplerinin 30 güvenlik kamerasının 41 saatlik kaydının incelenmesiyle yakalandı.

Olay, salı günü öğle saatlerinde, Kışla Mahallesi Açelya Sokak’ta meydana geldi. Eşinden boşanan, 1 çocuk annesi Gülbahar Asabay, evde silahlı saldırıya uğradı.

Gülbahar, vücuduna isabet eden mermilerle kanlar içinde yere yığılırken, silah seslerini duyan çevredekiler durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan Gülbahar ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan Gülbahar Asabay, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Cinayetin ardından çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Gülbahar’ın erkek kardeşi tarafından öldürüldüğünü belirledi. Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan talimatlar doğrultusunda harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, olay yerinde yaptığı incelemede şüphelinin kaçtığı güzergahı tespit etti.

Güzergahta bulunan 30 güvenlik kamerasından elde edilen 41 saatlik kamera kaydını inceleyen polis, olayla ilgili tüm bilgi ve belgeleri topladı. Yapılan araştırmanın sonucunda, Gülbahar’ın erkek kardeşi 17 Mart günü düzenlenen operasyonla yakalandı.

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Kaynak

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 21.03.2021, 00:18   #2
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Günlük Kadına Ve Çocuklara Şiddet Vakaları.

08/03/2021

Eşini uykudayken bıçaklayarak öldüren cani kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

İstanbul Sultanbeyli’de karısını uyuduğu sırada boynundan bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan cani koca hakkında, “eşi canavarca hisle veya eziyet çektirerek tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Sultanbeyli'de 7 Ocak 2021 tarihinde eşi Hatice Soysal’ı (39) uyuduğu sırada önce boynundan bıçaklayarak ardından boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Adnan Soysal (36) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

ÖLDÜRMEYİ PLANLAMIŞ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Hatice Soysal ile Adnan Soysal'ın resmi nikahlı evli oldukları, şüphelinin olay tarihinden önce eşi Hatice'yi öldürmeyi planladığı, sürekli ölüm konusunu düşündüğü belirtildi.

UYURKEN BOYNUNDAN BIÇAKLADI

Olay tarihi olan 7 Ocak 2021 tarihinde Sultanbeyli'de ikametlerinde şüphelinin kayınvalidesi ve oğlunun bulunduğu, gece saat 03.00'da maktul Hatice Soysal'ın yatak odasında uyuduğu sırada şüphelinin mutfaktan aldığı bıçakla maktulü boyun kısmından bıçakladığı anlatıldı. Maktulün çığlık atarak uyandığı, şüpheliye “sen ne yaptın” dediği, yatağın yan tarafına düştüğü, şüpheli Adnan Sosyal'ın maktulün nefes almasını önlemek amacıyla yastıkla maktulü boğduğu kaydedildi.

“KIZIMIN TELEFONUNDAN ARANDIM”

İddianamede, Hatice Soysal'ın annesi Meliha Bulkaç'ın ifadesine yer verilerek, Bulkaç'ın, “Olay tarihinde kızımın ikametinde ayrı bir odada yatıyordum. Gece saat 02.30 sıralarında telefonum çaldı. Kızımın telefonundan arandım ancak telefona yetişemedim. Daha sonra ben aradım telefonu Rüstem açtı, bana ‘Odada bir şey oldu git bak' dedi. Kızımın odasına gittim, kapıyı Adnan açtı bana ‘Rüstem'i al sizin eve gidin' dedi. Ben o esnada Hatice'yi göremedim, meydana gelen olaydan şikayetçiyim” dediği aktarıldı.

AĞIRLAŞTRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ

Şüpheli Adnan Soysal'ın “eşi canavarca hisle veya eziyet çektirerek tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle cezalandırılması istendi. İddianame gönderildiği Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Tutuklu şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Kaynak

-------------- ----------------- -------------- ---------------------

06/03/2021

Bir kadın cinayeti daha! Sırtından vurarak öldürdü

Denizli’nin Çal ilçesinde yaklaşık 5 ay önce boşandığı kocası ile birlikte yaşayan kadın, evinin önünde tartıştıkları sırada eşi tarafından av tüfeği ile vuruldu. İddiaya göre, kadının ve adamın uyuşturucu kullandığı belirtildi. Tüfeği yanına alarak kaçan şüpheli, jandarma ve polis ekipleri tarafından arama çalışması başlatıldı.

Olay, Çal ilçesi Sazak Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; yaklaşık 5 ay önce (26) Fatma K.'nin, (27) Osman A.'dan ayrıldığı ancak boşanma davasının devam ettiği öğrenildi. Osman A. ile birlikte yaşamaya devam eden Fatma K.'nin eski eşi tarafından daha önce bıçakla yaralandığı belirtildi.

Fatma K. ve Osman A.'nın iddialara göre, uyuşturucu kullandıkları ve 7 yaşındaki çocuğu ise akrabalarında olduğu belirtildi. Evde bir süre tartıştıktan sonra Osman A. tarafından darp edilen Fatma K., evden gitmek isteyerek dışarı çıktı.

Uyuşturucunun etkisinde olduğu belirtilen Osman A., evde bulunan av tüfeği ile Fatma K.'ye bahçede ateş ederek vücudunun çeşitli yerlerinden vurdu. Kadının üzerine kayıtlı av tüfeği ile olay yerinden otomobille kaçan Osman A.'yı babasının ihbar ettiği öğrenildi. Sesi duyan baba olay yerine geldiğinde yerde yatan Fatma K.'yi görmesi üzerine sağlık ekiplerine haber verdi.

ARAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Olay yerine gelen jandarma ve sağlık ekipleri tarafından yaralı olan Fatma K. yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Çal Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralanan Fatma K., yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Jandarma ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, olay yeri inceleme ekipleri tarafından 9 adet boş kovan bulundu.

Öte yandan, Osman A.'nın otomobille kaçtığı, en son Uşak il sınırında görüldüğü güvenlik güçleri tarafından her yerde arama çalışması başlatıldığı bildirildi.

Kaynak

Eski 21.03.2021, 00:32   #3
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

20/02/2021

İzmir’de korkunç kadın cinayeti

İzmir'in Menderes ilçesinde 15 Şubat tarihinden beri kayıp olarak aranan genç kızın cesedi, battaniyeye sarılı bir şekilde ormanlık alanda bulundu. Boğularak öldürüldüğü belirlenen genç kızın cinayet şüphelisi gözaltına alındı.

Olay, dün saat 17.00 sıralarında ilçeye bağlı Atatürk Mahallesi Yarentepe mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre bir orman görevlisi, ağaçların arasında, otlarla gizlenmiş, battaniyeye sarılı bir kadın cesedi buldu.

Orman görevlisinin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekipleri giderek çalışma başlattı. Yapılan incelemede cesedin Ayşe Nazlı Kınacı’ya (20) ait olduğu ve Kınacı’nın yakınlarının 15 Şubat tarihinde Alsancak Polis Merkezi’ne kayıp başvurusunda bulunduğu tespit edildi.

Durumun bildirilmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Olay Yeri İnceleme ekipleri, battaniyeye sarılı cesedin bulunduğu yerde çalışma yaparken, Kınacı’nın cansız bedeni savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

12 ŞUBAT’TA EVDEN AYRILMIŞ

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Ayşe Nazlı Kınacı’nın 12 Şubat tarihinde Konak ilçesindeki evinden kendi rızası ile ayrılarak, Seferihisar ilçesine bağlı Mersinalanı Mahallesi’nde ikamet eden erkek arkadaşı R.S.’nin yanına gittiği ortaya çıktı.

Olayın ardından R.S.’yi gözaltına alan ekipler, erkek arkadaşın ifadesine başvurdu. R.S.’nin ifadesinde, Ayşe Nazlı Kınacı ile tartışıp küstükleri ve Kınacı’nın evden ayrıldığını, daha sonra da kendisini bir daha görmediğini söylediği ileri sürüldü.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRÜLDÜ

Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren ekipler, bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyerek, Ayşe Nazlı Kınacı’nın bölgeden bir otomobile binerek gittiğini tespit etti. Aracın plakasından yola çıkan ekipler, aracın T.Ö.İ isimli bir kişiye ait olduğunu belirlerken, şüpheli, Seferihisar ilçesinde jandarma tarafından yakalanarak polis ekiplerine teslim edildi.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürülen T.Ö.İ.’nin çelişkili ifadeler verdiği, daha sonra da cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.T.Ö.İ.’nin ifadesinde, Ayşe Nazlı Kınacı ile parkta tanıştığını, daha sonra araçla Ürkmez Baraj mevkiine gittiklerini, burada birlikte vakit geçirdiklerini, daha sonra Ayşe Nazlı Kınacı ile kavga ettiklerini ve sinirlenmesi üzerine Kınacı’yı elleri ile boğduğunu söylediği öğrenildi.

VAHŞETİ ANLATTI

Öte yandan Ayşe Nazlı Kınacı’yı öldürdükten sonra bir battaniyeye sardığını söylediği ileri sürülen cinayet zanlısı T.Ö.İ.’nin ifadesinde, genç kızın cesedini Atatürk Mahallesi Yarentepe mevkiinde bulunan bir ormanlık alana attığı, daha sonra da otlarla üstünü örtüp gizlemek istediğini söylediği öğrenildi.2. Cinayet zanlısı T.Ö.İ.’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Kaynak

-------------- ------------- ---------------- ----------------

19/02/2021

Bir kadın daha sokak ortasında katledildi

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bir kadın, sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü. Olayı gerçekleştiren şüpheli ise, kaçtığı otomobili başka bir noktada bırakarak yaya olarak ortadan kayboldu.

Kırk yaşındaki Meral Şen, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 196 sokak üzerinde saat 23.00 sıralarında kimliği henüz öğrenilemeyen bir kişi tarafından sokak ortasında bıçaklanarak yaralandı. Kadını bıçaklayan şüpheli, beyaz renkli bir otomobille olay yerinden uzaklaştı.

Kanlar içerisinde yere yığılan kadını gören çevre sakinleri durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Yaralanan kadın sağlık ekipleri tarafından ambulansla Kemalpaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan Meral Şen, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Talihsiz kadının cansız bedeni, savcının incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

HER YERDE ARANIYOR

Olayı gerçekleştirdikten sonra olay yerinden araçla kaçan şüphelinin kullandığı otomobil, bir süre sonra Nazarköy mevkiinde terk edilmiş halde bulundu. Otomobili bırakıp yaya olarak kaçtığı düşünülen şüpheli, polis tarafından her yerde aranıyor.

Kaynak

Eski 21.03.2021, 00:44   #4
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

20/03/2021

72 yaşındaki koca eşini göğsünden vurdu

Erzuurm'da M.A. (72), tartıştığı M.A. (61) adlı karısını üvey kızı P.A.'nın (24) gözü önünde, tabancayla vurarak, ağır yaraladı. Evde gözaltına alınan M.A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erzurum merkez Yakutiye ilçesine bağlı Murat Paşa Mahallesi’nde eşi ve üvey kızına sürekli şiddet uygulayan M.A., dün de eşine bağırmaya başladı. Bu sırada evde bulunan P.A., tartışan anne ve üvey babasının yanına gitti. M.A., üvey kızına tokat atarken, tabancayı da eline almak için davrandı.

Bu sırada korkan anne M.A., kapıyı kapatmak istedi; ancak eşi engel oldu. M.A., silahla karısına ateş ederek, göğsünden vurdu. Kanlar içinde kalan annesine sarılan P.A., “Polis geldi” yalanıyla üvey babasının dikkatini dağıtıp, odanın kapısını kilitledi. P.A., kısa süre sonra ihbarıyla gelen sağlık ve polis ekiplerine pencereden anahtarı atıp, eve girmelerini sağladı. Polisler, M.A.’yı gözaltına aldı. Sağlık ekibi ise göğsünden girip, sırtından çıkan mermiyle ağır yaralanan kadını ilk müdahale sonrası ambulansla Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Hemen ameliyata alınan M.A., ardından Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı servisine yatırıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.A. da çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

‘EVE 5 GÜNLÜK EKMEK ALIP, DIŞARI ÇIKILMASINA İZİN VERMİYORDU’

Hastane odasında yaşadıklarını anlatan M.A., kızı P.A.’nın babasından ayrıldıktan sonra 2005 yılında eşini kaybeden ve 4 çocuk babası olan M.A. ile evlendiğini söyledi. Olay anını gözyaşlarıyla aktaran M.A., “Eşim, olaydan 1 gün önce kapıları kilitledi ve anahtarları aldı. Ben de oğluna telefon açtım. ‘Hayatımız tehlikede ne yapacağım? Karakola gideceğim’ dedim. O da bana ‘Saçmalama bir şey yapmaz’ dedi. Sabah oğlu, telefon açtı. Telefona kendisi cevap vermedi, benim cevap vermemi istedi. Telefona cevap verdim ve ‘Babanıza acilen bir şey yapın, benim ve kızımın hayatı tehlikede’ dedim. O anda mutfağa girdi ve kızıma vurdu. Ben de kızıma neden vurduğunu sordum. Bana küfretti. Kızımın odasına gittik. Kapıyı kilitlemeye çalıştım, o da tekmeledi. Ben de açamasın, diye kapının kulpuna asıldım. Önce ses geldi sonra kan sıçradı. Daha sonrasını bilmiyorum. Korkuyorum, zaten sürekli şiddet uyguluyordu. Eve haftada 5 günlük ekmek alıyordu, kimsenin dışarı çıkmasına izin vermezdi” diye konuştu

‘ÖLDÜRÜCÜ BÖLGEYE ATEŞ ETMİŞ’

M.A.’nın avukatı Serkan Tanas ise “Olaydan sonra tutuklanan şahıs, evde hem kızını hem de müvekkilimi öldürmeye teşebbüs etmiştir. Canlarını kurtarmak için kızı ile odaya giren anne, ateş edilerek, kızının gözleri önünde, kanlar içinde yere serilmiştir. Adalet kısmen de olsa tecelli etmiştir çünkü şahıs tutuklanarak, cezaevine gönderilmiştir. Bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Kadına şiddet tabi ki Türkiye’nin kanayan bir yarasıdır. Müvekkilimizin ölmemesi büyük mucizedir çünkü öldürücü bölgesi olan kalp bölgesine tek el ateş edilmiştir. Müvekkilim, şu an hastanede yatmaktadır. Ölmemesinin sebebi olarak doktorlar erken müdahaleyi ve takdir eden kaderin bir durumu olarak görmektedirler” dedi.

Kaynak

--------------- --------------- ------------ --------------

20/03/2021

İzmir’de damat dehşeti!

İzmir'in Bayındır ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşinin kaldığı evi basan Hüsnü T., iki çocuğunun gözü önünde eşi Serap T.'yi , kayınvalidesi Serpil Palalı'yı ve silah sesi üzerine yardıma gelen komşuları Hamza Kuzucuk'u av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Olay, akşam saatlerinde Hacı İbrahim Karaselvi Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, eşiyle boşanma aşamasında olan 2 çocuk babası Hüsnü T., kayınvalidesi Serpil Palalı’nın evine gelerek eşi Serap T. ile tartışmaya başladı.

Hüsnü T., yanında getirdiği av tüfeğiyle iki çocuğunun gözü önünde önce eşi Serap T.’ye, ardından araya girmeye çalışan kayınvalidesi Serpil Palalı’ya ateş açtı.

Olay sonrası dışarıya çıkan Hüsnü T., silah sesleri üzerine eve doğru gelen komşusu Hamza Kuzucuk’a da ateş açtıktan sonra kaçarak uzaklaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde anne- kızın yaşamını yitirdiği belirlerdi. Hamza Kuzucuk da kaldırıldığı Torbalı Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Anne Serpil Palalı, kızı Serap T. ve komşuları Hamza Kuzucuk'un cenazesi, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KISA SÜRE SONRA YAKALANDI

3 kişiyi öldürüp, olay yerinden kaçan Hüsnü T. ise polis ekiplerince, Hatay Mahallesi Çayır Caddesi’nde suç aleti silahıyla birlikte gözaltına alındı.

CİNAYET ÖNCESİ PAYLAŞIM YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Cinayet zanlısı Hüsnü T.'nin olaydan bir saat önce bir sosyal paylaşım sitesinde ‘Azrail’in bulunduğu fotoğrafı paylaşarak altına “Az işim var, seni unuttum zannetme” notunu düştüğü görüldü. Ayrıca, cinayet zanlısının 1 gün önce de çocuklarının fotoğraflarını paylaşarak, “Siz benim tek gerçeğimsiniz, bunu sakın unutmayın” ifadesine yer verdiği görüldü.

‘AMCA YARDIM ET ANNEMİ VURDULAR’

Hüsnü T.’nin küçük çocuğunun olayın ardından Hamza Kuzucuk’a yardım için geldiğini belirten Kuzucuk’un kayınbiraderi Özcan Özen, “Boşanma aşamasında olan eşi, eve geliyor ve anne- kızı öldürüyor. Ondan sonra ölen kadının küçük çocuğu Hamza abiye geliyor, ‘Amca yardım et annemi vurdular’ diyor. Hamza da ayırma amaçlı gittiği için kapıdan çıkar çıkmaz, cinayet zanlısının elini tutuyor ve daha sonra zanlı ona da ateş ediyor. Ben de seslere çıktım geldim, olayı öğrenmek amaçlı geldim. Evde iki tane çocuk var, ufak bir tanesi 1 buçuk- 2 yaşlarında biri de 11- 12 yaşlarında. Çocuklarının gözü önünde vuruyor” dedi.

‘KAPIDAN ÇIKAR ÇIKMAZ BABAMA SIKTI’

Yaşamını yitiren Hamza Kuzucuk’un kızı Melda Kuzucuk ise “Biz yemek yiyorduk, sonra kız geldi. ‘Babam annemi ve nenemi vurdu’ dedi. Sonra zaten babam hemen dışarıya çıktı. Kapıdan çıkar çıkmaz babama sıktı, biz silah sesini duyup çıktık. Annemin kucağında babam yatıyordu. Sonra amcamlara haber verdik” diye konuştu

Eski 21.03.2021, 17:19   #5
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

21/03/2021

8 Mart’ta eşinin bıçakladığı kadından 11 gün sonra acı haber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde uzaklaştırma aldırdığı eşi tarafından bıçaklanan Hatice Yıldız (44) 11 gün sonra yaşamını yitirdi. Yıldız’ın Pazartesi günü taburcu edildiği evinde fenalaşınca gece hastaneye kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

Olay 8 Mart tarihinde Şelale Mahallesi 3693 Sokak üzerindeki bir apartman 1. kat dairesinde meydana geldi. 2 çocukları bulunan Mustafa ve Hatice Yıldız çifti arasında bir süre önce kavga yaşandı. Yaşanılan kavganın ardından Hatice Yıldız (44) eşi Mustafa Yıldız(44) hakkında 3 Mart tarihinde uzaklaştırma kararı aldırdı.
Mustafa Yıldız'ın Denizli'de yaşayan 2 halası gelerek çiftleri barıştırmak istedi. Yapılan konuşmaların ardından Mustafa Yıldız'ın eve gelmesiyle Hatice Yıldız’la tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Mustafa Yıldız eşi Hatice ve oğlu F.’yi (18)'ı bıçaklarken, yaşanan tartışma sırasında kızları A.’nın da(14) elini cam kesti. Olayın ardından kaçan Mustafa Yıldız, polis merkezine giderek teslim oldu.

YOĞUN BAKIMDA İFADE VERDİ

Hatice ve F. Yıldız ile elini cam kesen A. Yıldız (14) ise ambulansla Manavgat Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hatice Yıldız' yoğun bakım servisinde asayiş ekiplerine verdiği ifadede kocası Mustafa Yıldız'dan şikayetçi olduğu bildirildi. Karısı ve oğlunu bıçaklayan Mustafa Yıldız, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı Manavgat Adliyesince kasten adem öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklandı.

Olayın ardından yaralı olarak hastaneye kaldırılan Hatice Yıldız ve oğlu Furkan (18) 11 gün tedavi gördükten sonra 19 Mart Pazartesi günü taburcu edilerek evlerine dönmüşlerdi. Hatice Yıldız'ın dün gece fenalaştığı ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiği bildirildi. Hatice Yıldız'ın cenazesi Cumhuriyet Savcısı ve Adli Tabibin incelemelerinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Kaynak

--------------- -------------------- -------------- --------------

19/03/2021

Duygu Delen’in ölümüyle ilgili yeni gelişme

Gazintep'te erkek arkadaşının evinin balkonundan düşmesi sonucu hayatını kaybettiği öne sürülen Duygu Delen'in ölümüyle ilgili olarak yeniden keşif yapıldı.

Batıkent Mahallesi’nde, 13 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen olayda, Duygu Delen, erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın, 5 katlı apartmanın 4’üncü katındaki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti.

Mehmet Kaplan tartıştığı kız arkadaşının intihar ettiğini ileri sürdü. Duygu Delen’in cinayete kurban gittiğinin iddia edilmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Mehmet Kaplan, sevk edildiği adliyede ‘kasten öldürme’, ‘cinsel istismar’, ‘yağma’ ve ‘hakaret’ suçlamasıyla tutuklandı.

Hakkında, ağırlaştırılmış müebbet ve 32 yıla kadar hapis cezası istenen Mehmet Kaplan’ın yargılandığı davanın son duruşmasında mahkeme heyeti Mehmet Kaplan’ın tutukluluğunun devam etmesi ve olayın meydana geldiği yerde bilirkişi heyetiyle yeniden keşif yapılmasına karar verdi.

Bu kararın ardından olayın meydana geldiği evde, mahkeme heyeti, olay yeri inceleme uzmanı, fizik mühendisi, adli tıp uzmanı ve bilgisayar teknolojisi uzmanından oluşan bilirkişi heyetiyle keşif gerçekleştirildi.

HER DETAY YENİDEN İNCELENDİ

Keşif heyeti, olayın meydana geldiği evi yeniden fotoğraflarken, Duygu’nun düştüğü balkon ile düşme sırasında çarptığı çamaşır teli arasındaki mesafeyi yeniden ölçtü.

Tutuklu sanık Mehmet Kaplan’ın avukatı Enes Akbulut tarafından olay anının canlandırıldığı animasyon filmi de gelen heyete izletildi. Bilirkişi heyeti, 1 saat süren incelemesinin ardından 30 gün içerisinde hazırlayacakları raporu mahkemeye sunacak.

Ayrıca heyet içerisinde görevli olan Gaziantep Üniversitesinde Adli Tıp Ana Bilim Başkanlığında görevli bilirkişi Murat Akbaba ise Duygu’nun düşmeye bağlı meydana gelen yaralanmalar dışındaki yaralanmaların niteliğinin tespitini yeniden yapıp, rapor hazırlayacak.

Öte yandan olayın meydana geldiği odada Mehmet Kaplan’ın tartışma anında vurduğu dolap camının hala kırık olduğu görüldü.

Kaynak

Eski 21.03.2021, 18:23   #6
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
20/03/2021

72 yaşındaki koca eşini göğsünden vurdu

Erzuurm'da M.A. (72), tartıştığı M.A. (61) adlı karısını üvey kızı P.A.'nın (24) gözü önünde, tabancayla vurarak, ağır yaraladı. Evde gözaltına alınan M.A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erzurum merkez Yakutiye ilçesine bağlı Murat Paşa Mahallesi’nde eşi ve üvey kızına sürekli şiddet uygulayan M.A., dün de eşine bağırmaya başladı. Bu sırada evde bulunan P.A., tartışan anne ve üvey babasının yanına gitti. M.A., üvey kızına tokat atarken, tabancayı da eline almak için davrandı.

Bu sırada korkan anne M.A., kapıyı kapatmak istedi; ancak eşi engel oldu. M.A., silahla karısına ateş ederek, göğsünden vurdu. Kanlar içinde kalan annesine sarılan P.A., “Polis geldi” yalanıyla üvey babasının dikkatini dağıtıp, odanın kapısını kilitledi. P.A., kısa süre sonra ihbarıyla gelen sağlık ve polis ekiplerine pencereden anahtarı atıp, eve girmelerini sağladı. Polisler, M.A.’yı gözaltına aldı. Sağlık ekibi ise göğsünden girip, sırtından çıkan mermiyle ağır yaralanan kadını ilk müdahale sonrası ambulansla Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Hemen ameliyata alınan M.A., ardından Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı servisine yatırıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.A. da çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

‘EVE 5 GÜNLÜK EKMEK ALIP, DIŞARI ÇIKILMASINA İZİN VERMİYORDU’

Hastane odasında yaşadıklarını anlatan M.A., kızı P.A.’nın babasından ayrıldıktan sonra 2005 yılında eşini kaybeden ve 4 çocuk babası olan M.A. ile evlendiğini söyledi. Olay anını gözyaşlarıyla aktaran M.A., “Eşim, olaydan 1 gün önce kapıları kilitledi ve anahtarları aldı. Ben de oğluna telefon açtım. ‘Hayatımız tehlikede ne yapacağım? Karakola gideceğim’ dedim. O da bana ‘Saçmalama bir şey yapmaz’ dedi. Sabah oğlu, telefon açtı. Telefona kendisi cevap vermedi, benim cevap vermemi istedi. Telefona cevap verdim ve ‘Babanıza acilen bir şey yapın, benim ve kızımın hayatı tehlikede’ dedim. O anda mutfağa girdi ve kızıma vurdu. Ben de kızıma neden vurduğunu sordum. Bana küfretti. Kızımın odasına gittik. Kapıyı kilitlemeye çalıştım, o da tekmeledi. Ben de açamasın, diye kapının kulpuna asıldım. Önce ses geldi sonra kan sıçradı. Daha sonrasını bilmiyorum. Korkuyorum, zaten sürekli şiddet uyguluyordu. Eve haftada 5 günlük ekmek alıyordu, kimsenin dışarı çıkmasına izin vermezdi” diye konuştu

‘ÖLDÜRÜCÜ BÖLGEYE ATEŞ ETMİŞ’

M.A.’nın avukatı Serkan Tanas ise “Olaydan sonra tutuklanan şahıs, evde hem kızını hem de müvekkilimi öldürmeye teşebbüs etmiştir. Canlarını kurtarmak için kızı ile odaya giren anne, ateş edilerek, kızının gözleri önünde, kanlar içinde yere serilmiştir. Adalet kısmen de olsa tecelli etmiştir çünkü şahıs tutuklanarak, cezaevine gönderilmiştir. Bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Kadına şiddet tabi ki Türkiye’nin kanayan bir yarasıdır. Müvekkilimizin ölmemesi büyük mucizedir çünkü öldürücü bölgesi olan kalp bölgesine tek el ateş edilmiştir. Müvekkilim, şu an hastanede yatmaktadır. Ölmemesinin sebebi olarak doktorlar erken müdahaleyi ve takdir eden kaderin bir durumu olarak görmektedirler” dedi.

Kaynak

--------------- --------------- ------------ --------------

20/03/2021

İzmir’de damat dehşeti!

İzmir'in Bayındır ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşinin kaldığı evi basan Hüsnü T., iki çocuğunun gözü önünde eşi Serap T.'yi , kayınvalidesi Serpil Palalı'yı ve silah sesi üzerine yardıma gelen komşuları Hamza Kuzucuk'u av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Olay, akşam saatlerinde Hacı İbrahim Karaselvi Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, eşiyle boşanma aşamasında olan 2 çocuk babası Hüsnü T., kayınvalidesi Serpil Palalı’nın evine gelerek eşi Serap T. ile tartışmaya başladı.

Hüsnü T., yanında getirdiği av tüfeğiyle iki çocuğunun gözü önünde önce eşi Serap T.’ye, ardından araya girmeye çalışan kayınvalidesi Serpil Palalı’ya ateş açtı.

Olay sonrası dışarıya çıkan Hüsnü T., silah sesleri üzerine eve doğru gelen komşusu Hamza Kuzucuk’a da ateş açtıktan sonra kaçarak uzaklaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde anne- kızın yaşamını yitirdiği belirlerdi. Hamza Kuzucuk da kaldırıldığı Torbalı Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Anne Serpil Palalı, kızı Serap T. ve komşuları Hamza Kuzucuk'un cenazesi, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KISA SÜRE SONRA YAKALANDI

3 kişiyi öldürüp, olay yerinden kaçan Hüsnü T. ise polis ekiplerince, Hatay Mahallesi Çayır Caddesi’nde suç aleti silahıyla birlikte gözaltına alındı.

CİNAYET ÖNCESİ PAYLAŞIM YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Cinayet zanlısı Hüsnü T.'nin olaydan bir saat önce bir sosyal paylaşım sitesinde ‘Azrail’in bulunduğu fotoğrafı paylaşarak altına “Az işim var, seni unuttum zannetme” notunu düştüğü görüldü. Ayrıca, cinayet zanlısının 1 gün önce de çocuklarının fotoğraflarını paylaşarak, “Siz benim tek gerçeğimsiniz, bunu sakın unutmayın” ifadesine yer verdiği görüldü.

‘AMCA YARDIM ET ANNEMİ VURDULAR’

Hüsnü T.’nin küçük çocuğunun olayın ardından Hamza Kuzucuk’a yardım için geldiğini belirten Kuzucuk’un kayınbiraderi Özcan Özen, “Boşanma aşamasında olan eşi, eve geliyor ve anne- kızı öldürüyor. Ondan sonra ölen kadının küçük çocuğu Hamza abiye geliyor, ‘Amca yardım et annemi vurdular’ diyor. Hamza da ayırma amaçlı gittiği için kapıdan çıkar çıkmaz, cinayet zanlısının elini tutuyor ve daha sonra zanlı ona da ateş ediyor. Ben de seslere çıktım geldim, olayı öğrenmek amaçlı geldim. Evde iki tane çocuk var, ufak bir tanesi 1 buçuk- 2 yaşlarında biri de 11- 12 yaşlarında. Çocuklarının gözü önünde vuruyor” dedi.

‘KAPIDAN ÇIKAR ÇIKMAZ BABAMA SIKTI’

Yaşamını yitiren Hamza Kuzucuk’un kızı Melda Kuzucuk ise “Biz yemek yiyorduk, sonra kız geldi. ‘Babam annemi ve nenemi vurdu’ dedi. Sonra zaten babam hemen dışarıya çıktı. Kapıdan çıkar çıkmaz babama sıktı, biz silah sesini duyup çıktık. Annemin kucağında babam yatıyordu. Sonra amcamlara haber verdik” diye konuştu
İlk sıradaki galiba İstanbul sözleşmesi iptal edildiği gibi yaşanmış.

Hep de böyle dindar görünümlü veya MHP’li olanlardan çıkıyor.
Sosyal medyada silahla pozları ya da kadını aşağılayan yazıları oluyor.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.03.2021, 21:49   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

21/03/2021

Genç kadını darp etti, sabah ‘Pide yaptırayım mı?’ diye mesaj attı

Karabük'te B.Ü isimli kadın, ortak arkadaşlarının evinde kendisine saldırıp, darp ettiğini iddia ettiği avukat S.A.'dan şikayetçi oldu. S.A.'nın, olayın yaşandığı gecenin sabahında genç kadına, 'Pide yaptırıp geleyim mi?' şeklinde mesaj attığı öne sürüldü.

Safranbolu’da yaşayan 21 yaşındaki B.Ü., 19 Mart gecesi iş çıkışında S.A. isimli erkek arkadaşıyla buluştu. Birlikte ortak bir arkadaşlarının evine giden ikili bir süre alkol aldı.

Daha sonra saldırgan tavırlar sergileyen S.A., iddiaya göre B.Ü.’ye küfretti. Bunun üzerine S.A. ile B.Ü. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine S.A., B.Ü.’yü boğazından tutarak sağ gözüne defalarca yumruk attı.

ELLERİNDE KESİKLER OLUŞTU
Boğuşma sırasında evdeki cam kapıya da çarpan B.Ü.’nün, sağ kolunda ve elinde cam kesikleri oluştu. Evden kendisini dışarı atan B.Ü., hemen hastaneye gitti. Doktorlara durumu anlatan B.Ü.’nün muayenesi yapıldığı sırada, polise haber verildi. Hastaneye gelen polis ekipleriyle polis merkezine giden B.Ü., avukat olduğu öğrenilen S.A.’dan şikayetçi oldu.

S.A. hakkında uzaklaştırma kararı çıkarıldı. Kimliğinin açıklanmamasını isteyen B.Ü., şunları söyledi:

– Kendisi benim arkadaşımdı. Her zaman buluştuğumuz gibi normal bir şekilde buluştuk. Geziyorduk, sohbet ediyorduk. Bir sorun yoktu. Daha sonra bir arkadaşın evine gittik. Alkol almaya devam ettik. Kendisi saldırgan ve gergin hareketlerde bulunuyordu. Ben devamlı olarak onu alttan aldım, tepki vermedim. Daha sonra aradan biraz zaman geçti. Bana edilmemesi gereken bir laf etti. Ben de normal olarak, ‘Neden bu şekilde konuştun?’ diye sordum ona.

GÖZÜME DEFALARCA KEZ YUMRUK ATTI
– Ondan sonra kendisi bir anda ayağa fırlayarak kalktı. Benim boynumdan tutarak koltuğa yasladı. Sonra kafama ve gözüme defalarca kez yumruk attı. Gözüm morardı ve şişti. Çok kötü bir durumda canım çok yandı. Şiddetten sonraki süreçte ben karakola gittim, şikayetçi oldum. Kadın cinayetleri, kadına karşı şiddet, bunu hep görüyoruz.

İzlerken hep ben, ‘Artık son bulsun. Artık kadınların canı yanmasın’ diye düşünürken benim başıma geldi. Gerçekten çok üzgünüm. Ben ilk değilim, son da olmayacağım, biliyorum. Umarım ben son olurum. Daha fazla kadının canı yansın istemiyorum” diye konuştu.

– Sabah uyandım. Kız arkadaşım yanıma geldi. Onunla dertleşirken bana bir mesaj geldi. Mesajda, ‘Pide yaptırıp geleyim mi?’ yazmış. Sen benim gözüme yumruk attın. Benim canımı yaktın. Ben sabahlara kadar hastanelerde, karakollarda uğraştım. ‘Pide yaptırayım geleyim mi?’ ne demek? (DHA)

Kaynak video

Eski 22.03.2021, 21:33   #8
OkyanusunKalbi
WoodStock

22/03/2021

17 gündür kayıptı! Acı haber geldi

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde 5 Mart’tan bu yana kayıp olarak aranan Zilfinur Bakır (23) Eğirdir Gölü kıyısında ölü olarak bulundu.

Yalvaç ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Zilfinur Bakır (23), 5 Mart günü ‘markete gidiyorum' diyerek evden çıktı ve kendisinden bir daha haber alınamadı. Kayıp kızın kaybolduğu gün Yalvaç-Isparta arasında sefer yapan bir yolcu minibüsüne bindiği ve Gelendost ilçesine bağlı Yeşilköy mevkiinde indiği iddia edildi.

Bu iddia üzerine emniyet ve jandarma ekipleri, bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan araştırmalarda genç kıza ait bir ize rastlanılamadı.

VATANDAŞLAR BULDU
Gelendost ilçesi Yeşilköy yakınlarındaki göl kıyısında bugün ceset olduğunu gören vatandaşlar durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri cesedin kayıp olarak aranan Zilfinur Bakır'a ait olduğunu belirledi.

Olay yeri inceleme ekipleri de bölgeye giderek, detaylı bir inceleme yaptı. İncelemenin ardından Zilfinur Bakır'ın cenazesi otopsi için Yalvaç Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Zilfinur Bakır'ın kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak.

SON GÖRÜNTÜSÜ GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI
Öte yandan Zilfinur Bakır'ın 5 Mart'ta saat 10.30 sıralarında yolda yürüdüğü sırada güvenlik kamerasına görüntüleri yansıdı. Görüntülerde Bakır'ın tek başına yolda yürüdüğü görülüyor. İHA

Kaynak
Eski 23.03.2021, 10:30   #9
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

22/03/2021

Rus kadın oteldeki dehşet dolu anları anlattı

Sosyal medya üzerinden tanıştığı kişi tarafından otelde saatlerce dövülen Rus Otteva Elvira, yaşadığı dehşet dolu anları anlatırken, "Yaşamla ölüm arasındaydım. Bugün her şey nispeten daha iyi. Zor duruma düşen tek kadın olmadığımı düşünüyorum" dedi.

Rusya’da yaşayan 47 yaşındaki Otteva Elvira, sosyal medyadan tanıştığı Alp Mutlu ile sevgili oldu. 13 Mart’ta Rusya’dan İstanbul’a sevgilisi ile görüşmeye gelen Otteva Elvira, Alp Mutlu ile Ataşehir’de bir otele yerleşti.

Yerleştikleri otelde Alp Mutlu’nun işkencelerine maruz kalan Otteva Elvira dehşeti yaşadı. 2 gün boyunca otel odasında birçok işkenceye uğrayan kadın, Alp Mutlu’nun markete gittiği sırada odadan kaçarak resepsiyondaki çalışanlara sığındı.

Alp Mutlu tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Elvira ise tedavisinin ardından ülkesine döndü. Otteva Elvira’nın avukatı Onur Eyüboğlu, “Müvekkilim daha önce de 3 kez Türkiye’ye geldir. Bu 4’ncü gelmesi. Önceki gelmelerinde de 2 kez şiddete maruz kalmış ancak kalıcı bir iz olmadığından bunları ailesinden saklamıştır” dedi.

Ülkesine dönen Elvira ise, “İki gün boyunca bana yaşattığı hakaretlerin ve işkencelerin hesabını vermesini istiyorum. Türkiye devletine bu günlerde yanımda olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Rusya’da yaşayan 47 yaşındaki Otteva Elvira, biryıl önce sosyal medyadan fotoğraflarını beğenen 40 yaşındaki Alp Mutlu’yla arkadaş oldu. Otomotiv sektöründe çalışan Alp Mutlu, kadını İstanbul’a davet etti.

Rusya-Türkiye arasındaki geliş gidişler birkaç kez sürdü. Otteva Elvira, 13 Mart’ta sevgilisini görmek için bir kez daha İstanbul’a geldi.

İkili Ataşehir’deki bir otele yerleşti. İlk günün sonunda Otteva Elvira’nın iddiasına göre eski kocasını ve 25 yaşındaki oğlunu kıskanan Alp Mutlu, iki gün boyunca saatlerce kadına işkence etti.

Tanınmayacak hale gelen kadın, Alp Mutlu markete gitmek için odadan çıkınca resepsiyondakilere sığındı. Polis tarafından gözaltına alınan Alp Mutlu, sevk edildiği adliyede ‘eziyet’ suçlamasıyla tutuklandı.

Otteva Elvira verdiği ifadesinde, “İlk gün beni 5 saat boyunca tokatladı. Yüzümden akan kanlar eline bulaşınca yalıyor, ‘Tadı ne güzel’ diyordu. Hiçbir şey yapamadım. Ertesi gün de 6 saat boyunca dövmeye devam etti. Eline geçen her şeyi bana fırlatıyordu. Kafama tekme attı, saçlarımı yoldu. 15 Mart’ta markete gitmek için odadan çıktı. Bana ‘Kanları temizle, hemen geliyorum’ dedi. Resepsiyona gidip yardım istedim. Beni bir odaya kapatıp polis çağırdılar. Sonra Alp beni yine buldu. Dövmeye devam ederken polisler gelip kurtardılar” dedi.

DAHA ÖNCEKİ 2 GELMESİNDE DE ŞİDDETE MARUZ KALMIŞ

Avukat Onur Eyüboğlu, “Müvekkilim Otteva Elvira, 13 Martta Türkiye’ye geldi. 1 yıldır uzaktan ilişkisi vardı. Bura da 1 yıldır uzaktan ilişkisi var. Daha önce de 3 defa geldi. Bu dördünce gelmesi. Son iki gelmesinde de 2 kez darp edilmiş ancak kalıcı bir iz olmadığından bunu ailesinden saklamış. Bu gelmesinde de 2 gün boyunca şiddet ve işkenceye maruz kalmış Ataşehir’de kaldıkları otelde. Şüpheli odadan çıktığında Otteva hanım resepsiyondan yardım istiyor. Bu sırada şüpheli odaya tekrar girip müvekkilimi dövmeye başlıyor. Bunun üzerine otel görevlileri 112 ve polisi arıyorlar. Beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. İşkence hatta eziyete varan boyutta bir saldırı gerçekleştirilmiş” şeklinde konuştu.

BANA YAPTIKLARININ CEZASINI ÇEKMESİNİ İSTİYORUM

Otteva Elvira, “Rusya’ya döndüm. Şu an Moskova’da, Şeremetyevo Havaalanı’ndayım. Bu zorluğu aşabildiğim için çok mutluyum. Türkiye devletine, büyükelçiliğe ve İstanbul Konsolosluğu’na minnettarım. Hayatımdaki bu zorlu dönemi atlatmama yardım ettikleri için doktorlara, hemşirelere teşekkür ediyorum. Yaşamla ölüm arasındaydım. Bugün her şey nispeten daha iyi. Zor duruma düşen tek kadın olmadığımı düşünüyorum. O insanın yaptıklarının hesabını vermesini istiyorum. İki gün boyunca bana yaşattığı hakaretlerin ve işkencelerin” dedi.

“ÇOK PİŞMANIM” DEDİ

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Alp Mutlu ise Aile İçi Şiddet Soruşturma Bürosu’nda verdiği ifadede, “Beni aramızdaki ilişkiyi eşime söylemekle tehdit ediyordu. O gün eşimi aramak istedi. Telefonu vermeyince koluma vurdu. Ben de kendisine vurdum. Kendisini otelde zorla tutmadım. Çok pişmanım” diye konuştu.

Kaynak

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2021, 10:38   #10
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

22/03/2021

Doğumdan bir hafta sonra ameliyat kıyafetiyle sokakta bulundu

Adana’da 15 yaşında başlık parasıyla evlendirilen bir kadın, beşinci çocuğunu doğurduktan sonra ameliyathane kıyafetiyle sokakta kalırken belediye ekipleri tarafından bulundu.

Olay, Seyhan ilçesine bağlı Döşeme Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Seyhan Belediyesi ekipleri Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde üzerinde ameliyathane kıyafeti olan bir kadının yattığını fark etti. Bunun üzerine ekipler olayı hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Belediye görevlileri, bir taraftan da kadın ile konuşmaya çalıştı. Kadın, yeni doğum yaptığını bebeğine el koyduklarını kendisinin de hastaneden çıktığını, kalacak yeri olmadığı için bir haftadır burada yattığını söyledi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kadını kontrol edip herhangi bir sağlık problemi olmadığını belirleyince polis, genç kadını alıp götürdü.

DAYAK YİYE YİYE ZEKA GERİLİĞİ ARTTI

İsminin Kader K. (25) olduğu öğrenilen genç kadının ifadesinde, 15 yaşında ailesinin kendisini başlık parası karşılığı evlendirdiğini, bu evlilikten 3'ü kız 4 çocuğu dünyaya geldiğini, ancak eşinin kendisini sürekli dövdüğü için doğuştan olan zeka geriliğinin arttığını, bu nedenle 1 yıl önce kocasının kendisini bıraktığını, annesinin evine döndüğünü, yaklaşık 10 ay önce de kaybolduğunu anlattığı öğrenildi.

Kaybolduğu sırada hamile kalınca ailesinin kendisini istemediğini, hamile olduğu dönemlerde çoğu zaman sokaklarda kaldığı öğrenilen kadının Adana Şehir Hastanesi’nde dünyaya getirdiği kız çocuğuna bakamayacağı için bebeğin devlet korumasına alındığı, hastaneden taburcu olduktan sonra ailesine gitmeyip sokaklarda kalmaya karar verdiğini söylediği öğrenildi. Genç kadın, polis tarafından ailesine teslim edilirken, bebeğin Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak sevgi evlerine yerleştirildiği öğrenildi.

Kaynak

21/03/2021

Genç kızı yere yatırılıp tekme tokat dövdüler

Ümraniye Ihlamurkuyu Mahallesi'nde okuldan çıkan bir grup kız öğrenci aralarında tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine gruptaki bir kız, arkadaşları tarafından küfürler edilerek tokat ve yumruklarla darp edildi.

Ardından gruptakiler uzaklaşmaya başladığı esnada başka bir kız, darp edilen kızı çelme takarak yere düşürdü. Geri dönen gruptakiler, genç kızı yerde saniyelerce tekmeledi. Yaşananlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı. Kavganın ardından sokaktan uzaklaşan kızların ve darp edilen kızın emniyete şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Kaynak

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çocuklara, günlük, kadına, vakaları, şiddet

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)