Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.07.2018, 12:32   #51
Tura
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Sevgili @Tura şöyle bir baktım yazdıklarıma sana çok sert cevap vermişim, hiç isteyebileceğim bir şey değildi bu, kusuruma bakma özür dilerim senden.
Ankadım.Sorun değil.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
2 Üyemiz Tura'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.07.2018, 02:36   #52
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Köpekler Niçin Saldırır? | Saldırı Karşısında Ne Yapılmalıdır

Köpeklerin bazıları saldırır. Bunun cins ile hiç ilgisi yok. Yetişme koşulları büyük etken.

Ben birkaç köpek cinsi hariç hiçbir köpekten korkmam. Ama tedbirsiz de davranmam. Her gün benim pamuk köpeğini dışarı çıkartıyorum. Evin hemen önü genişçe bir park. Parka her gün değişik değişik köpekler gelip yuvalanıyor. Gerçi çoğu belediye tarafından kısırlaştırılmış, kulakları etiketli rehabilite edilmiş köpekler.

Yanımda köpek olduğu için, ya dişisini kıskanıp da saldırma teşebbüsünde bulunuyor, ya da parkı sahiplenmeye çalışıyor. Tabi ben yemem.

Hepsinle dostum. Bazılarına dış parazit ilacı yapıyorum. Küçük olup da hastalanan olursa veterine götürüyorum.

Ama bazı köpekler var ki, sabaha kadar dövsen sinirin geçmez. Büyük bir ihtimal küçüklüğünde birçok travma yaşamış. Böyle köpeklere denk gelince zıtlaşmaya hiç gerek yok. Usul usul yoluna devam etmek en akıllıca...
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.07.2018, 12:17   #53
Rosebud
Müdavim

Bizim köpekler tam zombi köpek @ReaL, bir görsen hiçbirşey yapmasa çirkinliklerinden korkarsın, yanlarından geçerken nefesimi tutuyorum ağzıma burnuma kılları kaçmasın diye, üzerlerinden kıllar uçuşuyor.
Hayatımda iki korkum vardır birisi asansör diğeri köpek, bütün korkulu rüyalarım bu ikisi üzerine zaten.
Arabalara, motorsikletlere bile saldırıyorlar, özellikle geceleri sokağa çıkacaksan bir beyzbol sopası edinmek gerekiyor burada, hani derler ya yabancılara havlar diye, yahu 35 yıldır burada oturuyorum bana da havlıyorsa bu hikaye demektir.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.07.2018, 17:59   #54
ReaL
Deniz Sevengillerden

@Rosebud oturduğum yerin belediyesi hayvanlara oldukça önem veriyor. Mesai saatleri içerisinde hastalanan veya saldırgan köpekler telefon ile bildiriliğinde mutlaka gereği yapılıyor. Bu tür saldırgan köpekler, barınaklara götürülüp orada tedavileri yapılıp, uzmanlar eşliğinde normale döndükten sora alındığı yere bırakılıyor.

Belediyeye bu durumu bildirmen gerek. İlginelirler herhalde.
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.07.2018, 18:14   #55
Rosebud
Müdavim

Sağol @ReaL, bilmiyorum bizim belediye yapıyor mu bunu, kulaklarında etiketleri var ama hayvanların ruh hali bozuk, mesela beni hergün görüyor bu köpekler, iddiaya göre yabancıya saldırması lazım ama aniden saldırıveriyor, tanıdık manıdık hak getire.
Her neyse zaten bu evden çıkacağız, Bursa’daki evimizi satılığa çıkardık onu bekiyoruz, seneye yaza kadar satılmazsa da, Bursa’ya taşınacağız artık, sadece köpek meselesi değil ki her tarafı ilkel Gemlik’in.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 16.07.2018, 18:30   #56
ReaL
Deniz Sevengillerden

O güzelim yer ilkel he.

Ne zaman İstanbul taraflarına gitsem, o tepede bir müddet durur o güzel Gemlik körfezini izlerim...

2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.07.2018, 18:45   #57
Rosebud
Müdavim

Şundan 20-25 sene öncesine kadar olan Gemlik’i hiçbir yere değişmem @ReaL ama insanı çok bozuldu, inan sokakta yürümesini bilmiyorlar, o derece.
Hala ayrılmak zor geliyor o nedenle Bursa’daki evi satışa çıkardık zaten, eğer satılırsa hiç olmazsa burada Manastır beldesinin tepelerinde çok güzel ve sağlam evler yapıldı, oradan alıp çok uzaklaşmamış olacağız, seneye yaza kadar satamazsak da oraya çıkmayı düşünüyoruz çünkü oturduğumuz ev çok eskidi, sürekli masraf çıkardığı gibi deprem açısından da çok tehlikeli, burada eski evlerin hemen hemen hepsi bizimki de dahil deniz kumundan yapılmış, dolayısıyla özellikle tehlikeli, çıkarsak zaten burayı da kentsel dönüşüme vereceğiz.
Bak Bursa’daki evimizin ilanını göndereyim, çok büyük bir ev değil ama mevkisi o kadar güzeldir ki insanın içinden satmak da gelmiyor ama bir şekilde bu evden çıkmamız gerekiyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...48708052/detay

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 17.07.2018, 02:28   #58
Kel ali
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Köpeklerin bazıları saldırır. Bunun cins ile hiç ilgisi yok. Yetişme koşulları büyük etken.

Ben birkaç köpek cinsi hariç hiçbir köpekten korkmam. Ama tedbirsiz de davranmam. Her gün benim pamuk köpeğini dışarı çıkartıyorum. Evin hemen önü genişçe bir park. Parka her gün değişik değişik köpekler gelip yuvalanıyor. Gerçi çoğu belediye tarafından kısırlaştırılmış, kulakları etiketli rehabilite edilmiş köpekler.

Yanımda köpek olduğu için, ya dişisini kıskanıp da saldırma teşebbüsünde bulunuyor, ya da parkı sahiplenmeye çalışıyor. Tabi ben yemem.

Hepsinle dostum. Bazılarına dış parazit ilacı yapıyorum. Küçük olup da hastalanan olursa veterine götürüyorum.

Ama bazı köpekler var ki, sabaha kadar dövsen sinirin geçmez. Büyük bir ihtimal küçüklüğünde birçok travma yaşamış. Böyle köpeklere denk gelince zıtlaşmaya hiç gerek yok. Usul usul yoluna devam etmek en akıllıca...
Köpekler kendilerine bir lokma yiyecek veren birisine asla saldırmaz, hatta ömür boyu ona sadık kalır, benim anlamadığım şey kendilerini esaretten kurtarıp yeni bir devlet kurmuş,milleti aç kalmaktan kurtarmış, kendi vatanında onurlu bir birey olarak yaşamasını sağlamış, Mustafa Kemal Atatürk'e bu insan kılığına girmiş köpekler neden saldırır.

Alıntı:
Atatürk Büstüne Satırlı Saldırı
Adana'da, elinde satırla Çukurova Belediyesi'nin bahçesine gelen Rıdvan K., Atatürk büstüne saldırdı... Saldırgan, vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi...

Adana'da, elinde satırla Çukurova Belediyesi'nin bahçesine gelen Rıdvan K. (37), Atatürk büstüne saldırdı.
Rıdvan K.'nin büste zarar verdiğini fark eden belediye çalışanları ise, saldırganın üzerine doğru koşup, elinden satırı aldı. Bu sırada bahçede bulunanlar ise Atatürk büstüne satırla art arda vuran Rıdvan K.'yi dövmeye başladı.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Linç edilmek istenen Rıdvan K., polis ekiplerince kalabalığın elinden güçlükle kurtarılıp, gözaltına alındı.
Rıdvan K.'nin emniyette sorgusunun sürdüğü belirtildi.

"YAPILAN SALDIRI KARŞISINDA SUSMAYIZ"

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Atatürk büstüne saldırıyı kınayarak, "Bu saldırıyı kabul etmemiz ya da geçiştirmemiz mümkün değildir. Geçtiğimiz yıllarda da ülkemizin birçok yerinde maalesef çirkin saldırı haberlerini, görsel ve yazılı basından içimiz sızlayarak izledik. Ancak bugün daha çok birliktelik içinde olmamız gereken bir zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerine yapılan saldırı karşısında susmayız" dedi.
2 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
için, karşısında, köpekler, niçin, saldiri, saldirir, saldırı, saldırır, veya, yapılmalıdır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)