Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Bir Yudum İnsan > Sosyal Bilimler > Yaşamıyla İz Bırakanlar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.10.2013, 00:39   #11
Basakca
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bir Kraliçenin Ardından / M&M

Hayat hikayesini daha önceden az çok biliyordum. İş icabı da bazı durumları biliyordum. Yuvaların yıklılması, uyuşturucu ve genç kızların bu yollara düşmesi ve onların üzerinden kazanaılan paralarla şu anda var olan servetini elde etmemişti. Ailesi ve eşi eski İstanbul zenginlerinden idi. Ha bu mesleğinden de gelir elde hemde yüklüce, vergi rekortmeni de oldu. Basında büyük puntolarla verildi her seferinde. Bizler arasında espiri konusu bile olmuştu listeleri hazırlarken. Hatta o kadar dürüstlüğü üzerinde duruldu ki rekortmen olduğu zaman, evlerinde çalıştırdığı kızların hepsinin birer sigortalı işçi olduğundan bile dem vuruldu.

Neyse ben sustum.

Ama şu bir gerçek ki Aristo'nun da dediği gibi çok ah aldı ve ah almaya da devam ediyor.

Benim en çok merak ettiğim konu ise, vergi rekortmeni olarak yedi sutuna manşet olan birinin yaptırmak istediği kilise veya cami teklifi neden kabul edilmedi de vergi olarak ödediği paralar devlet bütçesine girdi ve yol, su olarak geri dönüşümü sağlandı?

Dilaver, teşekkürlerimi sunarken, sen yine o arkadaşınla konuş ve ilginç konu fikirleri çıkacağından eminim.

9 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.10.2013, 09:43   #12
Türkü
...> Ata'm İzindeyiz <...

Hayat şartları kime neler sunar bilinmez elbet, ama bu kadar servetin kirli sırrı aşikar. Çifte standart örneği kesinlikle. Bu kadar servet yapması önlenebilirdi !

Vergi rekortmeni diye manşetlere taşı, sonra camii-kilise için yardım etmek istediğinde kabul etme ne kadar mantıksız. Bir gün gençlere yardım et maddi olanak sağla, diğer gün sırtlarından gelir elde et, sağlıklarını hiçe say. Nereden tutarsam tutayım oldukça ilğinç ve küstahça bir kurumsallaşma...

Teşekkürler Dilaver.
Eski 25.10.2013, 09:55   #13
Tanıdık
Uzman Üye

Ölüp gitmiş birine şöyleydi böyleydi demeyi doğru bulmadığım için işin o cephesiyle ilgilenmeyeceğim.

Ancak yaptığı işin iler tutar yanının olmadığını düşünüyorum.. Aslında düşüncelerim Aristo' nun ki gibi zehir zemberek...

Hiç bir kılıf bu çirkefliğe örtü olamaz...

Tanıdık
6 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.2015, 20:10   #14
Ekin
Başına Buyruk

Artıları eksileri birbirini götürür ve geriye ne kalır ? Bir hiç.
Öğrenci okutmak elbette güzel. Ama Fetoşda okutuyor !!

Allah hiçbir kadını düşürmesin. Mecbur bırakmasın. Allah tüm kadınları böyle bir yaşamdan korusun.

Manukyanın hep adını vergi rekortmeni diye duyardım. Ama ne iş yaptığını o zamanlar kavrayamamışım. Daha çok öldüğünde kendisi hakkında bişeyleri öğrendim diyebiliriz.

Teşekkürler ilginç bir konu olmuş...
Eski 14.01.2015, 21:42   #15
Canan
Çiçekci kız

Dilaver, hani yazdığın konu başlığı diye soruyorlar bana.

E hani?...
Eski 14.01.2015, 21:46   #16
Dilaver
Müdavim

@Canan ; yaptığın başlıklar tek tek uçuyor konularımdan.. Hayırdır??

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
3 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.2015, 21:49   #17
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Teşekkürler Dilaver, güzel bir konu olmuş.

Alan memnun, veren memnun deyip, yapılan ağır eleştirileri de çok yersiz buluyorum. Özllikle Aristo'nun yorumu fazlası ile aşağılayıcı olmuş.

Ülkede açığı yakalayan öyle ya da böyle kendi yolunu tutturmakta, buna bugünkü politikacılar da dahil. Yakalanan fırsatın yerinde kullanılması kişiyi zengin de eder, mevki sahibi de. Kimi önceleri tatlı gelen paranın nereden nasıl geldiğini düşünmez. Yaş kemale erince de, yılların tecrübe ve olgunluğu kendisine bir şeyleri öğrtmiş olur. Sonra da etrafında hayır işlerine yönelir (yönelmeyenler de vardır).

Manukyan'ın göz dolduran tüm servetinden söz edilirken, yaptığı hayır işlerinin de üzerinden sadece şöyle bir geçilmiş. Keşke onları da bilseydik, nelerdi?

Çalıp çırpıp zengin olan, sonrasında da kendini hayır işlerine veren kişilerden pek farklı görmüyorum Manukyanı.
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.2018, 01:46   #18
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kraliçenin ardından başlığını görünce hangi ülkenin kraliçesi acaba diye düşündüm. Mama olan kraliçeymiş meğer. Yaptığı iş, serveti ve daha pek çok yönüyle tartışılacak bir isimdi. Vergi rekortmeni olabilir, hayır yapmak isteyebilir -kaldı ki hiçbir dini kurum kendisinin hayrını kabul etmemiş- yaptığı işin pisliğini kapatmıyor. Olaya başka açıdan bakarsam bu işi kadınlara yaptıranın onların sırtından para kazananın yine bir kadın olması da ayrı bir ironi.

Konu için teşekkürler Dilaver.
2 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.11.2018, 03:09   #19
Sevda
Dönersen Islık Çal..

@Dilaver , ne zaman baksam senin konuyu birileri okuyor. Kraliçeyi merak eden çok demek.
Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.11.2018, 21:41   #20
Dilaver
Müdavim

@Sevda ; senin sürekli baktığın konuya, değişik insanların bakması normal ki.

Şaka şaka
...

Konuya bakanların çoğu M&M görünce başlıkta Marilyn Monroe zannediyor eminim

Konuya dalınca M.M hatırına, karşılarına Manukyan çıkınca ilgi çekiyor tabi.

E ben de güzel hazırlamışım konuyu..
...

Sevda sen bir Marilyn Monroe konusu yapsan forumda, patlar ha o konu..

Tavsiye ederim..

Ben yapacağım da zamanım yok hiç bea..

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dokunulmaz, dokunulmaz kadın, genelev patroniçesi, kadın, kraliçenin, matild manukyan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler