Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.02.2020, 21:16   #1
alamancı
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Gün Gelecek, Acıların, Gözyaşların Hesabı Bir Bir Sorulacak

Gün Gelecek, Acıların, Gözyaşların Hesabı Bir Bir Sorulacak.

Kimler geldi, kimler geçti bu fani dünyadan.

Krallar, sultanlar, vezirler, cumhurbaşkanları, başbakanlar.

Hitlerler, Mussoliniler, Çavuşeskiler, Francolar, Evrenler, Menderesler.

Kimi asıldı, kimi kendini astı, kimi duvar dibinde kurşunlandı, kimi yıllarca yatakta Azrail’le boğuştu.

“Her şeyin sahibi benim. Malın, mülkün, yerin göğün, denizlerin, insanların, her şey benden sorulur” diyenleri mi ararsın; “En iyisini ben bilirim. En kudretli benim. Haberim olmadan kuş bile uçmaz bu ülkede” diyenleri mi?

Onlar, görkemli, ışıl ışıl, varsıl bi yaşam içinde bu dünyada cenneti yaşadılar.

Ama halklarına, insanlarına gelince cehennemi yaşattılar.

Zulmettiler.

Aç, açık bıraktılar, dünyalarını zindana dönüştürdüler.

“Hep bana rab bana” dediler.

Çoluğu çocuğu, aileleri, insan sağlığını ve varlığını önemsemeyen, değersiz gören, özgürlükleri, düşünceleri paspas gibi çiğneyen nice kral, sultan, vezir, başkan, başbakan geçti bu fani dünyadan…

Bölüşmek, paylaşmak, yardımlaşmak, desteklemek, arka çıkmak duygusunu ömürleri boyunca bilmediler, tanımadılar; yaşamadılar, yaşatmadılar.

İnsan sevgisinin, hayvan sevgisinin, doğa sevgisinin kıyısından bile geçmeyen yaratıklardı onlar…

Gün geldi başlar ayak, ayaklar baş oldu.

Yargı önünde, yüce divanlar önünde hesap verdiler.

Akan gözyaşların ve çekilen acıların hesabı soruldu.

Sonra da bu zalimler mahkûm olup tarihin kara kaplı defterinde yerlerini aldılar.

Ama hiçbirisi dünyaya direk kalmadı. Ne kendileri ne yandaşları… Ne koltuk değnekleri ne hokkabazları.

Onların emir kulları çıkarları, bencillikleri için doğruya yanlış, yanlışa doğru; karaya ak, aka kara; çirkine güzel, güzele çirkin dediler.

Sonra da can verip bu dünyadan göçüp gittiler.

Bir çukura atıldılar.

Hiçbirisinin de bir böcek kadar değeri olmadı.

Öldükleri gün unutuldular.

Bütün bunları neden yazıyorum?

Ülkemizde bir adaletsizlik, bir hukuksuzluktur gidiyor.

Bir bakıyorsunuz, bir gün önce beraat etmiş bir mahkûm, bir gün sonra yeniden tutuklanıyor. Hem de daha cezaevinden çıkmadan.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararlarını da takmıyorlar, görmezlikten geliyorlar.

O zaman ister istemez insan kendi kendine soruyor:

Bu nasıl bir adalet, bu nasıl bir hukuk?

Bu ülkede, “Benim verdiğim hüküm doğrudur” diyen, kararında direnen bir savcı, bir hâkim yok mu, kalmadı mı?

Bir hâkim, bir savcı çıkıp da vatandaşların, ülkenin çıkarlarını koruyamayacak mı? Doğruları, haklıları savunamayacak mı? Bu kadar mı zavallılaştık, bu kadar mı aciz olduk?

Yarın torunlarının yüzüne nasıl bakacak bu hukukçular?

İnsanlarımız, halkımız bu birbiri ile çelişen adalet kararları karşısında hangi yargıya, hangi hukuka güvenecek bundan sonra?

Tüm vatanseverleri, tüm dürüst insanları uyarıyorum:

Bu devran böyle sürmez. “Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.”

Gün gelir, divanlar kurulur, acıların, gözyaşların hesabı birer birer, tek tek sorulur.

Gün gelir, güvendiğin dağlara kar yağar. Kimsesiz, yapayalnız kalırsın. Ya da çareyi kaçmakta bulursun.

Tıpkı Zekeriya Öz’ler gibi.

Ne demişti bir zamanlar devletin yetkilileri: “Türkiye’de temiz eller operasyonunu yapanlara saygı duyun, niye durmadan savcıya vuruyorsunuz, bırakın bakalım, bu işin sonu nereye varacak, rahat olun, Anadolu’da güzel bir söz vardır, abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz” diyordu.

Kendi zırhlı Mercedeslerini fetocu savcı Zekeriya’nın hizmetine sunmuşlardı.

O savcı şimdi kaçak, yurt dışında.

Bir zamanlar nice sanatçılar, yazarlar, çizerler, sporcular, politikacılar kafalarına ampul şapkası takıp meydanlarda AKP, FETÖ propagandası yapmışlardı.

Şimdi bazıları içeride, bazıları dışarıda, bazıları aranıyor.

Herkes aklını başına toplasın. Üç beş kuruşluk çıkar uğruna ne kendini, ne vatanını satsın.

(alieralp37@gmail.com)

https://qoshe.com/yazar/ali-eralp/232822
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.2020, 22:38   #2
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Gün Gelecek, Acıların, Gözyaşların Hesabı Bir Bir Sorulacak.

Tayyip Erdoğan söz konusu olduğunda bütün bildiklerinizi unutun çünkü o yukarıda sayılanlar gibi biri değil, arkasında sürekli iktidarda kalması için yolunu açan güçler var, tökezlediği anda bir üst akıl devreye giriyor ve akla hayale gelmeyecek olaylar cereyan ediyor bu ülkede, iktidarda kalması için sistemli bir düzen var, Hitler Franko falan gibi değil bu durum, onlar kendi güçleriyle yaptılar dinamikler sonları oldu hep fakat Türkiye'nin dinamikleri felç edilmiş durumda, dolayısıyla indirilemiyor sorun orada, küresel güçler istemedikçe indirilemeyecek de.
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acıların, gelecek, gözyaşların, hesabı, sorulacak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)