Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi > Dünya Tarihinde Yer Alanlar

Dünya Tarihinde Yer Alanlar Dünya tarihinde yer alan olay ve portreler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.02.2010, 22:18   #11
Kardelen26
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Ernesto Che Guevara Kimdir?

Okicim ellerine sağlık...Sayende bilgilenmiş olduk teşekkürler
Eski 03.12.2011, 03:26   #12
Abdullah
Sessiz Ol...

"Gerçekçi Ol İmkansızı İste"

Teşekkürler
9 Üyemiz Abdullah'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.12.2011, 02:08   #13
SuLTaN
Fosforlu

İnsanları sevmeyebiliriz, görüşlerine karşı çıkabiliriz ama inançlarının arkasında adam gibi duran insanlara her zaman saygı duymak zorundayız. Che Guevara da saygı duyulması gereken o yüce insanlardan biri.

Çok güzel bir konu olmuş Okyanus'um, güzel gözlerine sağlık.
Eski 18.10.2012, 22:39   #14
Derya
Üye

Onu bunu bilmemde, adam resmen karizmanin simgesi =)
10 Üyemiz Derya'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.10.2012, 02:08   #15
Mediter
Uzman Üye

Harika bir sunum hazırlamışsın OkyanusunKalbi,
Eline, emeğine, gözlerine sağlık...

Dünya durdukça sönmeyecek,bir sembol,bir idoldür, idolümdür Che.

Che denilince Egemen Bağış'ı hatırladım birden,
''Che de yaşasaydı AKP'ye oy verirdi.'' ALINTIDiyerek, Ömrünü ( geri bırakılmış ülkelerin Amerika ve emperyalistler tarafından sömürülmesini engellemek için) Amerika tarafından desteklenen diktatörlüklerle savaşmaya adamış, bu uğurda bakanlıkları teperek can vermiş,CHE GUERA'yı, ülkesinin varını yoğunu başta Amerika olmak üzere yabancılara satan, ordusunu Irak'ta, Libya'da, Suriye'de, Afganistan'da (İran'a karşı yaptırımlara destek vererek) Amerika'nın emrine veren; AKP'yi beğenirdi, bize oy verirdi,diyeceksin ki, CHE hayranlarını bile yanıltıp AKP'li yapacaksın.Ama ne yazık ki,yutturuyorlar çünkü gençlik bilinçsiz ,okuyup araştırmaktan uzak.
Hatta AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan da:
''Atatürk yaşasaydı AK Parti'yi tercih ederdi.'' diyerek ALINTI Atatürk Sever gençleri saflarına çekmek istemişti.
Öylesine garip bir ülkede yaşıyoruz ki:
Ne yazık ki Atatürk ve Che hayranlarından Akp'ye oy verenler var...

Not: Cengiz Doğan yine lafı döndürüp dolaştırp AKP'ye getirmişsin diyebilir, ne yapayım kardeşim hangi konuya el atsam altından AKP çıkıyor veya benim aklımdan AKP çıkmıyor.
Konu için tekrar tekrar teşekkürler OkyanusunKalbi
Eski 20.10.2012, 02:13   #16
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Che denilince Egemen Bağış'ı hatırladım birden,
''Che de yaşasaydı AKP'ye oy verirdi.'' ALINTI Diyerek, Ömrünü ( geri bırakılmış ülkelerin Amerika ve emperyalistler tarafından sömürülmesini engellemek için) Amerika tarafından desteklenen diktatörlüklerle savaşmaya adamış, bu uğurda bakanlıkları teperek can vermiş,CHE GUERA'yı, ülkesinin varını yoğunu başta Amerika olmak üzere yabancılara satan, ordusunu Irak'ta, Libya'da, Suriye'de, Afganistan'da (İran'a karşı yaptırımlara destek vererek) Amerika'nın emrine veren; AKP'yi beğenirdi, bize oy verirdi,diyeceksin ki, CHE hayranlarını bile yanıltıp AKP'li yapacaksın.Ama ne yazık ki,yutturuyorlar çünkü gençlik bilinçsiz ,okuyup araştırmaktan uzak.

Harikasın Mediter, iyi yakalamışsın yine
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.10.2012, 12:23   #17
Karagöz
Uzman Üye

Burda pek karizma durmuyor ama...
Eski 20.10.2012, 13:04   #18
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Girdiği silahlı çatışma sonucu ayaklarından yaralanarak yakalanmıştı. Zaten yakalanması ile öldürülmesi arasında geçen süre ise aşağı yukarı 1 gündü...

Bu resimde, ya yakalandığı anda ya iniş takımlarına bağlanıp götürüldüğü helikoptere giderken yada yüzü ve vücudu zarar görmesin ve cesedi tanınabilsin diye genelde ayaklarından kurşunlanarak idam edilmek için götürülürken çekilmiş olmalı.

Ayaklarından yaralanmış birine rağmen o askerlerin arasında hala bu şekilde durabiliyorsa, bence hiç bir mahsuru yok. Karizma hala sağlam...

9 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.10.2012, 13:41   #19
Karagöz
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Girdiği silahlı çatışma sonucu ayaklarından yaralanarak yakalanmıştı. Zaten yakalanması ile öldürülmesi arasında geçen süre ise aşağı yukarı 1 gündü...

Bu resimde, ya yakalandığı anda ya iniş takımlarına bağlanıp götürüldüğü helikoptere giderken yada yüzü ve vücudu zarar görmesin ve cesedi tanınabilsin diye genelde ayaklarından kurşunlanarak idam edilmek için götürülürken çekilmiş olmalı.

Ayaklarından yaralanmış birine rağmen o askerlerin arasında hala bu şekilde durabiliyorsa, bence hiç bir mahsuru yok. Karizma hala sağlam...

Bu resimde bir karizma yok üstadım Bu tür mağlubiyet resimleri zaten karizmayı silmek ve kavga verilen ideolojilere üstünlük kurmak amacıyla, Cia'in psikolojik harekatlarıdır. Vallagrande İsası efsanesinin doğmasına neden olan fotoğrafı da buna bir örnektir. O fotoğrafın görüntüsü pek hoş değil. Onun için eklemiyorum. Dileyenler nette bulabilir.

Karizmadır değildir pek bilemem ama benim ülkemde bazı kesimin bu adamı Atatürk'ten daha büyük bir devrimci gibi görmesi her zaman canımı sıkmıştır. Onun için mağlubiyetini de bilmek değerlendirme yaparken daha nesnel olmamıza yardımcı olur.
Eski 20.10.2012, 13:51   #20
Banemin
» » » Çapulcu « « «

O resimlerinide gördüm. Resimler çekilirken, yatırıldığı yerlerin şeklini şemalini görünce, başında onu parçalamaya hazır it sürüsüne rağmen benden yine bir şeyler alıp götürmedi...

Yakalandığı gün uçakta "devletin hizmetindeyim" diyenleride, "kullandıktan sonra deliğe süpürürsünüz" denilerek bir yerlere getirilmesi sağlananlardaki karizmayıda gördü bu gözler... (Sadece yakın tarih diye verdim bu iki örneği)

O nedenle Che bana her şekilde karizmatik geliyor. Hele; neleri, neler için terkettiğini, sadece inandığı hayatı inandığı şekilde yaşadığını bilince, hangi resmine bakarsam bakayım kalıbına, gözüne, kaşına, kısacası pozuna değil, hayata karşı duruşuna hep hayran kalmışımdır.

Karizma da böyle bir şey değil mi?

8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ernesto, guevara

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)