Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İşletim Sistemleri > Windows İşletim Sistemi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.06.2021, 22:19   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Windows 11 Tanıtıldı! Windows 11’in Windows 10’dan Farkı Nedir?

Windows 11 tanıtıldı! Windows 11 ne zaman çıkacak, sistem gereksinimleri neler?

Microsoft, Windows 11 adını taşıyan yeni işletim sisteminin tanıtımını yaptı. Tanıtımı gerçekleştirilen Windows 11 ile birlikte iş ve oyun için yepyeni bir görünüm ve birçok yükseltme sunuluyor. Windows 11'in önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Yazılım devi Microsoft, birçok yeni özellikle birlikte büyük bir yeniden tasarım sunan Windows 11’i tanıttı. Yeni bir görünüme sahip olacak olan Windows 11’de yeni bir Başlat menüsü de kullanıcıların karşısına çıkacak. Windows 11 en son haberler, Microsoft Teams entegrasyonu ve yeni bir Windows Mağazası ile güncel tutmak için yeni widget’lara sahip olacak. Ayrıca, Windows 11, Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

WİNDOWS 11 ÇIKIŞ TARİHİ NE ZAMAN?
Windows 11’in önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Microsoft, Windows 10 PC’niz varsa ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacağını ve Windows 11 önceden yüklenmiş yeni PC’lerin de yılın son döneminde piyasa sürülmesi bekleniyor.

Windows.com’a gidip PC Health Check uygulamasını indirerek bilgisayarınızın ücretsiz Windows 11 yükseltmesi için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Microsoft, önümüzdeki hafta Windows Insider Programına yazılım güncellemesinin erken bir yapısını sunmayı planlıyor.

WİNDOWS 11 İLE YENİ BİR TASARIM
Windows 11, daha çekici ama aynı zamanda daha kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış yeni bir görünüme sahip olacak. Yeni işletim sisteminde merkeze yerleştirilmiş yeni bir Başlat düğmesi olacak ve buradan en son dosyalarınızı, belgelerinizi ve uygulamalarınızı görebileceksiniz.

Yeni Windows 11 ayrıca, uygulamaların daha yeni görünmesini sağlamak için yuvarlak köşeler ve akıcı bir görev çubuğu içeriyor. Ayrıca yeni renkler ve geçişler ile içeriği öne çıkaran yeni bir karanlık mod var.

Windows 11, Microsoft Edge tarafından desteklenen tamamen yeni bir Widget seçimi sunuyor. Bu widget’lar bir bakışta takviminizi, hava durumunu, haberleri, yapılacaklar listenizi, fotoğrafları ve daha fazlasını kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Widget’lar, kişiselleştirebileceğiniz bir bilgi akışı sağlar ve masaüstünüzde nasıl görünmesini istediğinize karar verebilirsiniz. Ne istediğinize bağlı olarak, Widget’ların masaüstünüzün bir bölümünü veya tamamını kapsayacak şekilde kaydırılmasını sağlayabilirsiniz.

Windows 11, özellikle dokunma söz konusu olduğunda, girilecek bir dizi ince ayar içerir. Örneğin, dokunmatik çubuktaki simgeler arasında daha fazla boşluk olması, doğru şeye dokunmayı kolaylaştırıyor. Bu amaçla Microsoft, pencereleri daha kolay yeniden boyutlandırmanıza ve taşımanıza yardımcı olmayı amaçlayan görsel ipuçları eklerken daha büyük dokunma hedefleri de ekliyor.

Ekran klavyesi hem yeniden tasarlandı hem de özelleştirilebilir. Windows 11 makinenizle etkileşim kurmak için bir kalem veya özel kalem kullanırsanız, gerçek bir kalem kullanıyormuşsunuz gibi ses ve his veren iyileştirilmiş dokunsallık bekleyebilirsiniz.

Windows 11 ayrıca, Microsoft’un daha doğru sesten metne transkripsiyon ve otomatik noktalama vaat etmesiyle birlikte metin girişi için gelişmiş ses tanıma özelliğine sahip olacak. Bir belgedeyken “bunu sil” gibi sesli komutlar da destekleniyor.

Windows 11 artık farklı masaüstlerini kendi duvar kağıtlarıyla kişiselleştirmenize izin veriyor. Böylece iş, ev, okul veya oyun için her biri kendi uygulamalarına ve görünümüne sahip bir masaüstüne sahip olabilirsiniz.

Windows 11 ile Microsoft, Microsoft Store’u yeniden tasarlayarak aradığınız uygulamaları bulmanızı daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Android uygulamalarının doğrudan Windows 11 için mevcut olacağı duyuruldu.

www.youtube.com/watch?v=Uh9643c2P6k&feature=emb_logo
WİNDOWS 11 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ NELER?

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
Bellek: 4 GB RAM

Depolama: 64 GB veya daha büyük depolama cihazı
Grafik kartı: DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x
Ekran: 9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)

İnternet bağlantısı: Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir
Windows 11’in Windows 10’dan farkı nedir?

Windows 10'a kıyasla performansta kayda değer bir sıçrama yapan Windows 11, Microsoft tarafından tanıtıldı. İlk izlenim, Windows 11, Windows 10’dan daha hızlı!

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11’in tarihini henüz resmileştirdi. İşletim sistemi yılsonuna kadar kesinleşmiş bir sürümde kullanıma sunulacaksa, çok önceden bir ön izleme (beta) yüklemek mümkün olacak.

Windows 11 Beta ne zaman gelecek?
Microsoft, Windows 11’in kullanılabilirliği konusunda henüz kesin bir tarih vermediyse, resmi Windows Insider hesabı, ön izlemenin önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunulacağını açıklıyor. Windows Central sitesine göre, Windows 11 beta 28 Haziran 2021’de gelebilir.

Beta sürümüne Windows Insider programının Geliştirme Kanalı aracılığıyla erişilebilir. Windows Insider programına erişimin geçerli bir Windows 10 lisansına sahip olanlar için tamamen ücretsiz.

Windows 11'in Windows 10'dan farkı nedir?
Windows 11, Windows 10’un tüm gücünü ve güvenliğini yepyeni bir tasarım ve yenilenmiş bir görünümle sunar.

Windows 10'dan farkı ram bazından daha hızlı olması ve Ayrıca tüm yeni araçlar, sesler ve uygulamalarla birlikte gelir. Her detay düşünülmüştür. Hepsi, PC’nizde size yepyeni bir deneyim sunmak için bir araya geliyor.

Windows 11 özellikleri
  • HDR oyunlar Windows 11'e geliyor
  • Android uygulamalar Microsoft mağazasında satılacak
  • Yeni tasarım
  • Daha hızlı sistem (Windows 10'a göre güncellemeler %40 daha küçük olacak)
  • Yepyeni Windows Widget'lar
  • Tablet modu
Kaynak1

Kaynak2
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.2021, 22:33   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Windows 11 Tanıtıldı! Windows 11’in Windows 10’dan Farkı Nedir?

Ben çok beğendim, bakalım Ekim ayını sabırsızlıkla bekliyorum, umarım bizler bu güncellemeyi üzretsiz alabiliriz.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.2021, 23:04   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Toshibada 10 yüklü, çok rahat. 11 acaba o bilgisayara uyar mı, çıkınca 11 yükletirim.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.06.2021, 23:40   #4
Rosebud
Müdavim

Bir sorun olmaz sanırım, zaten güncellenecek gün kendiliğinden yükler yükletmene gerek yok.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 25.06.2021, 23:56   #5
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bir sorun olmaz sanırım, zaten güncellenecek gün kendiliğinden yükler yükletmene gerek yok.

Bilgisayarı aldığımda windows 10 etkinleştirme çıkmıyordu, kayıt ettirmiştim.. Şimdi etkinleştirme uyarısı çıkıyor.

Şu videodan yardım alarak etkinleştirme yapsam olur mu?

www.youtube.com/watch?v=iAXKFVmim7M
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.06.2021, 00:35   #6
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Bana göre daha çok Windows 10.1 olmuş

Ha yüklermiyim şu durumda gereksiz duruyor. Bir tek ilgimi çeken şey Android pazarının Windows'a açılması olmuş oda Windows 10'a gelir bence.

Apple ise kendi içinde debelenip dursun. Android ekosistemi daha çok genişliyor bu iyi birşey. Android geliştiricileri için güzel bir pazar açıldı.
Eski 26.06.2021, 02:23   #7
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Bilgisayarı aldığımda windows 10 etkinleştirme çıkmıyordu, kayıt ettirmiştim.. Şimdi etkinleştirme uyarısı çıkıyor.

Şu videodan yardım alarak etkinleştirme yapsam olur mu?

Bu yasal değil bence bir şey diyemem @Heliosaga daha iyi bilir, bunlarla uğraşacağına 70-80 tl ver bir dijital lisans anahtarı satın al.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 26.06.2021, 13:25   #8
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Daha önce kayıt ettirdiysen sorun olmaması lazım. Windows ile alakalı bir sorun olabilir. Eğer sorun devam ediyorsa Microsoft Müşteri temsilcisi yardımcı olabilir. @OkyanusunKalbi

---

Nedendir bir his var. Microsoft bu hamleyi iyi yapamayacak gibi gözüküyor yanılırım umarım ama yani sonu Windows 8'e benzemesinde.

Gerçi istesek de çoğumuz geçemeyecek neden? çünkü Windows 11'in desteklediği işlemci listesi yayınlanmış. Intel 8'inci nesil aşağısı ve AMD Ryzen 2 aşağısı(Harbiden yuh! doğruysa) işlemcilere kurulamayacakmış ha birde TPM 2.0 nanesi var onuda zorunlu tutuyorlar.

Haberleri okuduktan sonra Microsoft'un daha çok donanım üreticileriyle derin anlaşmalar yapmış olmasından şüpheleniyorum. Windows 10'dan açıkçası memnunum. iki seneden sonra düşünülebilir.
Eski 26.06.2021, 15:22   #9
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Yeni Windows 11 ayrıca, uygulamaların daha yeni görünmesini sağlamak için yuvarlak köşeler ve akıcı bir görev çubuğu içeriyor. Ayrıca yeni renkler ve geçişler ile içeriği öne çıkaran yeni bir karanlık mod var.

Daha gecen hafta Frankfurttan bir telefon geldiginde, ilk tahminim Virüs ola bilecegini tahmin etmistim!.

Original olarak IBM I3´te Win 7 vardi, bana danismadan Win 10 yüklemis bulunmuslardi!.

Fatura yazilimlarina ulasamadiklari icin, ayak üstü yolda bir baktim!.

Ilk olarak Karanlik modundan cikinca Word Yazilimlarina ulasa bileceklerini ögrendikten sonra, daha fazla zaman gerektirecek islem ola bilecegini aciklayip, ayrilmistik!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.06.2021, 21:47   #10
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Bu ara isteyen şu aracı indirip --- https://github.com/rcmaehl/WhyNotWin...hyNotWin11.exe bilgisayarının windows 11 ile uyumlu olup olmadığını denetleyebilir.

Her iddiasına varım mutlak olumsuz bir mesajla karşılacaksınız. Sistem daha çıkmadan ikinci vista faciası olma yolunda adım adım ilerliyor.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
10’dan, 11’in, farkı, nedir, tanıtıldı, windows

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler