Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Teknoloji Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.08.2014, 11:41   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yine Tuzak Yine Ttnet Bu Sefer "Pratik Çözüm" Belası Var.

Ttnet kullanıcılarına son zamanlarda dayatılan ve onların yararına olduğu düşünülen bir yazılım olan "Pratik Çözüm"ü bahsedeceğim sizlere..

Başlıkta belirttiğim gibi yararı olduğu düşünülen dedim gözetilen öngörülen bu ama işin arkasında başka şeyler var.. Eee Ttnet bu.

Ttnet pratik çözüm nedir derseniz? bir tür yazılımdır ve bu yazılım sizlerin bağlantı sorunlarınızı bir çırpıda tespit edip size bu sorununuzu çözmeniz için gereken adımları gösteriyor. Yazılım direkt olarak herhangi bir web sunucusuna bağlanırken aynı "gezinti" gibi pat diye karşınıza çıktığı gibi şu linktende kendisine ulaşabiliyorsunuz. TTNET

Tabi linkte belirtildiği gibi yazılım gerçekten bu çözümleri sağlıyor olabilir ama işin arka planında dönen bazı şeyler var..

Ben bu yazılımı indirmek ve kullanmak istedim. Gerçi şüpheli olup olmadığını öğrenmek için bunu denemek istedim ve yanılmadım.

Zonealarm kurulum sırasında "cdb.exe, adware.bh0 ve agb.exe" adlı exe uzantılarından eh adware.bho uzantısını zararlı trojan/spyware olarak tespit etti ve kuruluma izin vermedi.

Ayrıca F-Secure sitesinden bunu arattım çıkan sonuç şu..

Bu adware uzantısı ne yapıyor diye sorarsanız sizden bilginizi çalmıyor merak etmeyin ama sizin ilgi alanlarınızı bir bir takip ediyor ve buna göre çeşitli reklamları gezinti gibi önünüze getiriyor. Yani evet izleniyorsunuz.

Eğer sizinde bilgisayarınıza bu "pratik çözüm" nanesi kuruluysa nasıl sileceğinize dair yapmanız gereken iki şey var.

Birincisi hangi tarayıcı kullanıyorsanız, eklentiler kısmına girip bu pratik çözüm uygulamasını kaldırmak.

İkincisi ise Hijackthis adlı bu yazılımı indirerek küçük bir tarama yaptıktan sonra bu adrese gidip çıkan sonuç kaydını "analiz" kısmına yapıştırıp kontrol ettirmek. Kontrol sonucu çıkan kırmızı çarpı işaretli girdileri program arayüzünden bulup silmek..

Hepsi bu..

Umarım açıklayıcı olmuştur..^^
Eski 19.08.2014, 11:59   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Yine Tuzak Yine Ttnet Bu Sefer "Pratik Çözüm" Belası Var.

Teşekkürler Serseri
Eski 19.08.2014, 19:16   #3
Hara-Kiri
Kayı Boyu'nun Torunu

Standart Cevap: Yine Tuzak Yine Ttnet Bu Sefer "Pratik Çözüm" Belası Var.

Adwareyi her program verebilir. Decompile edilip bakılması lazım. Bilgilendirme icin sağol
Gerçek şu ki; saat 12:12 olduğunda kimse seni düşünmüyor, şifreleri 1234 yapan insan hala yaşıyor, noel baba yok, tam karşıya geçerken kırmızı yanacak, istediğini alsan da aklın alamadığında kalacak, az kalan yemek daha lezzetlidir, pastayı kesen pasta yiyemez, gece tırnak kesersen ömrün kısalmaz ve sakın kendini başka dünyadan zannedip triplere girmeye kalkma. ne yazık ki pizzanın ambulanstan önce geldiği bir ülkenin en nadide vatandaşlarından birisin sen de.. Hayat işte. O bakımdan diyeceğim o dur ki ; Başımız toprak, sonumuz toprak; mühim olan, çamurlaşmadan yaşamak..

3 Üyemiz Hara-Kiri'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
belası, pratik çözüm, sefer, ttnet, tuzak, yine

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler