Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Bir Adımda Dünya Turu

Bir Adımda Dünya Turu Hiçbir yer ulaşılmaz değildir...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.11.2014, 20:23   #1
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 2014'ün Ziyaret Edenleri Pişman Etmeyen 25 Şehri

Dünya'nın bir numaralı seyahat portalı TripAdvisor kullanıcıları her sene o senenin ziyaret edenleri pişman etmeyen en iyi şehirlerini oylar. 2014 senesinin bitmesine günler kala oylama yapıldı ve seçimler yapıldı, birinci ise bizi çok mutlu etti.

-25-

San Francisco

ABD

Sadece sisli bir günde Golden Gate köprüsünü fotoğraflamak için dahi gidilmesi gerekir, gidince de birçok güzellik bir arada görülür. ABD temsilcisi listeye son sıradan giriyor.

-24-

Chiang Mai

Tayland

Aslında Tayland'ın en büyük şehri olsa da en meşhur veya en turistik şehri değildi. Belki bundan sonra daha öne çıkar.

-23-

Lizbon

Portekiz

İber Yarımadası'nın en güzel şehirlerinden Lizbon, aynı zamanda Avrupa'nın en batı ucu olarak nitelendiriliyor.

-22-

Sidney

Avustralya

Uzak Dünya'nın en güzeli Sidney, sadece bir Opera binasından ya da muhteşem denizlerden ibaret değil.

-21-

Budapeşte

Macaristan

Orta Avrupa'nın yaralı, müzmin ve kadim yerleşimi Budapeşte, Tuna Nehri'nin incilerinden.

-20-

Bangkok

Tayland

Mega gökdelenlerin hemen yanı başında yılan fare dolu mini mini nehir evciklerinde yaşayan onbinler. Kaotik bir başkent Bangkok.

Kaynak

[MEDIA]http://st4.divshare.com/launch.php?f=26514272&s=b91[/MEDIA]

8 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.12.2014, 01:05   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: 2014'ün Ziyaret Edenleri Pişman Etmeyen 25 Şehri

-19-

Cape Town

Güney Afrika Cumhuriyeti

Kara kıtanın Avrupalısı GAC'nin başkenti Cape Town bunca turistik zenginliğine göre listede bu sene biraz aşağıda kalmış.

-18-

Chicago

ABD

Tripadvisor'un kullanıcılarının ciddi kısmının ABD nüfusundan olması nedeniyle şehir bu listede gibi.

-17-

Dubai

BAE

Yeni Dünya zenginliğinin, yeni gelecek yaratma çalışmasındaki Dubai artık tam bir turistik mucize.

-16-

St. Petersburg

Rusya

Rusya'nın en güzel şehirlerinden St Petersburg, soğuk kışına rağmen her mevsim misafirlerine muhteşem anlar yaşatan bir kent.

-15-

Barselona

İspanya

Avrupa'nın belki de Dünya'nın en güzel şehirlerinden Barça, bir insan ne ister, ne arar sorusuna verilen tüm yanıtları karşılayan bir cennet.

7 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.12.2014, 01:18   #3
Sevda
Dönersen Islık Çal..

-14-

Buenos Aires

Arjantin

Tüm gezginlerin en beğendiği ve en sevdiği ülkelerin başında gelen Arjantin'in iç gıdıklayıcı başkenti.

-13-

Floransa

İtalya

Müzeler, huzur, rönesans, Arno şehri karşısında bir kadeh şarap, Michelangelo'nun eserlerinin gölgesinde bir yudum kahve. Floransa yaşanılası bir şehir.

-12-

New York

ABD

Dünya'nın en büyük güçlerinden ABD'nin en güçlü şehri. Baş döndürücü bir tur ve süresiz bir Amerika tatili için doğru nokta.

-11-

Berlin

Almanya

Kendi ruhu, nev-i şahsına özel duruşu ve muazzam tarihi ile tüm birikimini, modern yaşamın tüm imkanlarıyla birleştiren şahane bir şehirdir Berlin. Mutlaka gidilesi türden.

-10-

Şangay

Çin

15 milyonluk bu mega şehrin sadece metrosu ve gökdelenlerini görmek için dahi gidilir, hazır gitmişken de bir sürü zenginlikle tanışılır.

Eski 04.12.2014, 01:25   #4
Sevda
Dönersen Islık Çal..

-9-

Siem Reap

Kamboçya

Uzak doğu turlarının klasik rotalarından Vietnam, Kamboçya, Laos gezisinin en bilinen en önemli duraklarından biri. Doğa ve tarih harikası.

-8-

Hanoi

Vietnam

Yine aynı bölge turlarının önemli diğer noktası listede komşusu ile arka arkaya sıraları paylaşmış milyonlarca oyun sonrasında.

-7-

Paris

Fransa

Sadece şehrin, ülkenin ya da kıtanın değil Dünya'nın simgelerinden Eyfel Kulesi her ne kadar meşhur ve önemli ise, Paris'in herhangi bir köşesinde karşınıza çıkacak bir küçük 'an'ın değeri daha aşağı değildir.

-6-

Marakeş

Fas

Kuzey Afrika'nın en renkli ülkelerinden Fas, 'turist yoluculuğu' ve aşırıya kaçan 'misafirperverliği' ile yorabilecek olsa da Marakeş'te içilecek bir nane çayı her şeye değecektir.

-5-

Prag

Çek Cumhuriyeti

Orta Avrupa'nın bir diğer güzelliği Prag tam anlamıyla masallar şehri. Genişleyen şehrin turistik tarihi bölümü dondurulmuş Orta Çağ dönemi gibi.

Eski 04.12.2014, 02:06   #5
Sevda
Dönersen Islık Çal..

-4-

Pekin

Çin

Günümüz Dünya'sında ABD'ye net kafa tutabilen ilk ve tek ülke Çin'in efsanevi başkenti. Sıra dışı bir deneyim olacağı kesin.

-3-

Londra

İngiltere

Avrupa'nın kendine has özellikleri olan ve bunu şu an içinde yaşayan 220 farklı milletten insana rağmen koruyan Londra, yine her arayışa cevap veren metropollerden.

-2-

Roma

İtalya

Avrupa'nın açık hava müzesi Roma tam bir turistik cennet. A noktasından B noktasına yürürken elinizdeki turistik haritada olmayan C,D,E noktalarından herhangi biri başka bir şehirde ören yeri ilan edilir.

-1-

İstanbul

Türkiye

Listenin zirvesini oluşturan, Dünya harikası bir şehre sahip olmak çok güzel bir his. Bu olağanüstü yerleşimin hakkını verelim ve gelecek nesiller için koruyalım dilekleriyle diyeceğiz, çok havada kalacak. Tadını çıkaralım en azından.

Not: Bu liste her yıl yenilenir, genelde 15 kadar şehir kendine tekrar yer bulur. O niye yok, bu niye bu kadar önde gibi akla gelen soruların tek cevabı vardır: "O yıl"... Listenin 2014'ün en popüler destinasyonları olduğunu hatırlatmakta fayda var.

9 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.12.2014, 16:27   #6
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: 2014'ün Ziyaret Edenleri Pişman Etmeyen 25 Şehir

İçlerinde gördüklerim de var, çok görmediklerim de.

Gördüklerimden hiç pişman olmadığım gibi, çok da beğendim. Darısı, diğerlerinin başına

Çok güzel bir konu oluşturmuşsun Sevdacığım.

Sunumun da harika...

Ellerine sağlık, teşekkürler...
Eski 04.12.2014, 17:04   #7
Ekin
Başına Buyruk

Ellerine sağlık. Bir adımda yine dünya turu yaptırdın Sevda..

Teşekkürler...
Eski 04.12.2014, 18:40   #8
Slower
Süper Üye

Lizbon'a gittim birde Portekiz'de Madeira'ya gittim pişman değilim.

Diğer şehirleride görmek istiyorum inşallah. Teşekkürler Sevda.
Eski 04.12.2014, 22:45   #9
Basakca
Müdavim

Valla buralara beni gönderen bir sponsor olsa hiç pişman olacağımı sanmıyorum.

Bilakis çok memnun olacağımı adım gibi biliyorum da.... iş sponsor da bitiyor azizim sponsor daaa....

5 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.2014, 17:19   #10
ReaL
Deniz Sevengillerden

2014 yılının değil tüm yılları da kapsayabilir. Gerçi daha güzel şehirler de var..

Çok güzel konu olmuş. Diğer Avrupa şehirleri konuları ile birlikte sanki her şehri gezmiş gibiyim he. Küçük küçük de olsa fikir sahibi oldum denilebilinir.

Bedava olsa dahi bir başıma yabancı bir ülkeye gitmem. Dil sorunu çok önemli. Bir zamanlar İtalya'da bulunduydum da, oyyy neler çektiydim..

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler Sevda..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2014ün, 2104, edenleri, etmeyen, mini, pişman, tayland, ziyaret, Şehir, Şehri

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)