Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.12.2023, 15:25   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Erdoğan 'İstanbul, Bizim Dönemimizi Mumla Arıyor' Demiştii: İmamoğlu Mizahl

Erdoğan 'İstanbul, Bizim Dönemimizi Mumla Arıyor' Demiştii: İmamoğlu Mizahla Yüklendi!

CHP'deki değişimin mimarlarından olan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son canlı yayınından tam 188 gün sonra Halk TV'de. Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde neler yaşandı? Mağlubiyetin nedenleri ne? Yeni Genel Başkan Özgür Özel'le Nasıl Bir Yol Arkadaşları var? Anketler yerel seçimler için neler söylüyor? Meral Akşener ile ne konuştu? Bütün bilinmeyenler ilk kez Halk TV'de.

'CHP DÖNEMİNDEKİ VATANDAŞ BİZİM DÖNEMİMİZİ MUMLA ARIYOR' DİYEN ERDOĞANA YANIT

"Bu Ülkenin cumhurbaşkanıdır kendileri, başarılar dilerim. Umut ederim enflasyonu düşürmeyi başarır, gençlerin yurt dışına kaçışını durdurur. Umut ederimle... le başlayan o kadar çok şey söylerim ki. Ben böyle dua ediyorum ama bu millet hesabını da soracak. Bir imzayla kredisi hazır 300 metrobüs alacaktık biz. İnanılmaz bir metrobüs eskimesi vardı.Geldiğimizin 6. ayında kredisini hazırladık hala masasında duruyor bir mum yollayalım göremiyorsa artık görüp imzalasın. Sefaköy- Beylükdüzü hattına artık başlamak istiyoruz. Yaklaşık 3.5 milyon insanı ilgilendiriyor. Bir mürekkep bu batırıp imzalayacak. Bizi engellemesin."

SEÇİM NEDEN KAYBEDİLDİ?

-Umutların tavan yaptığı noktada seçimi kaybettik. Seçimi kaybettikten hemen sonra derlenip toparlanmanın ve kendine gelişin şart olduğunu ortaya koyacak duyguları veremedik. Biz herhangi bir seçim gibi davranarak o geceyi sıradanlaştırdık. Ben ertesi sabah insanlara seslenmek zorunda hissettim kendimi ve yaptım. Milyonlarca insanın kalbi kırılmıştı.

GÖLGE BAŞKAN ELEŞTİRİLERİNE NE DERSİNİZ?

-Ben ortada bir sıkıntı varsa ortak akıl çalışmaları yapmak isteyen ve genel başkanımızla bu yolda yürüyen biriyim. Bizden gürültü ayrışma vs. bekleyenler boşuna bekler.

ÖZGÜR BEY'İN SOLA KAYMA YÖNELİMİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?

-Ben genel başkanımızın CHP'nin özünü kaybetmeden siyaset yapma amacını son derece doğru buluyorum. CHP'nin 6 ilkesi var. O zaman bundan da uzaklaşmayacaksınız. Genel başkanımız sokağa halka inmekten bahsediyor ben de zaten halkın içindenim.

YENİDEN İSTANBUL İTTİFAKI OLUR MU?

-Son söz söylenmeden İstanbul ve Türkiye'nin lehine olacak her şeye açığım. Akşener'le konuşmamızda da verimli ve pozitif bir sohbet yaptık. Son söz söylenene kadar her şey konuşulmalıdır. Ben bu noktada gelin İstanbul'da konuşalım deme hakkına sahip değilim. Ben sadece Sayın Akşener'le iyi niyet dili ile bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmayı da önemsiyorum ve bir iş birliğinin de olabileceğini düşünüyorum.

BU TABLODA YA İŞ BİRLİĞİ OLMAZSA?

-Ben hayatımda olumsuzluğa yer vermem. Ben hala olumlu düşünüyorum. Toplumsal ittifak zemini zaten oluştu. Biz İstanbul'la ve her yaştan vatandaşımızla muazzam bir iş birliği kurduk.

CHP ÖNCEKİ SEÇİMLERDE İKTİDARIN 'TERÖR MONTAJLI' KAMPANYALARINA UĞRAMIŞTI, YEREL SEÇİME GİDERKEN NASIL İLERLEYECEKSİNİZ?

-Ekonomiden ve gerçeklerden toplumu uzak tutmaya çalışan İktidar aklı kral çıplak misali hareket etme tarzıyla halkı bunlarla meşgul ediyor. Bunlara agresif cevap da vereceğiz. Göreceksiniz milletimiz bize oy da verecek. Bizimle baş edemeyecekler.

İMAMOĞLU'NUN RAKİBİ KİM OLUR?

-Benim temel milletimize dönük düşünmeyi tercih eden bir siyasetçiyim. Hiçbir zaman gözümü onlardan ayırmadım. Rakibim kim, ne diyecek değil temek kurgum bu şehrin insanları. Bu şehri yarını planlayamayacak insanlarsan aldık. Biz bir seçimi nasıl kazanır diye değil İstanbul'u 2050'ye nasıl hazırlarız diye konuşuyoruz?

SİZİN ANKETLERİNİZDE SONUÇLAR NASIL?

Elbette oran vermek yakışmaz ama bize kendimi önde görüyoruz. Yüksek oranda bir memnuniyeti topluma verdiğimizi görüyoruz. Bunu daha da arttırmak için bu konuyu çok ciddiye alıyoruz.

AYRINTILAR GELİYOR....

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
arıyor, bizim, demiştii, dönemimizi, erdoğan, mizahl, mumla, İmamoğlu, İstanbul

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)