Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Kadınlara Ait Güncel Konular

Kadınlara Ait Güncel Konular Bizimle olmuyor demeyin. Biliriz biz olmadan hiç olmaz

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.12.2011, 14:54   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sevgilinizin Alışkanlıkları Sizi Nasıl Etkiliyor?

S
evgilinizin Alışkanlıkları Sizi Nasıl Etkiliyor?

Üzüm üzüme baka baka kararır diye boşuna dememişler. Sağlığınıza istediğiniz kadar dikkat edin, birlikte yaşadığınız erkeğin yaşam tarzı ve alışkanlıkları sizi etkileyecektir. Bu zararı en aza indirmenin yolu önce bu alışkanlıkları teşhis etmekten geçiyor.

Onun stresi sizin tansiyonunuzu yükseltir.

Nottingham Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, sürekli stres altında yaşayan birisiyle birlikte yaşamanın yüksek tansiyona neden olarak kalp krizi riskini artırdığını ortaya çıkarmış.
Sorunun çözümüyse, Stanford Üniversitesi uzmanlarından geliyor. Haftada 30 dakika egzersiz yapmak bile stres seviyesini yüzde 75e kadar düşürebiliyormuş. Yani hafta sonlarında size ilgi göstermek yerine arkadaşlarıyla halı saha maçlarına katılmasına göz yummanız gerekiyor ne yazık ki.

Onun uykusuzluğu size kilo aldırır.

Uykusuzluğun kilo aldırdığı kanıtlanmış durumda. Çünkü günde 8 saat uyuyamayan, ya da aralıklarla uyananlar, metabolizmaları yavaşladığından, glikozu ve karbonhidratları daha zor yakıyorlar. Eğer onunla aynı saatte yatıp kalkıyorsanız, en azından uykuya dalmadan önceki evrelerde uyanma riskiniz daha düşük olur. Ama o geç saatlere kadar oturuyor ve yatağa sizden çok sonra geliyorsa muhtemelen rahatsız bir uyku uyuyorsunuzdur.
Bu durumda yatmadan önce birlikte muz ve hurma gibi triptophan içeren yiyecekler yiyin. Triptophan serotonine dönüşerek uykunuzun gelmesini kolaylaştıracaktır.

Onun isteksizliği sizin cinsel enerjinizi azaltır.

Sevişmek, oxytosin hormonu salgılamamızı sağlar. Oxytosin hormonuysa cinsel enerjimizi yükseltir. Bu yüzden biz kadınlar seksten soğudukça soğur ama bir kez sevişmeye başladık mı, daha fazlasını isteriz. Dolayısıyla isteksiz bir partner bütün cinsel enerjimizi alıp götürür.

Seks terapistlerinin bu durumla başa çıkmak için birçok önerisi var elbette. Ama temelde bütün öneriler birbirinize ve cinselliğe zaman ayırmanız gerektiğiyle ilgili. Önceden anlaşın, evinizde romantik bir ortam hazırlayın ve en az yarım saat boyunca seks yapmayı boşverip yalnızca birbirinize dokunun. Cinsel enerjinizin ne kadar arttığına inanamayacaksınız. Ayrıca bu yöntem partnerinizin performans endişesinden de uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Onun kötü beslenmesi, sizin kolesterolünüzü yükseltir.

Birlikte yaşadığınız erkeğin beslenme alışkanlıklarını kapmamanıza imkan yok. Zaten araştırmalar kolesterol problemi olan erkeklerin partnerlerinde de büyük oranda kolesterol sorunu olduğunu ortaya koyuyor.

Ortada spiritüel bir bağlantı falan yok elbette bunun nedeni partnerlerin aynı şekilde sağlıksız beslenmesi. Çözüm, pratik ve sağlıklı yemeklerle onun beslenme alışkanlıklarını değiştirmek. Örneğin, ızgara tavuk ya da balık ve sebzeli makarnayı hazırlamak yalnızca 10 dakikanızı alır.

Porsiyonlarınıza da dikkat etmelisiniz elbette. Kadınların erkeklerden günde ortalama 600 kalori daha az alması gerektiğini unutmayın. Aynı miktarda yemek yerseniz bir yılda 20 kilo bile alabilirsiniz.

O depresyondaysa sizin kendinize güveniniz azalır.

Birlikte yaşadığınız kişi mutsuzsa muhtemelen siz de dahil olmak üzere her şeyden şikayet edecektir. Boston Üniversitesi’nden uzmanlar, depresyondaki erkeklerin hayatlarında bir kadın olduğunda kendilerini daha iyi hissettiklerini ortaya koymuş.
Şaşırtıcı olan şey, kadınlar için tam aksinin geçerli olması. Birlikte daha mutlu bir yaşam sürmek için beslenmenizde ufak değişiklikler yapmayı deneyin. Kan şekerinizi dengede tutmak daha neşeli olmanızı sağlar. Bunun için de sık sık, daha küçük porsiyonlar halinde yiyin. Ama durumun daha ciddi olduğunu düşünüyorsanız, zaman geçirmeden bir uzmandan yardım almakta fayda var.

Elele dergisinden alıntıdır
Eski 03.12.2011, 15:19   #2
Karagöz
Uzman Üye

Standart Cevap: Sevgilinizin Alışkanlıkları Sizi Nasıl Etkiliyor?

Yazarın düşünce ufku çok darmış anlaşılan. Çünkü hep kötü yönleri görebilmiş ve düşünebilmiş ya da hayatındaki tecrübeler bunlardan ibaret. Ben daha vicdanlı kadınlar olduğuna inanıyorum
Eski 04.12.2011, 02:24   #3
SuLTaN
Fosforlu

Ben ikili ilişkilerde böyle değilim.
O stresliyse, stresini azaltmak için türlü türlü şeyler yaparım.

Uyku problemi varsa, uyuyana kadar masal anlatırım, gerekirse doktora götürürüm.

Kötü besleniyorsa, tatlı bir dille doğrusunu tavsiye ederim. Olmadı zorla yediririm.

O depresyondaysa, onu monotonluktan çıkarmak için çeşitli aktivitelerde bulunurum. Onun sevdiği şeyleri yaparak moralini yüksek tutmaya çalışırım.

Polyanna ben. Baktım olmuyor, kırarım kafasını akıtırım pekmezini bea.
Eski 04.12.2011, 02:28   #4
Abdullah
Sessiz Ol...

O stresliyse, '' Kendini toplar yoksa yürümez bu iş '' derim

Uyku problemi varsa, '' Ben yatıyorum gözlerini kapat uyursun belki'' derim

Kötü besleniyorsa, '' Duba gibi oldun yiye yiye '' derim

O depresyondaysa, '' Kusura bakma yürümicek sanırım. Psikoloğa gitmen lazım . Deli'' derim

5 Üyemiz Abdullah'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.12.2011, 02:31   #5
SuLTaN
Fosforlu

Vur öldür Hellsing.

Ben, eğer ortada sevgi varsa emek verilmesinden yanayım.
Elinden geleni yaparsın, baktın yürümüyor; o zaman yollarını ayırırsın.

Şimdilerde insanlar birbirlerine emek vermedikleri için, ya da verilen emekler tek taraflı olduğu için aşktan mahrum kalıyorlar ya...
Eski 04.12.2011, 02:33   #6
Abdullah
Sessiz Ol...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SuLTaN Mesajı göster
Vur öldür Hellsing.

Ben, eğer ortada sevgi varsa emek verilmesinden yanayım.
Elinden geleni yaparsın, baktın yürümüyor; o zaman yollarını ayırırsın.

Şimdilerde insanlar birbirlerine emek vermedikleri için, ya da verilen emekler tek taraflı olduğu için aşktan mahrum kalıyorlar ya...
Katılıyorum

Ortada sevgi varsa. Emek vereceksin.
Emeğinin karşılığını alamıyorsan . Takmayıp başka seçeneklere yöneleceksin
5 Üyemiz Abdullah'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.2012, 21:22   #7
Canan
Çiçekci kız

Sen bir meleksin Sultaanım
Eski 09.08.2012, 01:36   #8
tatli_kiz
Yeni Üye

Sevgilim futbol delisi fB taraftarı maç izleme daha doğrusu her maçı izleme alışkanlığı var çileden çkıartıyor bu beni ufaK tartışmalara yol açıyor dicemi sanıyorsanız yanılıyorsunuz birlikte izleyip yorum yapıyoruz maç hakkında
Eski 09.08.2012, 05:26   #9
YuSRa
Oléastre

Gonlumdeki hayirLiSiyLa oLSn da oburleri ni hallederiz .))

YuSRa'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
etkiliyor, nasıl, sevgilinizin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler