Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Cep Telefonu > Nokia

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 22.06.2011, 13:31   #1
drcengy
« ForumGerçek Sever »
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Çözüldü Nokia N9

Nokia, Microsoft ile yaptığı Windows Phone 7 anlaşmasının ardından geri plana ittiği kendi işletim sistemi MeeGo'ya sahip ilk; ve büyük ihtimalle son cep telefonunu resmi olarak duyurdu. N serisinin yeni üyesi olarak karşımıza çıkan N9, hem farklı işletim sisteni, hem de güçlü donanım özellikleriyle dkkat çekmeyi başarıyor.

N9, 3.9 inç'lik OLED ekranı ile birlikte geliyor. Ekran üzerinde "Gorilla Glass" adı verilen özel bir tabaka var ve bu tabaka, telefonu çizilmelere karşı koruyor. Hatırlarsanız, aynı teknolojiyi daga önce Samsung'un Galaxy S'inde de görmüştük.

Nokia, N9'da bugüne kadar kullandığı en güçlü işlemci olan ARM Cortex-A8 OMAP3630'ı tercih etmiş. İşlemci, 1 GHz'lik saat hızına sahip. Oyun performansını da ihmal etmeyen Finlandiya2lı cep devi, grafikleri PowerVR SGX530 grafik ünitesine emanet etmiş.

8 megapiksellik ve Carl Zeiss imzalı arka kamera, aynı zamanda 720p HD çözünürlükte, saniyede 30 kare video çekimi yapabiliyor. 16 ve 64 GB'lık modellerle piyasada olması beklenen N9 için açıklanan piyasaya çıkış tarihi, şimdilik "bu yılın sonları". Fiyat konusunda da henüz bir açıklama yapılmış değil.
Kaynak: chip
3 Üyemiz drcengy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.2011, 14:07   #2
Gizli
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Nokia N9

Sonunda Symbian'dan kurtulmuşlar. MeeGo olması hoş oldu bak şimdi. Ama yine de soğudum ben abi Nokia'dan c(: Kameradan başka önem göremiyorum. Öff ne kadar ifade kullandım. Neyse resim, fiyat ve teknik özelliklerine geçiyim. Fiyat etiketi 789 Dolar ( 1.267 Türk Lirası ) Ayrıca Pembe Siyah ve Mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle birlikte satışa sunulacak. Bir de resimlere göz atalım.

Nokia N9’un 1450 mAh’lik bataryası GSM şebekesi göz önünde tutulduğunda 380 saate varan bekleme, 11 saate varan konuşma, 4.5 saate varan video izleme ve 50 saate varan müzik dinleme süresi sağlıyor.

• Intel – Nokia işbirliğiyle geliştirilen Linux tabanlı MeeGo 1.2 Harmattan işletim sistemi,
• 1 GHz frekans hızında görev üstlenen ARM Cortex-A8 işlemcisi,
• 3.9 inç genişliğinde 480 x 854 piksel ( FWVGA ) çözünürlüğünde görüntü oluşturabilen dokunmatik kapasitif AMOLED ekran,
• 16 ve 64 Gigabayt olmak üzere iki farklı depolama alanı,
• 1 Gigabayt kapasitesindeki RAM bellek,
• Profesyonel görüntü oluşumu için PowerVR SGX 530 grafik birimi,
• Ekranın çizilmesini önlemek için Corning Gorilla Glass teknolojisi
• Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth v4.0 + EDR ve GPS / aGPS bağlantı seçenekleri,
• 8 Megapiksel çözünürlüğünde Çift LED flaş destekli Carl Zeiss optiği kullanan kamera,
• Git gide yaygınlaşmaya devam eden (Near-Field Communications) desteği,
• Micro SIM kart desteği ve HTML 5 destekli internet tarayıcısı.
HDMI yok mu şimdi, yokmuş cidden.

Bir de video koyalım
http://youtu.be/gfE3B6L-Otw
3 Üyemiz Gizli'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
nokia

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)