Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.03.2023, 13:43   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Tayyip Erdoğan'a can simidi: Muharrem İnce

Tayyip Erdoğan'a can simidi: Muharrem İnce

Sen Muharrem İnce, bir kaza olur da, oylar senin yüzünden bölündüğü için Erdoğan yeniden kazanırsa... Milletin yüzüne nasıl bakacaksın, sokakta hangi yüzle dolaşacaksın?..

"Sayın Kılıçdaroğlu'na haksızlık yapamam. Ola ki, kazanamadım, sayın genel başkan, gel bana yardımcı ol derse olurum, danışman ol derse, olurum".

Çok daha önemli bir söz veriyor:

"Asla karşısında aday olmam, asla".

16 Mayıs 2018.

O tarihte Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce "Liderler FOX TV'de" programında Doğan Şentürk, Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Tülay Öçten ve Sedat Bozkurt'un sorularını yanıtlıyor.

İnce "Kılıçdaroğlu'nun karşısında asla aday olmam" deyince, Fatih Portakal üsteliyor:

"Asla, bir daha çıkmazsınız".

Muharrem İnce verdiği yanıtı biraz daha açıyor:

"Asla karşısında aday olmam. Çünkü parti içinde karşısına genel başkan adayı olarak çıkmış bir kişiyi Cumhurbaşkanı adayı yapmışsa, ben vefalı bir insanım, yanlışlarını söylerim.

Ama, kendisiyle böyle bir yarışa asla girmem".

Fatih Portakal sorusunun peşini bırakmıyor, belki İnce'yi o anda pek inandırıcı bulmuyor:

"Belki siz çıkmazsınız da, Kılıçdaroğlu'nun karşısına başka biri çıksa, onu destekler misiniz?.."

Muharrem İnce altını iki kez daha yeniden çiziyor:

"Karşı karşıya gelmem kendisiyle, çünkü bir insanın, bir faninin kolay kolay yapamayacağı bir şey yaptı, beni aday gösterdi, ben vefasız bir insan değilim. Bana bunu yapan birisinin karşısına geçmem".

Yalan ve vefa

2018'de TV'de bütün milletin gözünün içine baka baka, böyle söz veren Muharrem İnce bugün Kemal Kılıçdaroğlu karşısında aday!..

Demek ki:

"O tarihte yalan söylemiş, o yalan bugün ortaya çıkıyor".

O günkü programda "ben vefalıyım" diyor, birkaç kez Kılıçdaroğlu karşısında aday olmayacağını vurguluyor ancak, bugün "adayım" diye bas bas bağırıyor.

Demek ki:

"Vefalı olmak filan, laftan öteye gitmiyor".

Psikolojik takıntı

Muharrem İnce önceki akşam, HABERTÜRK'te Fatih Altaylı'nın programına çıkıyor.

Program boyunca:

"Tayyip Erdoğan'ı diyelim ki, iki kez eleştirdiyse, sekiz kez CHP'yi ve Millet İttifakı'nı yerden yere vuruyor. Varsa yoksa, CHP ve bugünkü muhalefet!..

Siyasetin ötesinde, psikolojik bir takıntı!.."

CHP'ye öylesine öfkeli ki:

"Kan kusturdular bana, para harcamadılar, afişlerimi astırmadılar, Cumhurbaşkanlığı adaylığımda CHP arkamda değildi. Sıfır moralle çalıştırdılar beni. Oy verdikleri şüpheli".

Ey İnce, madem oy vermediler ve çalışmadılar, sen o tarihte yüzde 30 oyu nereden aldın?..

Ha tamam, malum psikolojiyle, "hepsini kendisi yapmış!.."

Oy bölünmesi

Fatih Altaylı adaylığının muhalefetin oylarını bölebileceğine ilişkin sorusuna verdiği yanıt garip:

"Şu anda seçime girdik, yüzde 25 Muharrem İnce aldı, Kılıçdaroğlu yüzde 35, Erdoğan yüzde 40 aldı, seçilemiyor. Seçilemiyorsa, oy bölmesi niye?.."

Böyle bir mantık görmedim!..

Oylar açıkça bölünüyor, bölündüğünü kendisi söylüyor, sonra da "bölünmedi" diyor!.. Zaten oylar bölündüğü için ilk turda kimse seçilemiyor.

Sap ve saman
Zaman zaman sapla samanı birbirine karıştırıyor.

Adaylığı ile ilgili uzun uzun nutuk atıyor. Arkasından ekliyor:

"Olağanüstü oy alacağım".

Arkasından ne dese beğenirsiniz:

"İlla aday olma derdinde değilim!.."

Ne dediğinin farkında mı?..

Ne yaptığının farkında mı?..

Madem öyle bir derdi yok, o zaman neden aday oluyor?..

Derken, CHP saplantısına yeniden dönüyor:

"Bunlar Erdoğan'ı kazandırmak istiyorlar, Kemal Beyden kurtulacaklarını hesaplıyorlar. Dertleri Türkiye değil".

Küfürbaz

Baştan sona CHP'ye vuran İnce bir ara Erdoğan'ı da eleştiriyor ama, ona attığı laflar kimsenin aklında kalmıyor, asıl hedef CHP ve Kılıçdaroğlu.

İstanbul'da milletvekillerinin kaldığı konuk evindeki bir görevli, bir süre önce onun korumasına yer olmadığını söyleyince, İnce o görevli kişiyi telefonla arıyor ve küfür ediyor. Bu olay sosyal medyada çok konuşuluyor, görüntü ve küfür eşliğinde.

Geçen akşam Altaylı bunu sorunca, İnce küfrettiğini kabul ediyor:

"Ben gülen, üzülen, gözyaşı döken, küfreden bir adamım".

Öyle bir Muharrem İnce ki, sözünde durmuyor, vefasız ve küfürbaz!..

Buna karşılık, bilmem yüzde şu kadar oy alabilir. Ve oyları bölebilir.

"Şu dar gününde Erdoğan'ın tam da arayıp, bulamadığı bir can simidi".

Zaten bundan dolayı AKP'liler bayram yapıyor, davul zurnayla İnce'yi destekliyor.

İşte dayanışma

Buna karşılık "Emek ve Özgürlük İttifakı" adına HDP dün açıklama yapıyor:

"Ülkeye kabus gibi çökmüş bugünkü siyasi iktidar Türkiye halklarını nefessiz bırakmaktadır.

(...) Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek adam yönetimine karşı tarihsel sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

(...) Ülkede demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin, toplumsal adaletin gerçekleşmesi için yoksulluğa, yolsuzluğa, talana ve ranta dayalı bir yönetimi sürdürmüş olan bu iktidardan hesap sorma konusunda kararlıyız.

(...) Bu nedenlerle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağımızı kamu oyu ile paylaşıyoruz".

İşte, sorumluluk bu!..

Oyları bölmeden, bugünkü iktidara son vermenin yolu işte bu dayanışma!..

Ve...

"Sen Muharrem İnce, bir kaza olur da, oylar senin yüzünden bölündüğü için Erdoğan yeniden kazanırsa...

Milletin yüzüne nasıl bakacaksın, sokakta hangi yüzle dolaşacaksın?.."

https://t24.com.tr/yazarlar/yalcin-d...rem-ince,39270
Eski 23.03.2023, 15:31   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Tayyip Erdoğan'a can simidi: Muharrem İnce

Dün dündür...

Fizikçi ve fizikte hep formüller vardır. Bu formülleri de matematik ile açar ve açıklar ama arkadaş da matematik çok zayıf kalmış.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2023, 15:48   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
ama arkadaş da matematikte çok zayıf kalmış.

Dik dörtgen bir Kutunun Hacmini Hesaplamakta zorluk cekenler, Silindirin Hacmini hic hesaplayamazlar, vur tekmeyi, yuvarlandigi yere kadar gitsin, gözler önünden kaybolsun!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.2023, 00:05   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

İncecilere göre de adaylığı 2018’den beri biliniyormuş. Sürekli duyuyordum işin rengi öyle değilmiş meğerse. Ama öyle inanmışlar ki, gerçeklerin de “taraflı” olduğunu düşünüyorlar. Yok ben artık diyecek söz bulamıyorum ne hali varsa görsünler. Cb olursa Tayyip gibi diktatör birisi olduğunu anlayacaklar.
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.2023, 00:47   #5
Rosebud
Müdavim

Yahu bu Tayyip yüzünden herkes bir artist oldu.
Acaba diyorum bazen temizlenmek için kirlenebilmek gerekir taktiği mi uyguluyorlar, olmaz olmaz demeyin.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
erdoğana, muharrem, simidi, tayyip, İnce

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler