Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Tv Showları | Tv Yarışmaları | Tv Dizileri Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 22.05.2022, 00:10   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Erşan Kuneri'nin Anlatamadıkları: Erotik Filmlerin Kadın Oyuncularına Ne Ol

Erşan Kuneri'nin Anlatamadıkları: Erotik Filmlerin Kadın Oyuncularına Ne Oldu?

Netflix dizisinde erotik film geçmişini unutturmaya çalışan Erşan Kuneri’nin hikâyesi anlatılıyor. Peki, erotik film furyasında yer alan kadın oyunculara ne oldu?

Cem Yılmaz imzalı Netflix dizisi "Erşan Kuneri"nin gündeme gelmesiyle, Yeşilçam’da erotik film furyası da tartışılan konular arasına girdi. Evrensel'den Hakan Güngör de köşesine taşıdığı yazıda, 'erotik film furyasının karanlık yanı'nda neler yaşandığını anlattı.

Güngör'ün yazısı şöyle:

"Cem Yılmaz, Erşan Kuneri dizisinde bu furyanın hemen sonrasını anlatıyor. Rol aldığı erotik filmleri unutturmak için başka filmler çekmeye çalışan Erşan’ın hikâyesini. Anlatıyordu anlatmasına ama Cem Yılmaz tarihle haşır neşir olmayı bu kadar severken bunu bir karton komedi sınırları içinde, öncesiz, sonrasız, “neşeli ve zorlu çabalar” ekseninde gösteriyordu. Halbuki o dünya Cem Yılmaz’ın anlattığından çok daha farklıydı…

“Beş Tavuk Bir Horoz”
ve benzer ilk yapımlar o kadar büyük gelir getirdi ki korkunç bir hızla benzer filmler çekilmeye başlandı. Bu süreçte yapımcıların yüzü epey güldü. Filmlerin, erkek yönetmen ve oyuncuların kariyerine olumsuz bir yansıması da olmadı. Hayatlarına devam ettiler, büyük bölümü saygın tiyatrocular olarak anıldı. Ama kadınlar için işler öyle gitmedi.

Kadınlar için o setlere dahil olmak da o filmlerde oynadıktan sonra gündelik hayata devam etmek de kolay olmadı.

Mesela Alev Altın soyunması gereken ilk sahnede çekindi. Soyunmakta gecikince yapımcı, Altın’a yumruk attı ve Altın hayatı boyunca o yumruğun izini burnunda taşıdı.

Arzu Okay
… Ticaret yapmak istedi. Dükkan kiralayacağında onu tanıyanlar ya rahatsız ediyor ya da dükkanı kiraya vermiyordu. “Toplum baskısına maruz kaldığım doğrudur” diyordu. Sonunda Fransa’ya taşındı.

Zerrin Egeliler
… “Araya ‘Parça’ Giren Yıllar” kitabının Yazarı Cihan Demirci’ye, “Yaptığım filmlerden sonra seksten iğrendim. Çıplaklıktan nefret ettim” dedi. Üstelik devlet, uzun yıllar görmezden geldiği filmlere dur demeye karar verince hakkında soruşturma başlatılan isimlerden biri Zerrin Egeliler oldu. Egeliler daha sonra Bursa’ya yerleşti.

Karaca Kaan…
Kendi ifadesiyle, itibarsızlık ve aşağılamaya maruz kaldı. Sonunda İstanbul’dan ayrıldı, saçlarını boyayıp başka bir şehirde yeni bir hayat kurmaya çalıştı.

Seher Şeniz
… İntihar etti. İntihar mektubunda, “Nihayet bu iğrenç dünyadan gitmeyi başardım. Ölmenin, ölmeye çalışmanın bu kadar zor olduğunu söyleselerdi alay ederdim” dedi.

Feri Cansel…
39 yaşındayken bir erkek tarafından öldürüldü.

Erotik filmler çeken yönetmen Yılmaz Atadeniz o cinayeti yıllar sonra nasıl anıyordu biliyor musunuz? Bugün kadın cinayetleri sonrası bazı kesimlerden duyduğumuz saçmalıklara çok benzer şekilde, Feri Cansel’i suçlayarak, Cansel’i öldüren erkeği savunarak!

“Bir ara beraber olduğu bir adam vardı. Karınca bile incitemeyecek kadar zararsız biri idi. Feri ne çektiyse dilinden çekti. Adama hakaretler etmiş, erkekliğine dokunan laflar söylemiş ve adamı kışkırtmış. Dili yüzünden hem kendini hem adamı yaktı Feri.”

“Merhaba” gazetesi haberi, “Feri’nin sonu” manşetiyle duyururken göğüsleri açık haldeki cansız bedeninin fotoğrafını yayımladı.

Peki Feri Cansel’i öldüren Melih Ük’e ne oldu dersiniz?

24 yılla yargılandı, 15 yıl ceza verildi, 7 yılın ardından serbest kaldı.
Kaynak

Eski 22.05.2022, 11:47   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Erşan Kuneri'nin Anlatamadıkları: Erotik Filmlerin Kadın Oyuncuların

[İlk bölümü izledim ve konusuna uygun şekilde aşırı bel altı espri vardı ve devam etmedim izlemeye en azından şimdilik.

Eleştirinin sahibi arkadaş mevzuya derin dalmış -ki gerçekten derin ve sosyolojik bir mevzu. Ama yapılan işin bir belgesel değil de ticari bir dizi olduğu gerçeğini atlamış.

Ben ilk bölümünü baz alarak beğenmesem de üstteki eleştirinin hedefinin yanlış olduğunu düşünüyorum.

2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.2022, 13:14   #3
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Erşan Kuneri'nin Anlatamadıkları: Erotik Filmlerin Kadın Oyuncuların

Kemal Yılmaz'dan 'Erşan Kuneri' uyarısı: Küfürlü ve kanlı
Cem Yılmaz'ın oğlu Kemal Yılmaz, Netflix'te yayınlanan 'Erşan Kuneri' dizisi için '18 yaşından küçük arkadaşlarımız izlemesin çünkü küfürlü ve kanlı" ifadelerini kullandı.

Netflix'te yayınlanan 'Erşan Kuneri' dizisinin yeni sezonunu çekmeye hazırlanan Cem Yılmaz'ın 9 yaşındaki oğlu Kemal Yılmaz, diziye ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Diziyi 18 yaşından küçüklerin izlememesi gerektiğini söyleyen Kemal Yılmaz, "Küfürlü ve kanlı olduğu için kötü şeyler yaptırabilir bilinçaltında. Ama İngilizce izlemenizi tavsiye ederim" dedi.

Yılmaz, "İngilizce izledim ve bir problem görmedim" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)
Eski 22.05.2022, 13:37   #4
Canan
Çiçekci kız

Murat Soner'in Erşan Kuneri eleştirisi viral oldu: Gibi desem...

Youtube'da dizi eleştirileri yapan ve 2.4 milyon takipçisi bulunan Murat Soner, gündemdeki dizi Erşan Kuneri için 'kutuplaşma'ya dikkat çeken bir bölüm yayınladı.

Netflix'in gündemdeki dizisi Erşan Kuneri'yi Youtube kanalında ele alan Murat Soner, konuya, diziyle ilgili yönelik eleştirileri ve karşı eleştirileri eleştirerek yaklaştı.

Soner programa, "Erşan Kuneri eleştirisi yapsam, 'sana fikrini soran oldu mu da yapıyorsun' derler. Bir kaç bin tane gösteririm ama yine de derler. Sonra desem ki 'bu kadar bel altı espriyle işin kolayına kaçılmasa mıydı acaba'... 'Copy paste yapıp erotik film yapan adamdan daha ne bekliyorsun ki' derler. 'Zaten milletin fikri yok, okuduğu tweet var' desem o da ayıp olur. Desem ki 'ben diziye sizin kadar gülmedim'. 'Zaten senin zeka seviyen onu anlamaya yetmez' derler. 'Yalan yok bir kaç espriye az biraz güldüm' desem, 'senin zeka seviyen de zaten az biraz' derler" diyerek başladı.

'ZAFER ALGÖZ GÜLECEK...'

"Gibi dizisi daha doğal bir komediydi desem Zafer Algöz gülecek..." diyerek eleştirisine devam eden Murat Soner kısa tuttuğu Erşan Kuneri eleştirisini şöyle bitirdi: "Ne yapsam kanalı mı kapatsam! Ya bize ne oldu ya. Biz ne zaman eleştiriye bu kadar kapalı hale geldik? diyeceğim. O zaten uzun zamandır kapalı. Solcular, sağcılar, fakirler, zenginler, Ceza'cılar Sagopa'cılar, menemen soğanlı olurcular soğansız olurcular ve şimdi de Erşan Kuneri'ciler Gibi'ciler ama bilin ki hayra alamet değil bu kutuplaşmanın sonu."

Soner'in programı yaklaşık bir saatte 118 bin izlenmeye ulaştı.
Eski 23.05.2022, 14:13   #5
Nisan
Gerçek Üye

Cem Yılmaz var diye izledim fakat bir tat alamadım. Çok bel aşşağıya dayanan espriler var galiba yaş ilerleyince mizah anlayışım değişmiş olabilir. Ayrıca Gibi dizisinide seyretmedim.
2 Üyemiz Nisan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.2023, 01:16   #6
tamerlale98
Yeni Üye

Dizi fena değil ama çoğu kesime hitap etmez

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anlatamadıkları, erotik, erşan, filmlerin, kadın, kunerinin, oyuncularına

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)