Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Teknoloji Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.10.2014, 12:11   #1
Liaaa
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Microsoft Ters Köşe Yaptı | Windows 10

Microsoft Ters Köşe Yaptı | Windows 10

Uzunca bir süredir beklenen Microsoft’un yeni işletim sistemi sonunda tanıtıldı. Windows 8 ve Windows 8.1’in ardından Windows 9 olarak geleceği düşünülen yeni işletim sisteminin adı Windows 10 olarak gelince herkesi ters köşeye yatırdı.

Windows 10’un ismi dışında çok daha farklı özellikleri barındırarak geleceğini de söylemeliyiz. Mesela Windows 10, Microsoft cihazların genelini kapsayan bir işletim sistemi olacak. Yani telefon için farklı, tablet için ayrı, PC için ayrı işletim sistemleri olmayacak.

Genişletilmiş Başlat Menüsü: Başlat menüsü, yeni sürümde sıklıkla kullanılan dosya ve fonksiyonları öne çıkaran, ayrıca kullanıcıya çok daha fazla özelleştirme olanağı sunan haliyle geri dönecek. Başlat menüsünün ve genel olarak son işletim sisteminin Windows 7’den farklı olmamasındaki en büyük sebep ise milyonlarca Windows 7 kullanıcısının yeni sisteme geçiş sürecini sıkıntısız atlatması olarak lanse edildi.

Pencereli Uygulamalar:
Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcıların Windows 8’deki gibi masaüstünden çıkaran modern uygulamalar yerine daha doğal bir yapı gelecek: Task View. Bu şekilde kullanıcıların Windows deneyimini daha iyi bir şekilde yaşamaları planlanıyor. Yani bundan sonra Windows uygulamaları birer pencere ile çalışacaklar. Bu pencereleri yeniden boyutlandırılabilecek, taşıyabilecek, üzerinde bulunan uygulama çubuğu sayesinde bir tıkla minimize edebileceksiniz. Ayrıca Snap Assist denilen araç sayesinde tüm açık olan uygulamalar arasında geçiş yapıp onları görmek mümkün hale geliyor.

CTRL V:
Komut satırına yıllar sonra tekrar CTRL V ile yapıştırma özelliği geliyor. Bu özellik de Windows’un en dikkat çeken yanları arasında.

Ci
haza Özel Arayüz: Mesela klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayar kullanırsanız, Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Fakat tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakıp tamamen dokunmatik arayüze geçecek.

Windows 10 ne zaman çıkacak?

Windows 10 adını taşıyan son işletim sistemi, 2015 yılının ortalarından itibaren kullanıcılarıyla buluşmuş olacak. Bu tanıtılan Windows henüz test aşamasında olduğu için, Microsoft Windows 10’u deneyen geliştiricilerin sistemdeki pürüzleri gidermesi beklenecek.
Kaynak
Eski 01.10.2014, 12:14   #2
Subutay
Eflamor

Standart Cevap: Microsoft Ters Köşe Yaptı | Windows 10

Bende 9 olarak bekleyenlerdendim. Hatta ekran görüntüleri geçen gün sızmıştı. Windows 8 bir geçiş yazılımıydı. 10 un daha iyi performans ve kullanıcı arayüzü sunacağına eminim.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
7 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.10.2014, 12:52   #3
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Oyuncular için Windows 7...

Hatta yakın gelecekte Linux olabilir (Teşekkürler Valve)
Eski 11.10.2014, 01:23   #4
Qwerty
Yeni Üye

Teknik önizleme sürümünü kurdum kullandım bir çok özelliği aktif değil tam sürümde ortaya çıkacak. 8'de Güvenlik ayarlarıda uğraştırıyor inşallah çoğu problem giderilir.En çok merak ettiğimde kullanıcılar kutu 8 lisansını yada open lisansı windows 10'da kullanabileceklermi kullanılabilir diye bir yerde okumuştum zamanla görücez

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
köşe, microsoft, ters, windows, yaptı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)