Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.03.2019, 18:48   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Erdoğan Seçim Öncesi Yine ‘İdam’ı Hatırladı: Parlamento Getirsin Onaylarım

Erdoğan Seçim Öncesi Yine ‘İdam’ı Hatırladı: Parlamento Getirsin Onaylarım

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaptığı mitingde “Biz bir yanlış yaptık, idamı kaldırdık” dedi.

Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik, 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların görüntülerini bu mitingde de izleten Erdoğan, Yeni Zelanda hükümetinin gereğini yapması gerektiğini söyledi.

İdamı kaldırdıkları için pişman olduğunu söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Niye? 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı, askerimi, polisimi şehit edenleri, ağırlaştırılmış da olsa müebbet de olsa cezaevinde onları beslemek bile bana ağır geliyor. Hep söyledim, yine söylüyorum. Eğer bizim parlamentomuz bununla ilgili böyle bir karar verirse, ben bunu onaylarım.“

Erdoğan, 16 Nisan 2017’de yapılan anayasa değişikliği referandumundan önce de idamı gündeme getirmiş, parlamentodan geçmesi halinde imzalayacağını söylemişti.

Kaynak
Eski 19.03.2019, 19:18   #2
Cimcimecik
Uzman Üye

Standart Cevap: Erdoğan Seçim Öncesi Yine ‘İdam’ı Hatırladı: Parlamento Getirsin Ona

Dış güçler izin vermiyor.

Bertrand Russell
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.03.2019, 19:45   #3
Livan
Gerçek Üye

Standart Cevap: Erdoğan Seçim Öncesi Yine ‘İdam’ı Hatırladı: Parlamento Getirsin Ona

Dış güçler seve seve izin verirler. Türkiye'yi dünyadan izole etmek, yalnızlaştırmak için izin verirler. Vermesine verirler de, acaba diyorum, içlerinde (dışa vuramazlar çünkü), 'bir gün olur, iğdamı kaldırdığımıza şu an pişman olduğumuz gibi, iğdamı geri getirdiğimize de bin pişman olabilir miyiz' diye bir endişe olabilir mi?
Eski 19.03.2019, 21:07   #4
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster

Erdoğan Seçim Öncesi Yine ‘İdam’ı Hatırladı: Parlamento Getirsin Onaylarım

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaptığı mitingde “Biz bir yanlış yaptık, idamı kaldırdık” dedi.
Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik, 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların görüntülerini bu mitingde de izleten Erdoğan, Yeni Zelanda hükümetinin gereğini yapması gerektiğini söyledi.

İdamı kaldırdıkları için pişman olduğunu söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Niye? 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı, askerimi, polisimi şehit edenleri, ağırlaştırılmış da olsa müebbet de olsa cezaevinde onları beslemek bile bana ağır geliyor. Hep söyledim, yine söylüyorum. Eğer bizim parlamentomuz bununla ilgili böyle bir karar verirse, ben bunu onaylarım.“

Erdoğan, 16 Nisan 2017’de yapılan anayasa değişikliği referandumundan önce de idamı gündeme getirmiş, parlamentodan geçmesi halinde imzalayacağını söylemişti.

Kaynak

Cogunluk zaten elinde degilmi?.

Elini kim tutuyor?.

Yoksa Parlamentoda cogunlugu kaybettigin gibi, Sahip oldugun Cocuk Tecavüzcülerinle, "15 Temmuz gecesi" Kubilayin Katilleri gibi Emir kulunun Kafalarini kesip, Köprüden attirdilar diye, Yargilanacaginizdan´mi korkuyorsunuz?.

17/25 Yolsuzluklarina, Gizli Kontolara bile daha gelmedim!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.03.2019, 22:28   #5
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
Dış güçler seve seve izin verirler. Türkiye'yi dünyadan izole etmek, yalnızlaştırmak için izin verirler. Vermesine verirler de, acaba diyorum, içlerinde (dışa vuramazlar çünkü), 'bir gün olur, iğdamı kaldırdığımıza şu an pişman olduğumuz gibi, iğdamı geri getirdiğimize de bin pişman olabilir miyiz' diye bir endişe olabilir mi?
Ben espri olarak öyle yazmıştım. Tabii ki dış güçlerle ilgisi yok. Kendileri idam cezasını getirmiyor. Ara sıra böyle lafını etmeyi siyasî çıkarları açısından nedense faydalı görüyor.

Bu arada Akit tv yine iğrenç bir habercilik(!) yapmış. Kamuoyunun, Kılıçdaroğlu'nun idamını istediğini söylemiş bir muhabiri.

Bertrand Russell
3 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.2019, 00:59   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

Normal olarak her insanan idam cezasına karşı gelmesi lazım. Ben de idam cezasına karşıyım, bazen kendimle çeliştiğim de oluyor. Kategorilere ayrılmalı, en akıllıcası bu.

Mesela; tv lere servis yapılan canlı canlı askerimizin yakıldığı görüntüler türper ürteren cinsteydi. Sansürsüz videosunu izleyemedim, hemen kapattım. Kafa kesmeler ona keza. İşte bu gibi suçlarda idam olmalı. Gerçi ben bu idama da karşıyım. Daha vahşi bir yöntem isterim. O kişinin her gün bir uzvunu keseceksin, ölmek üzere iken tedavi yapacaksın. Bir başka gün başka bir yerini keseceksin. İşkence ise işkence...

4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.2019, 01:36   #7
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

İdam cezası iki ucu pamuk ipliğinde bir yasadır...Doğru uygulanması, doğru soruşturma yapılması, doğru delil/ispatlar ile yapılabilirse olumlu...Bunlar yapılamaz ise idam cezasından, haksız yere idam edilen insanlar olacaktır...

Terör,
Vatana İhanet,
Katliam,

Gibi suçlar için idam olabilir, ancak dediğim gibi detaylar çok önemli, şüpheye yer olmaması gerekli...Yoksa Rapİ'nin açtığı konudaki gibi " Hans suçlu mu suçsuz mu " ikilemi ile eldeki delillerle birlikte yapılan değerlendirmelerden farklı sonuçlar da çıkartabilecektir...

Ancak RTE'nin " idam cezası çıkışı " tamamen iç politikada oy devşirmeye yöneliktir...

Sağlıcakla kalınız...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2019, 16:09   #8
Rosebud
Müdavim

Televizyonlara talimatı verdim barajlardan söz etsinler diyen birisi, idam talimatı veremiyor ha! Kim inanır!
Ya kamuoyunu hazırlıyor idama ya da bir seçim taktiği.
Göreceğiz kokusu çabuk çkar.
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
erdoğan, getirsin, hatırladı, onaylarım, Öncesi, parlamento, seçim, yine, ‘idam’ı, ‘İdam’ı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)