Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Sağlığımız İçin Püf Noktaları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.01.2009, 05:32   #1
DAMLA
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Unhappy Ayakkabı Vurması

Ayakkabı Vurması

1) Rezil bir olaydır. Genellikle ayakkabı yeniyken başınıza gelir. Özellikle de ayağınızın arkasından haince vurduğunda ne yapacağınızı şaşırırsınız. Yara bandı falan kar etmez. O gün öyle sekerek dolaşır ayakkabıyı bir daha giymeye cesaret edene kadar unutacağınız bir yerlere kaldırırsınız. Eğer yeterince şanslıysanız ikinci giyişinizde vurmaz. Yine vurduysa çöpeee.

2) Ayakkabı vurması şikâyeti olan bazı mazoşistler* "niye başka ayakkabı giymiyorsun?" sorusuna yanıt olarak "aksam ayakkabıyı çıkartınca hissettiğim rahatlık çök hoşuma gidiyor da ondan" diye cevap verirler.

3) Hep başıma gelen olay. Bir ya da iki ayakkabı dışında her zaman bunu yaşadığımdan, aslında ayakkabı vurmadığında şüphe ile yaklaşırım ayakkabıya. Sol ayağımdan çektim ve çekmeye devam edeceğim...

4) Bir de ayakkabım vuruyor diye ilan eden, özellikle seke seke yürüyen insanlar vardır. "baksanıza ulan dünyanın parasını verdim yeni ayakkabı aldım" demektir bu...

5
) Yeni ayakkabının yanlardan vurması, arkadan vurmasından çok daha kötüdür. Arkadan vuran ayakkabı pamuk, yara bandı gibi yardımcılarla (bir yere kadar) halledilebilirken yanlardan vurduğu takdirde bu yöntem uygulanamaz. Yara bandı yapıştırılsa bile ayakkabının ön - yan kısmı sıkı olduğundan yara bandını giyerken sıyıracak ve hiçbir işe yaramayacaktır. Kaçınılmaz sonuç su toplamasıdır. Bir de giyerken ayağınızın attığını hissedersiniz, tüyleriniz diken diken olur ki çok acı veren bir olaydır. şeytan der ki "ayakkabılar açılana kadar ayakların haşat olacak, at gitsin"

6) Eğer ince bantlı ayakkabılarınız vuruyor (aslında kesiyor) ise topshop'ta bunlar için satılan şeffaf minik şeritleri bantların iç kısımlarına yapıştırarak kurtulabileceğiniz baş belası.

7) Gününüzü zindana çeviren bir olaydır, oturup ağlamak istersiniz, böyle iten içe yer adamı jaws gibi, vurduktan sonra bantlarda kar etmez, bir hafta topallamak zorunda kalırsınız, ayakkabınızı çıkarıp üstünde tepinmek gelir içinizden ama kafayı yemiş insan modeli olmaktan korktuğunuz cin yapamayıp iğinizden söylenirsiniz

Buna Karşı

1- Ayakkabıyı; sağ ve sol olarak deneyiniz,

2- Numaralarını kontrol ediniz,

3- Ayakkabıları otururken değil, mutlaka ayakta deneyiniz,

4- Ayağınıza tam uyum gösteren numarayı alın, ayağınızın anatomik yapısına uymayan ve sıkan ayakkabıyı almayın. Büyük veya küçük numara ayakkabı giymek hem sakıncalıdır hem de ayakkabıyı deforme eder,

5- Sağlıklı olan, ayakkabıda burun kısmı ve üst kısmı ile ayağınız arasında yarım milimetre (0,5 mm) boşluk olmalıdır,

6- Ayakkabılar ayağa uyum sağlayıncaya kadar ilk birkaç giyimde ayağı sıkabilir veya vurabilir. Bu nedenle yeni ayakkabı ile dışarı çıkmadan önce evde giyerek bir kez daha denemekte fayda vardır. Kullanılmış ürün (vurma, sıkma, esneme, derideki renk farklılığı vs nedenlerden dolayı) yenisi ile değiştirilmez, Lütfen ürünü kontrol ederek alınız.

7- Ayakkabı almaya giderken, genelde kullandığınız tür ve kalınlıkta çorap giyin,

8- Bağcıklı ayakkabıları giyerken ve çıkarırken mutlaka bağcıkları çözülmelidir,

9- Ayakkabıyı giyerken çekecek (kerata) kullanılmalıdır.
Eski 28.06.2012, 22:51   #2
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Ayakkabı vurması

Ayakkabı vurması kadar kötü bir şey mi vardır?

Eve gelip, ayakkabılar ayaktan çıkınca sanki yeniden doğmuş gibi olur insan.
13 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 22:58   #3
Canan
Çiçekci kız

Acısına dayanamayıp da sokakta ayakkabılarımı çıkarmış kişiyim.
Eski 28.06.2012, 23:02   #4
Basakca
Müdavim

Ayakkabı satın alırken de kalitesine çok dikkat edilmelidir. Ve özellikle öğleden sonra satın almaya gidilmelidir.

Modaya uyulacak diye rahat etmediğimiz ayakkabıları başımıza dert etmek akıllı işi değildir bence.

O kadar kötüdür vurması daha iler ki zamanlarda ayağı bile deforme edebiliyor.

Konu mankeni ayak da sanki savaştan çıkmış gibi.

12 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 23:03   #5
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Okula başladığım ilk gün ayağıma vuran ayakkabımdan dolayı ağladığımı hatırlıyorum.

Annem ve babam beni yalnız bıraktılar diye değil yani
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 23:06   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Annem ve babam beni yalnız bıraktılar diye değil yani

Ayakkabı vurmasının faydalı yönleride var demek haksızlık yapmayın fazla.

9 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 23:16   #7
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Ayakkabı vurmasının faydalı yönleride var demek haksızlık yapmayın fazla.

Benim hem minnacık ayacıklarıma ayakkabı vurmuş, hem de annem ve babam yok beni bırakmışlar koca sınıfta tek başıma (diğer öğrencileri göremiyordum, göz yaşlarımdan), sen de benimle dalga geç.

Al işte sana bir daha
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 23:18   #8
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Oyyy ya!.. Bu konuda dalga geçer miyim hiç?

Sadece çok şirin geldi...

10 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 23:29   #9
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Öğretmenim mendil koymuştu topuk kısmıma, ondan sonra canım fazla yanmıyordu ama ben yine de ağlamaya devam ettim.

Okul çıkışı annemi görünce geçti

Demek ki çocukların ayakkabılarının vurması annesini görmesi ile ilişkili bir durummuş

Koca bir baloncuk olmuştu topuğumun üzerinde ki
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 23:53   #10
Mediter
Uzman Üye

Hadi ayakkabı vurmasını anlarım ama,
Topuklu ayakkabı giymek kadar büyük eziyet olamaz sanırım.
Yaşı biraz ilerlemiş bayanlar, topuklu ayakkabı giymek konusunda daha tecrübeli olup, dengeli yürüseler de, genç kızların düşmemek için (yeni başlamış ip cambazları misali) binbir figür eşliğinde yürümeye çalışmalarına ne demeli...
Bayanların bu zulmü kendilerine nasıl yaptıklarına bir türlü aklım almaz...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ayakkabı, vurması

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)