Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk > Atatürk Kimdir?

Atatürk Kimdir? Ulu önderimizin hayatı, ilkeleri, devrimleri ve hakkında söylenilenler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.12.2015, 18:45   #31
Cem1907
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Ben Atatürk'çüyüm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Atatürk'ü sevmek yada saymak için Atatürk'çü olmak gerekmez. Ben Atatürk'çü değilim. Ama bu onu saydığım anlamına gelmez. Seviyor muyum? evet. Neden seviyorum ya da sayıyorum? Çünkü özgürlüğe hizmet ettiği için.. Tıpkı Abraham Lincoln gibi yada Büyük İskender gibi..

Tarihte bu tür liderlerin düşünceleri sayesinde insanlık ilerleme fırsatı buldu...

Mesela dinciler Atatürk'ü sevmiyorlar evet.. ama saymak zorundalar bu faşistlik olarak algılanmasın. Çünkü bu borçları var.. yoksa dinlerini yaşayamazlardı.

Her kesimin mutlak bu cumhuriyet rejiminden nefes alabileceği bir alan var. Ben bu yüzden Atatürk'ün kurduğu cumhuriyet rejimini bir "yol" olarak görüyorum ve evet düşünceler ideolojiler bu yol üstünde savaşıyor. O yolu kesmek isteyenleri görüyorum o yolu dahada geriye yönlendirmek isteyenleride görüyorum. O yolu "sonsuzluğa" yönlendirmek isteyenleride görüyorum.

Reform her zaman parola olmalıdır..
Reform konusunda size katılıyorum.Atatürk'ün yaptığı devrimler dogmatik değil,ileriye ışık tutacak reformlardır.Maalesef bazı Atatürkçüler ,onu hala 80 yıl öncesinde değerlendiriyorlar ve günümüz şartlarına bakmıyorlar.Atatürkçülük yüzü devamlı ileriye bakan bir aydınlanmadır.
Eski 03.12.2015, 19:25   #32
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kesinlikle..

Atatürkçülüğü bir din gibi algılayıp benimseyenler çok fazla. Reformist bir düşünceyi maalesef böyle bağnazlaştırmayı başardılar. Dogmatist düşünce maalesef Atatürkçülükte var.

Kendisine sorsak sadece parolasını söylerdi Atatürk "Uygar toplum, Uygar Düşünce, Yenilikçi fikirler, Bilim, Sanat, Müzik," ve tabiki bunların hepsinin bir birleşimi olan insan türü "Hür bir insan"

Oysa ne yapıldı sürekli milli bayramlarda olsun veya olmasın Atatürk'ü öven şiirler nutuklar vs vs 10 kasımda arkasından saçma sapan ağlamalar.. Kim tuğla koydu onun düşüncelerinin üstüne? kimse koyamadı..

Ve takdir edersiniz ki yerinde sayan bir düşünce zamanla yozlaşmaya açık gelir...
Eski 03.12.2015, 19:38   #33
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Kesinlikle..

Atatürkçülüğü bir din gibi algılayıp benimseyenler çok fazla. Reformist bir düşünceyi maalesef böyle bağnazlaştırmayı başardılar. Dogmatist düşünce maalesef Atatürkçülükte var.

Kendisine sorsak sadece parolasını söylerdi Atatürk "Uygar toplum, Uygar Düşünce, Yenilikçi fikirler, Bilim, Sanat, Müzik," ve tabiki bunların hepsinin bir birleşimi olan insan türü "Hür bir insan"

Oysa ne yapıldı sürekli milli bayramlarda olsun veya olmasın Atatürk'ü öven şiirler nutuklar vs vs 10 kasımda arkasından saçma sapan ağlamalar.. Kim tuğla koydu onun düşüncelerinin üstüne? kimse koyamadı..

Ve takdir edersiniz ki yerinde sayan bir düşünce zamanla yozlaşmaya açık gelir...
Bu yazdıklarınıza tamamen katılıyorum.Atatürkçülüğü ve ilkelerini çok katı ve asla değişmez olarak görenler var.Büyük Önder'in çok güzel deyişleri vardır:

''Beni övmeyi bırakınız,neler yapacağız,onu söyleyiniz''

Milli bayramlarda onu elbette anacağız,hatta arayacağız ama önce onu iyi anlayacağız!Sadece ağlayıp sızlamakla ama sonra yerinde saymakla hiç bir şey olmaz!

Bir başka ünlü deyişi de şöyledir:

'' Beni görmek demek behemmehâl yüzümü görmek değildir,fikirlerimi hissediyorsanız bu kafidir''.

Gerçek Atatürkçülükte geriye gitmek ve yerinde saymak yok,devamlı ileriye bakmak vardır.
Eski 04.12.2015, 01:28   #34
Asena
» Memleket Delisi «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi nur@n Mesajı göster

Ben Atatürkçüyüm
Ben Cumhuriyetçiyim.
Ben Laikim.
Ben Özgürlükçüyüm
Ben Yobazların, Vurguncuların,Çıkarcıların,Düşmanıyım!..
Çünkü,

Ben Vatanını Seven Asil Kana Sahip Gerçek Türküm...
Asil kana sahip gerçek Türk Ben bunu söyledim mi ırkçı diyorlar
Eski 04.12.2015, 01:33   #35
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Elhamdülillah

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 04.12.2015, 01:38   #36
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Asil kana sahip gerçek Türk Ben bunu söyledim mi ırkçı diyorlar
Siz boşverin desinler!

Ben de Türkçü ve Atatürkçüyüm!

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atatürkçüyüm

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)