Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.02.2019, 22:51   #1
Insanlikarayan
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kanser hastaları Meclis Araştırma Komisyonu istiyor!

Seda Kansu hat diese Petition an Turkiye Buyuk Millet Meclisi und an 2 mehr gestartet.

Kanser hastaları ve yakınları olarak TBMM’nin sesimizi duymasını istiyoruz.
Ben Seda, 10 senedir kanserle mücadele ediyorum. Çok zor bir 10 sene oldu; hayatım bir anda değişti. Bürokrasideki zorluklar, ilaç sorunları, tedavi sorunları bir kanser hastası için çok zor. Bu mücadele sadece benim için değil, benim gibi yaşayan milyonlar için de çok zor. İstiyoruz ki ilgililer "hayatımıza zaman katacak" çözüm isteklerimizi duysun.
Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz kişilerin hepsi bizim bu girişime destek veren arkadaşlarımız. Türkiye'de çocuk - ergen - yetişkin yaklaşık 2 milyondan fazla kanser hastası yaşıyor ve her sene 200 bin civarı yeni tanı konuyor.
ALS, SMA, MS ve DMD hastalarının sorunlarının çözümü için meclis komisyonu kuruluyor. Bu hastaların yakınları için çok mutlu olduk. Umarız bu komisyon hakkıyla fedakar ve azimli bir şekilde çalışır ve çözümler üretir.
Herkes bilir, ülkemizde bir deyim vardır: Eğer bir şekilde unutulduğunuzu hissederseniz "Benim başım kel mi?" dersiniz. Evet üstelik bizim başımız gerçekten kel!
Ulaşamadığımız ilaçlar, geç tedavi, engelli raporu uğraşısı gibi o kadar çok zorluklar yaşıyor ve o kadar çok sorunumuz çözümsüz kalıyor ki:
- Örneğin, bir kanser hastasına 3 ay sonra için randevu verilmesi olası tümörün o 3 ay içinde büyümesi anlamına geliyor.
- İmmünoterapi ilaçları çok kısıtlı veriliyor ve bu hastaların sağ kalımını ciddi ölçüde tehlikeye sokuyor. Klinik araştırmalar hakkında çok az bilgimiz var ve ulaşması zor.
- Hastanelerde hekimlerimizin ve sağlık personelimizin tükenmişlik sendromu yaşaması tedavi kalitesini çok düşürüyor.
Biz de kanser hastaları ve yakınları olarak TBMM’nin sesimizi duymasını istiyoruz.
Ama aynı zamanda bizi gerçekten dinlemelerini istiyoruz. Sadece komisyonun kurulmasını değil, bizim yaşadıklarımızı görmelerini istiyoruz.
Çünkü biz zamana karşı, hayatımız için mücadele ediyoruz!
Bizim dertlerimizi ancak bizi gerçekten tanıyarak ve dinleyerek öğrenebilir ve çözüm üretmeye çalışabilirler. Bizim hakkımızda hiçbir şey bizsiz olmaz.

https://www.change.org/p/kanser-hast...9-1d4bab00a7a9

http://chng.it/rrc4HvxXNf

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
araştırma, hastaları, istiyor, kanser, komisyonu, meclis

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)