Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 20.04.2019, 14:46   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Bahçeli’den Çarpıcı Hesap

Bahçeli’den Çarpıcı Hesap

Antalya'da MHP'li belediye ve İl başkanlarıyla toplantıda buluşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "31 Mart seçimlerinden sonra kötü niyet sahipleri daha da gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle Cumhur İttifakı'nı karalamak için organize bir şebeke söz konusudur. Halep oradaysa, arşın sandıktadır. Ve oy oranımız yüzde 18.81'dir. O da 1881'dir, o da Atatürk'ün doğumudur." dedi

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Kalp kırmayacağız, kimseyi incitmeyeceğiz, kutuplaşmaya izin vermeyeceğiz. ‘Ben’ değil ‘biz’ diyeceğiz. Ama biz içindeki sayısız beni görmezden gelmeyeceğiz. Mert olacağız, namerde eyvallah etmeyeceğiz. Hukukun çizgisinden helalin yolundan asla savrulmayacağız. Millet sevdasından bir an olsun ayrılmayacağız. Çalışmaktan gocunmayacağız, mesai saatlerine sıkışıp kalmayacağız

Allah korkusu olmayan belediye yönetimlerinin sonu karanlıktır. Yerel yönetim insan hizmetin ilk zeminidir.

Demokrasinin kökleşmesi, kurumsallaşması yerel yönetimler sayesinde gerçekleştirilmektedir. İnsanımızla doğrudan temasın ilk yüzü yerel yönetimlerdir.

Birileri dedikodu yapsın, biz işimize bakacağız. Dikkat ediniz, belediye haksız kazanç kapısı değildir. Belediye partizanlık, yandaşlık, yağcılık, beleşçilik, bencillik, beş yıllık saltanat demek hiç değildir. Allah korkusu olmayan belediye yönetimlerinin sonu karanlıktır. Geçmişte bu yola sapanlar, aramızdan birer birer ayrılıp gitmişlerdir.

Çıkarların ikmaline değil, haysiyetin ifasına, hizmetin idamesine dört elle sarılmak önem ve öncelik sıralamasında en önde yer almalıdır. 31 Mart seçimlerinde Türk milleti MHP'ye çok değerli bir destek vermiştir. Bu desteği heba ve heder edemeyiz. Milletimizin güvenini sarsamayız. Hayal kırıklığına uğratamayız.

MHP tuzakları boza boza bugünlere gelmiştir. Manşetleri yene yene düştüğü yerden dev gibi doğrularak müstesna bir başarıya imza atmıştır. Bu başarının altında hepinizin payı vardır. İnandık ihanete birlikte direndik. İman varsa imkan vardır dedik. Yolumuza çıkan sırtlanları kenara ittik, sırtımızdaki keneleri el birliğiyle temizledik.

İlkel saldırılara boyun eğmedik. Dedik ki vatan bölünmeyecek, bayrak inmeyecek, ezan susmayacak, Türkiye sonsuza kadar var olacak. Milli bekamız üzerinde oyun oynayanlara sonuna kadar direnç gösterdik. Yapamayacağımızı söylediler. Öyle bir yaptık ki şaşkınlıktan şoka girdiler. Bilmiyorlardı ki küllerimizden yeniden doğarız. Toparlanamaz demişlerdi.

Adana Kozan'da hakkımız yenmiştir. Iğdır’da hakkımız gasp edilmiştir, İstanbul Maltepe'de önümüz kesilmiştir. 31 Mart'ta 1389 belediyenin 987'si Cumhur İttifakı'nın siyasi sorumluluğuna verilmiştir. Samanlıkta iğne arayanlar, karanlıktan aydınlığa taş fırlatanlar bu gerçeği örtemezler, hakikatin ışığını perdeleyemezler. MHP, yarım asırdır, siyasetin zorlu etap ve kulvarlarını aşmasını bilmiştir

İnsanı anlamlı kılan, insan olarak yaradılışından öte bir toplum içerisinde yaşıyor olmasıdır. Gerçekte gaye, hayatın anlamıdır. Gaye varsa hayat anlam kazanacaktır. Hayat varlığını sürdürmek isteyen ve gereğini yapanlar için anlamlıdır. Ancak gideceği limanı bilmeyenler için hayat fırtınalıdır, zifiri karanlıktır.

Geri kalan insanlığın izleri, dünü, bugünü ve yarını bir bütün olarak yorumlayamayan toplumların doğru zannettikleri yollarda helak oluşlarıyla doludur. Büyük hedefler, büyük heveslerin, büyük hevesler ise büyük düşüncelerin getirisidir. Fikirsiz heves kanı çekilmiş bedene benzer. Bizi biz yapan değerlerimiz, tüm haşmet ve görkemiyle bakidir. Biz hayatı yaşamak için değil, seyrini değiştirmek için mücadele ediyoruz.

Cehaletin olduğu yerde zekanın fenerleri sönüktür. İmkansızlık sadece acizler için geçerlidir. Bizim lugatımızda böyle bir şey yoktur. Hayal gibi görünen ülkülerin peşinden koşanlar büyük dava adamlarıdır.

Ülkücülüğün çıkış noktası ve yegane dayanağı millet sevgisidir. Dava adamı olmak için elbette önce, adam olmak, ahlaklı olmak, ruh köküne sahip olmak asıldır, tarihi önemdedir. Bu ruh sayesinde ihanetlere göğüs geriyoruz. Artık öyle bir kavşaktayız ki, irade göstermeyenlerle vakit kaybedemeyiz. Fikrini ve mücadelesini savunamayanlara birlikte olamayız.

31 Mart seçimlerinden sonra kötü niyet sahipleri daha da gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle Cumhur İttifakı’nı karalamak için organize bir şebeke söz konusudur. Halep ordaysa, Arşin sandıktatır. Ve oy oranımız yüzde 18.81’dir. O da 1881’dir, o da Atatürk’ün doğumudur.

Emel sahiplerinin maskeleri düşmüştür. Biz bunların alayını tanıyoruz. Ne yapmak istediklerini az çok biliyoruz. FETÖ’nün Fehmi’si, Pensilvanya’nun Koru’su, 15 Temmuz’un intikamını almak için sıraya girmiştir. Bu şahsın elini kolunu sallayarak dolaşıyor olması hayrettir. Pensilvya’nın korosunun eski gazeteci kadrosundan olan melun şahıs, MHP’nin AK Parti’nin altını oyduğunu ifade etmiştir. AK Parti’nin daha az zararlı bir müttefik bulmasını utanmadan sıkılmadan önermiştir. MHP, TBMM’de denge ve denetleme görevi yapmaktadır. Bu çürük yumurta, bu husumet odağı hangi hakla bunları söyleyebilmektedir. Karanlık dönemlerin kalemşörü olan bu şahsın geçmişinden utanması var mıdır? FETÖ’nün Koru’su kime hangi mesejları veriyor? Cumhur İttifakı’nı hazmedemeyenler 15 Temmuz’un intikamını almak isteyenlerdir. Bizim ittifakımız siyasi alışveriş üzerine bina edilmiş değildir. Cumhur İttifakı Türk milletinin iradesiyle inşa edilmiştir.

Terörü önlem adı altında kendilerin soğuk Savaş sonrası yeni bir öteki yaratan küresel güçler açıkça Türkiye’nin çevresini kuşatmaktadır. S-400 krizi, F-35 konusu, ABD’nin terör örgütüne desteği şirazesinden çıkmış durumdadır. İngiltere menşeili bir gazete her gün zehir kusmaktadır. FETÖ’cüler İBB üzerinden ganimet arayışına soyunmuştur. Mazbata’yı Türkiye aleyhine kullanan gafiller, küresele kullanıma uygun olduklarını göstermektedir. Sokaklar karıştırılmak, kaos dinamikleri harekete geçirilmek istenmektedir. CHP, İP, PKK ve FETÖ ortaklığı tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. İmamoğlu, terörist başı Demirtaş’a selam göndermektedir. Tavşana kaç tazıya tut diyenler aynı odaklardır.

Türkiye bu kirli oyunun içine çekilmek istemektedir. Zillet’in ortakları yeni emperyalizmin ortaklarına Türkiye’yi hazırlamak isteyen Truva Atı konumuna gelmişlerdir. İşsizlik, faiz, döviz kurundaki artışlar yegane sevinç kaynaklarıdır.

Cumhur İttifakı Türkiye’den asla vazgeçmeyecektir. Cumhur İttifakı’nda çatlaklar oluşturmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır. İhtilaf bekleyenlerin şansı yoktur. MHP ile AK Parti çelikten iradedir. Hiç kimse boşuna beklemesin, boşuna hayal kurmasın, Cumhur İttifakı Türkiye’yi 2023’e taşıyacaktır.

CHP’li İBB Başkanı 17 Nisan’da görevine şimdilik başlamıştır. Musakka edebiyatından, altyapıyı kopyalamaya kadar mazbatalı şahıs gizli bir gündemle göreve başlamıştır. İstanbul’daki seçimlere şaibe karışmıştır. Büyükçekmece ve Maltepe’deki vahim iddialar yenilir, yutulur değildir. İstanbul’daki seçimin yenilenmesi vicdanları rahatlatacaktır. Siyasi tartışmaları stadyumlara kadar taşıyan İmamoğlu ve partisi büyük bir yanlışa ortak olmuşlardır. Biz demokrasiye bağlıyız, millet iradesine saygı duyarız ancak sandık hilelerine de tahammül etmeyiz. Son söz henüz söylenmemiştir.
Sözcü

Eski 20.04.2019, 14:51   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Bahçeli’den Çarpıcı Hesap

Biraz önce haberim oldu benim de bu hesaptan.
Akıllara cefa...
Yahu rakamla Atatürk'çü olunduğunu da yeni duydum, hani Atatürk'çü düşünce hani icraat!!!
Hiçbir icraatının, hiçbir düşüncenin Atatürk ile uzaktan yakından ilgisi olmayacak oy oranın 1881 diye Atatürkçü olacaksın öylemi!
İnsan aklıyla dalga geçmektir, zavallılıktır bu, başka bir şey değil.
5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.2019, 15:03   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Bütün kötülükleri başkasında aramak, hiçbir sorumluluk duygusu olmamak. Ne güzel bir kafa yapısı; hayatta hiç mutsuz olmaz böyle bir insan. Bende bu kafadan istiyorum.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nilgün MARMARA
7 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.2019, 16:30   #4
Say What
Üye

Son zamanların en boş konuşan kişisi net bu adamdır.

Birbirinden tutarsız ve alakasız öyle yorumlar yapıyor ve bu adam siyasete yön veriyor, bu adamla ortak hareket ediliyor ya ne yazayım bilemedim.

Ben artık ciddi anlamda bir sağlık sorunu olabileceğini düşünüyorum. Normal sağlıklı bir bireyin bu tarz açıklama yapacağına çok ihtimal vermiyorum açıkçası.

Bakın burası çokomelli; bu adam bir parti başkanı, mecliste söz sahibi ve milletvekilleri var. Çok enteresan değil mi ?

Edit: Nokta işareti düzeltildi.
6 Üyemiz Say What'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.2019, 16:34   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Düsmanlar memleketin bütün isletmeletine girmis, 90 Seneden beri edinmis olanlari teker teker satarken.

Makamlarimiz ve Milli degerlerimizden iki harf, TC harfi kaldirilip, Kahpeler tarafindan her türlü Milliyetciligi ayaklar altina akdik deyip, Bagragimiz indirilken alkislayanlar, Kurtulus savasinda oldugu gibi, Millet Intifaki tarafindan Milli Iradesine kavusurken, kalkmis, her düsmanla bir yorgan altinda fingirdesenlerin borazani olmus!.

TC Harflerinden bile rahitsizligini 17 sene icinde sakliyamiyanlar, simdi Kurtulus savasinda Denize dökülmekte olan Düsmanlar gibi hayali gercekler uydurmakta!.

Sayet evvelki secimlerde, 180 derece dönüp, Düsmanin eteginin altina girmeseydin, Perden patlamazdi!.

Biraz bile olsa onurunu korumus, Mahkemelere Sanik olarak girme sansini kullanmis olacaktin!.

Sahte Belgelerinizle, Düsmanla el ele dolasirken Yetim Hak´ini bile Pis Bogazinizdan gecirmis, simdi Yargilanma korkusunla yeniden etrafa camur atmaktan geri kalmamaktasin!.

Sizlerin yeri, anca bebek katilinin Sayin diye adlandirdiginiz akibet!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.04.2019, 11:13   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Düsmanlar memleketin bütün isletmeletine girmis, 90 Seneden beri edinmis olanlari teker teker satarken.
Makamlarimiz ve Milli degerlerimizden iki harf, TC harfi kaldirilip, Kahpeler tarafindan her türlü Milliyetciligi ayaklar altina akdik deyip, Bagragimiz indirilken alkislayanlar, Kurtulus savasinda oldugu gibi, Millet Intifaki tarafindan Milli Iradesine kavusurken, kalkmis, her düsmanla bir yorgan altinda fingirdesenlerin borazani olmus!.

TC Harflerinden bile rahitsizligini 17 sene icinde sakliyamiyanlar, simdi Kurtulus savasinda Denize dökülmekte olan Düsmanlar gibi hayali gercekler uydurmakta!.

Sayet evvelki secimlerde, 180 derece dönüp, Düsmanin eteginin altina girmeseydin, Perden patlamazdi!.

Biraz bile olsa onurunu korumus, Mahkemelere Sanik olarak girme sansini kullanmis olacaktin!.

Sahte Belgelerinizle, Düsmanla el ele dolasirken Yetim Hak´ini bile Pis Bogazinizdan gecirmis, simdi Yargilanma korkusunla yeniden etrafa camur atmaktan geri kalmamaktasin!.

Sizlerin yeri, anca bebek katilinin Sayin diye adlandirdiginiz akibet!.

Defalar kere uyardım.

Haber verip mesajını sildim, bir de nedenlerini açıkladım. Olmadı.

Haber vermeden mesajlarını sildim, yine olmadı. Yazdığın yazının altında uyardım, yine olmadı.

Türkçen zayıf dedik tamam da, hakaret etmenin Türkçeyi iyi bilip bilmemekle ilgisi yok. Hemen hemen her yazında hakaret illaki var. Ne yani, şimdi hakaret etmeden düşüncelerini ifade edemeyecek kadar düşük kapasiten mi var? Burada ağzımıza gelen her şeyi yazamayız, kimse de yazamaz, (tahminim) yazmıyor da zaten.

Biraz nezaket, biraz naiflik... Bu çok zor olmasa gerek. Bir daha böyle uzun uzun uyarmama gerek kalmaz umarım.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bahçeli’den, çarpıcı, hesap

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)