Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.02.2019, 23:52   #91
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Diktatör Deyince Aklınıza Kim Geliyor? | Can Ataklı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Bu dediklerine katılıyorum ama benim yazdıklarıma cevap değil ki bunlar. Ben geçmişle şimdiki durum arasında hizaya giren yargı mensupları açısından bir paralelik kurdum. O zaman da hizada durma vardı, şimdi de demek istedim.

Bu yazdıkların doğru ama şunu gözden kaçırmamak gerek: devlet de aynı paraleldeydi. Yani Evren, Bir, şimdikiler... bir yanıyla bir devamlılık var. Devlet değil mi bu ülke halkının gençlerinin 80 öncesinde her gün birbirlerini boğazlamasına yıllarca sırf şartlar olgunlaşsın diye seyirci kalan?

Yazdıklarını tekrar oku sana niye bunları yazdığımı anlarsın, senin yanıldığın noktaTürkiye derin devleti diye bir şey yok, keşke olsaydı, Türkiye'de olan şey bir Amerikan derin devleti bütün mesele bu.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.2019, 11:49   #92
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Yazdıklarını tekrar oku sana niye bunları yazdığımı anlarsın, senin yanıldığın noktaTürkiye derin devleti diye bir şey yok, keşke olsaydı, Türkiye'de olan şey bir Amerikan derin devleti bütün mesele bu.
Olmaz mı?! Türklerde devlet olgusu çok önemlidir ve Türk derin devleti elbette vardır. Erdoğan da bu derin devletin pek dışına çıkamaz.

Bu derin devlet ille kötü olacak demek değil. Her devlet için bir derin devlet olmak zorunda aslında. Belki İsviçre, İsveç vb için o kadar gerekli olmayabilir.

Ama biz Türklerde çok önemli ve olmak zorunda.

Bertrand Russell
Eski 13.02.2019, 14:10   #93
Rosebud
Müdavim

Evet zaten derin devleti kötülemedim olması gerekir ama o derin devlet içerisinde başka bir ülkenin derin devletinden yapılanmalar varsa ki aksi imkânsız, yok vesayet rejimiydi yok şuydu buydu diye ucu ülkenin kurucusuna kadar gidecek haksız suçlamalar yapmamak gerekir, dediğim gibi bu ülkede laikler laikçilerin, dindarlar dincilerin yaptıkları hataları göremedeler maalesef sonunda kabak lâiklerle dindarların başına patladı, Kenan Evren veya Çevik Bir lâik miydi ya da Fethullah dindar mıydı ama bildiğim bir şey var ki her ikisi de aynı senaristin oyuncularıydılar.
Bu Kürt meselesinde de böyle oldu, o da ayrı tartışma konusu tabii.
İnsanlar kendi düşüncelerinin çarpık yönlere gittiğini ve yönlendirildiklerini farkedemiyorlar öyle olunca da bir takım oyunların figüranı oluyorsunuz ister istemez.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 13.02.2019, 14:44   #94
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Derin devlet mi?

Türkiye'de derin devletin varlığı kesin varsa ki var olduğunu düşünüyorum. Derin devlet Nato zamanında kurulmuş ve ittihatçi subayların elinde gelişti. Daha sonra yeşilcilerin eline geçti şimdide kimin elinde olduğunu herkes biliyor.

Bunun analizini yaptırmayın bana! herşey o aptal atatürkçü olduğunu sanan ittihatçilerin kafasından çıktı zaten. Yok komünist tehlikesi yok irtica tehlikesi yok kürt tehlikesi.. hep bir korku yarattılar. Yeşilcilere geçtiğinde solculara kin kusulurken, şimdi kardeşleri ellerine aldılar bu gücü.. Onlarda ittihatçi,islamcı karışık bir ideolojiye evrildiler anasini satim..

HİZBULLAH,JİTEM,PKK Derin devletin projeleridir. Kuruluşlarında müthiş emekleri vardır.

Öldürülen Gaffar Okkan, Mumcu, Üçok, Kışlalı, İşadamı Üzeyir Garih, Ermeni Gazeteci Hrant Dink ve nice olaylar(Çorum, Maraş,Bahçelievler,Kanlı Mayıs ve son örnek Roboski.. 15 temmuz yeni güç savaşı örneğidir)

Ve derin devlet olmalı mı diyorsunuz arkadaşlar kafanız iyi mi yav?

Halkın egemenliğinin ötesinde bir derin devlet varlığı herşeyden önce o halk için kötüdür. Egemenliğin ötesinde olan bir gizli güç varlığı halkla dost değil düşman olur her zaman.. Halkın çıkarına hizmet etmez.. bakmayın biz milletin çıkarlarını koruyoruz savsaklarını savunmalarına...

Onlar sadece o günün gücüne hizmet ederler.
Eski 13.02.2019, 16:52   #95
Rosebud
Müdavim

Evet derin devlet olmalıdır, eğer belli ülkeler başka ülkelerin yönetimine sızıp bir takım kirli işler tezgâhlıyorsa ki öyledir, bir ülkenin kendi derin devletini oluşturup bu gibi yapılarla derinlerde mücadele etmesi gerekir, derin devletiniz olmazsa sizin ülkenizde başkaları kendi derin devletini kurar.
Dikkat ederseniz derin devleti kendi ülkesinin siyasetini dizayn etmesi bağlamında kullanmıyorum.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 13.02.2019, 17:49   #96
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Başka güçlerin olduğu bir ülkede egemenlikten söz edilemez o zaman..

Ayrıca bırakın bu dış güçler korkusunu.. Yıllardır size inandırmışlar derin devlet olmazsa başkaları olurmuş yahu zaten derin devlet dediğin şey başkalarıydı. Derin devletin hiçbir zaman milli olma gayesi olmadı ki hele bu ülkede hiç olmadı yalnız, devlet bekası ve çıkarı(!) için yemedikleri nane kalmamıştı. (kılıfına uydurdular yani) Mücadele ettikleri yapılar(!) tamamen o zaman ki gücün çıkarına göre olur. Halkın çıkarı için olmaz, hoş halkın çıkarı bile olsa amaç kirlidir gizlidir. Yanlışa yanlışla mücadele edemezsin.

Bunu yöntem olarak görmeye başlarsanız bu devlet terörüne kadar gider. Ve bunun terörizm den bir farkı kalmaz.

Kaldı ki derin devlet denilen oluşum her zaman suistimale açık olur. Ortada yasa,kanun olmadığı için orası yol geçen hanı gibidir. Demokrasiyi benimsemiş ülkelerde yönetim değiştiği zaman, derin devlet zihniyetinin de değişmesi an meselesidir. Diğer yönetim şekillerinde nasıl olduğunu bahsetmiyorum bile(İran devrim muhafızları, spetznaz,kgb,cia vs)
Eski 13.02.2019, 20:55   #97
Rosebud
Müdavim

İyi o zaman başkalarının ülkende tezgahladıkları pisliklere derin derin bak, ne diyeyim.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 13.02.2019, 21:05   #98
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Ben mücadele edilmesin demiyorum. Bunun için derin oligarklara gerek yok diyorum. Legal yoldan mücadele edeceksin.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aklınıza, ataklı, deyince, diktatör, geliyor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)