Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.03.2018, 17:02   #21
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Demokrasimiz İşgal Altında

Meraba,

Mesaj yazmayacaktım, ancak bu sefer " üslubuna " dikkat ederek yazdığından, yazmaya değer bir mesaj olduğunu düşündüğüm için yazıyorum, umarım bunun kıymetini bilirsin.

Alıntı:
Her hangi bir Ögretim üyesi olarak, Hindistanda olmadigimiza sükretmek lazim.
Aksi takdirde, Kast geregi hic bir zaman ulasamadiklari bilgileri verememekle kendimizi yipratirdik.
Hindistan ayrı bir dünya ve evet orada yaşamadığımıza, hayatımızı sürdürmediğimize şükretmek gerek, aynı düşüncedeyim...

Ancak mutlaka ki orada da ne kadar yıpranılırsa yıpranılsın marjinal olan eğitimciler vardır.Evet yıpranılsa da bir yol buluyorlardır mutlaka...

Alıntı:
Her Cocuga ayni sans verilip, gelisini kontrol altina alindiginda, dogru yönetilip, Sanslari tanindiginda, daha iyi bir dünyaya gözlerimizi acabilecegimizden hic kuskum yok.
Burada da farklı düşünmüyoruz, ancak bu ha deyince başarılabilecek bir şey değil.Bu konu ülkenin gelişmişliği ve toplumsal bilincin yükselmesiyle doğru orantılıdır.Şu anki eğitim sistemi ve toplumsal bilinç ile bu mümkün gözükmüyor...

Alıntı:
Sadece realiteden uzak, gündemi görmeyip, Sosyal depresyona ugramis bir toplum olarak bu yolu bulup, Ümit verici sözler bulmak, birde Sans meselesi.
Buradaki " şans " faktörü tamamen yönetimlerdeki doğru veya yanlış kişiler ve konulardaki uzman kişilerin varlığı ve yokluğudur...Şans sadece buradadır.Ancak bu şans da rastgele oluşan bir şey değildir.Toplum kendi içerisinden yönetimleri seçer...Toplum nasıl ise yönetimler de öyledir.Yani bir paradoks ile karşı karşıya kalmış durumdayız...Bu paradokstan sihirli bir değnek olmadığından, çıkışımız oldukça güçtür, uzun zaman gereklidir...İyimser tahminim 50-100 yıl aralığındadır...

Alıntı:
Ben diyorum AKP' ölmüs, CHP´de bulusalim, sen diyorsun, CHP yaramaz, AKP´ye karsi gelebilecek güc yok.
İşte sürekli yanlış ANLADIĞIN YER BURASI...!
Sen:
" AKP' ölmüs, CHP´de bulusalim " diyorsun doğrudur...

Ben:
" CHP yaramaz, AKP´ye karsi gelebilecek güc yok " doğrudur, bunu da çok sefer mesajlarımızda açtık, detay verdik, nedenlerini anlatmaya çalıştık dilimiz döndüğünce...

Sorunlara Bakalım...:
*Adaletsizlik ülkenin iliklerine kadar işlemiş durumda,adalet tam anlamıyla çökmüş durumda,
*Yolsuzluk, rüşvet, ülkenin iliklerine kadar işlemiş durumda,
*Tecavüz, darp, baskı ülkenin her kesiminde rutin hale gelmiş durumda,
*Eğitim yerlerde sürünüyor,
*Toplum hasta, hastaneler kuyruk, randevu sistemi falan da hikaye, ilaç sıkıntısı olabiliyor, haksız ilaç ve muayene ücretleri almış başını gitmiş,
*Basın-Yayın tam anlamıyla DİKATATÖRLÜK rejimlerinde olduğu gibi yönetimin elinde veya yönlendirmesinde, aksi olanlar içeri atılıyor,
*Düşünce özgürlüğü kalmamış durumda,
*Ülkenin kurumlarının hemen hepsi rayından çıkmış durumda, aynı siyasi veya dünya görüşündeki kişilerin yönetiminde,
*Her yapılan işte " din-inanç-milliyet-etnik köken " bağlantılı çözümler sunuluyor,
*Tarım bitik,
*Yaşam koşulları ağırlaştı, hayat pahalılaştı,
*Çoğulcu demokrasiye zaten tam anlamıyla geçememiştik, şu an tamamen uzaklaştık ve gündem dışı,
*Ülke rejimi TEK ADAMLIK / DİKTATÖRLÜK pençesinde,
*Dünyada dostu kalmayan, komşularıyla da sürekli kavga eden bir ülke durumundayız,
*Paramızın ticari değeri dünya genelinde oldukça düşük ve gittikçe düşüyor,
*Anayasa, TCK, kaynaklı sorunlarımız var,

Bu sorunları daha da artırabiliriz...

Buraya kadar sanırım hemfikiriz...Sorun bundan sonra başlıyor...

Ben diyorum ki...:
Bu sorunları toplumun her kesimi biliyor.Yani siyasi anlamda CHP lisi de, AKP lisi de, MHP lisi de, HDP lisi de, İYİ Partilisi de...v.s...

Peki toplumun her kesimi bunları bilirken AKP nin oyu niçin düşmüyor veya AKP niçin indirilemiyor...?

Bunun bir kaç nedeni var...:
1-SEÇSİS sistemi yönetimin elinde,
2-AKP nin kemikleşmiş oy potansiyeli var,
3-CHP nin kemikleşmiş oy potansiyeli var,
4-MHP nin kendine özel milliyetçi düşüncede taraftarı var,
5-HDP nin kendine özel " kürtçü " düşüncede taraftarı var,

6-Bir de hepsinden bağımsız TARAFSIZ/KARARSIZ SEÇMEN kitlesi var...

CHP nin bu seçmen kitleleri içerisinden,3.madde (zaten kendi seçmen kitlesi ) ve 6.maddedeki seçmen kitlesi şansı var...Başka bir şansı var mı, yok...Var ise söyleyiniz...

BİRİNCİ TESBİT : Ancak görünen duruma bakalım, CHP bu kadar zamandır, sadece ve sadece 7 haziran seçimlerinde az da olsa bir kıpırdanış sergiledi...Yani genel olarak TARAFSIZ/KARARSIZ seçmeni peşinden sürüklemede bir sorunu var...

İKİNCİ TESBİT : Peki 1. maddedeki SEÇSİS sisteminin yönetimin elinde olmasından dolayı, kazanmış olduğu seçimi, oylarla oynamaları/değiştirmelerinden dolayı kaybetmiş olabilir mi...?

Evet olabilir, ben de öyle olduğunu düşünüyorum...

Bu durumda...:
*YSK ya bakacaksın, bir şey yapamıyorsun...
*AYM ye bakacaksın, orası da onların elinde...

Geriye tek şansın kalıyor : SİNE-İ MİLLETE dönmek....!!!

Peki CHP bunu yaptı mı...? Hayır...! Dillendirdi, yaparız deyip salladı, ama yapmadı...?Niçin yapmadı dersiniz peki...? Bunu yanıtını biliyor musun?

Başaramayacağınız bir şeyi NİÇİN SÖYLERSİNİZ...? CHP istese de Sine-i Millete dönemez...Niçin dönemez, yasalar istifa eden milletvekilinin istifasının TBMM Genel Kurulunca ONAYLANMASI hükmünü içeriyor da ondan...! Yani Sine-i Millet yolu kapalı...!

Yani durum şu : Meclise girmek bir dert, çıkmak başka bir dert...!

ÜÇÜNCÜ TESBİT : Ortaya tek seçenek kalıyor...:
*Önce sorunlar konusunda toplumu açık, net ve anlaşılabilir şekilde İKNA ETMEK (Ki bu konuda CHP oldukça zayıf).Basından medet ummadan, mahallelere kadar inmek(CHP bunu da yapamıyor...).

*HALKA inmek, halk/toplum ile bütünleşmek, sorunlar ile ilgili eylem ve protestoları büyük kitlelerle birlikte, polise rağmen, askere rağmen, hapse atılmayı göze alarak yapmak...!

CHP bu sarmalı/paradoksu kendisi yaratıyor...Kurultay delegelerinin hiçbirinin yönetimlerle bir bağı olmamalı...Yani milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, yönetime yakınlığı olan kişiler KURULTAY DELEGESİ OLMAMALI....Ki siyasetin kirlenmişliğinden uzak kitleler yönetimi seçebilsin...CHP bunu da yapmıyor...

Bakınız dikkat ediniz, başında AKP nin ülkenin başına açtığı sorunları, dertleri yazdım...Bunda tek bir kuşkumuz bile yok...Ancak AKP yi indirebilecek gözüken tek seçenek CHP olmasına rağmen, CHP nin de bunu başarabilmesi mümkün gözükmüyor.Çünkü kendi sarmalını/paradoksunu oluşturmuş durumda...

İşin en önemli kısmı insanları toplumu İKNA ETMEKTİR...Bu konuda CHP çok büyük zaafiyet içerisindedir...

Biz de defalarca şunu dedik...:
*8 Seçim kaybeden bir genel başkan ve yönetimin İKNA GÜCÜ kesinlikle kalmamıştır...!
*Bu yüzden CHP yönetimi ve genel başkanı değişmeli...
*Daha atak, toplum ile birlikte mücadele edebilecek nitelikteki yönetimin, hitabet ve ikna gücü yüksek bir yönetimin partinin başına geçmesi gerek...
*Seçim olsun olmasın toplumun önüne doğru, yapılabilir projelerle üretilmiş politikalarla çıkması gerek...
*Sosyalist Enternasyonele boşu boşuna üye olmadığını kanıtlaması, bunun için emekçi kesimi kapsayacak poitikalarda başarılı olması ve ses getirecek söylemler geliştirmesi gerek(gerekirse de eylem ve protestolar ile).
*Atatürk İlke ve İnkılaplarını günümüze uyarlayıp çağdaş şekline göre politikalar üretmesi gerek.
*Herşeyden önemlisi AÇ insan için önemli olan GEÇİM DERDİDİR...! Bu insanları yanına çekebilecek EKONOMİK POLİTİKALAR üretmesi gerek ( 7 haziran seçimlerinde bir nebze başardı bunu )....

Tüm bunlara bakınca evet, diyorum ki...: CHP yaramaz, AKP´ye karsi gelebilecek güc yok

Bakınız yukarıda nedenlerini ayrıntısıyla yazdım...Bizler CHP yi POH POHLAMAK yerine ELEŞTİREL yaklaşıyoruz...Yapması gerekip, yapmadıklarını, yapamadıklarını ve bu yüzden de iktidarı indiremediğini söylüyoruz...Hatta yüzdelik olarak hep aynı oranlarda geziyor, niçin çünkü CHP ye kendi seçmeninden başka oy veren yok...! Bunu olumlu anlamda değiştirebilirse, işte o zaman başarı gelir, ancak onun da neden olmadığını yukarıda detaylı, açık ve net olarak yazdığımı düşünüyorum...

Yani benim CHP ye oy vermem sonucu etkilemiyor...Sadece durumu STABİL tutuyor o kadar...Oysaki yükselişe ihtiyaç var...Bunu da gerçekleştirmesinin yolu %7-%10 gibi düşünülen (ben daha fazla olduğuna inanıyorum) KARARSIZ/TARAFSIZ seçmeni yanına çekebilmesinden geçer...

Sağlıcakla kalınız...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.03.2018, 18:46   #22
ReaL
Deniz Sevengillerden

Bütün mesele sarı öküzde.

Kademe kademe bu duruma gelindi.

Bu saatten sonra yapacak pek birşey de yok.
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.03.2018, 20:11   #23
Never Give Up
Gerçek Üye

Bu ülkede diktatör Kemal (Kılıçdaroğlu)'undan başka işgalci göremiyorum. Atatürk'e ihanet ederek onun mirası olan gelenekten besleniyor. Kasetle seçilmiş bir genel başkan, hakkıyla gelemedi. Dersimli Kemalim diyerek kurucu iradeye meydan okuyor.

Muharrem İnce'ye yapılan haksızlık ortada. Başarısızlıkları ortada.. Buna rağmen halen o makamı işgal ediyorsa, yazıklar olsun.

Einstein'ın bir sözü var aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek aptallıktır, diyor. 8 kere yenilmiş bir adamı bir kere daha seçen delegeler zekalarını sorgulamalılardır.

Erdoğan çok iyi olduğu için değil, karşındakiler çok vasat ve becereksiz olduğu için kazanıyor. Diktatör Kemal'i göndermeden Erdoğan'ı göndermek mümkün görünmüyor..
2 Üyemiz Never Give Up'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.03.2018, 01:54   #24
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bırak şimdi ''kama bileme'', ''arkadan hançerleme'' falan havalarını artık.

Atı alan Üsküdar' ı geçmiş, Kemal geçen hafta referandumda hayır oylarının % 51,2 olduğunu söylüyor.

O halde Anayasa referandumunda hayır kazandı ve şu anda Saray ve Meclis ne yapıyorsa yasadışıdır.

Bu yasadışılığı ben mi kabullenip hayır oyu veren çoğunluğun oylarını korumak yerine bu yasadışılığı meşrulaştırdım? Yoksa Kemal mi?

Ben mi HAYIR oyu veren %51,2' nin sırtına kamamı bileyip hançeri soktum?

Boş konuşma!

Senin Kemal hayır oylarının kazandığını bile bile susuyorsa faturayı ona çıkaracaksın, bana değil. Ben sadece gerçek olan ne varsa onu söylüyorum.

Mesele bu kadar basit.

Ama sen bunları bile anlayamıyorsan ben ne yapayım?
Genelinde cevap icin daha bekliyecektim ama, bir taraftan Kaset davasi öbür taraftan Mesrulastirma davalari bir türlü kesilmiyor!.

Yahu nerede yasiyorsun?.

Hangisinde CHP´yi desteklediniz?.

En Basiti, Diploma Sahtekarligi yüzünden, zaten bütün Cumhur Bakanligi gecersiz?.

Hangi olayda, CHP´yi desteklediniz`ki, AKP´nin Temellerini sökebilsin?.

Iyi yani, Kaseti kemal sanki cekmis!.

Yahu ne yiyor, ne iciyorsunuz?.

Zaten Tecavüze ugramis bir Okul Sisteminden, Gelecegini kurabilecek imkanlarini bozmuslar.

Halen CHP´yi suclamaya kalkiyorsun.

Nasildi?.

Kisa Pantolon giyerkenmi AKP Hükümeti kurmaya basladi?.

Hayatinda baska bir careyi görememis, eski sistemin sonunla, AKP egitiminin etkisinle bu yasa gelmis, halen Kaset diyor!.

Yahu kimler (P)orno cekme ihtimallerinle Yatak odalarina girdi?.

O kadar öyle Filme ihtiyacin varsa, adreslerini söyleyeyim, yada bir dahaki sefere Türkiyeye geldigimde, 80Gig´lik arsivimi getireyim.

Fazla kullanmadim belki anca üc filmi, kisa kisa gectim.

Akli basi olanlar, böyle tablo ortaya atarlarsa, bu Gencler ne düsünebilsinler´ki!.

Yakup usta tam olarak durumu degerlendirmis!.

Sayet aklinizi basiniza toplamayip, böyle seyleri ortalara kusmayi birakmazsaniz, Secimede lüzum yok.

Neyi degistirmek istiyorsunuz´ki?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.03.2018, 02:49   #25
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:

Bak ne fırsatlar kaçırdı Kılıçdaroğlu... En sonuncusu da Şeker fabrikaları ve pancar üreticileridir.
Iyiki Foruma bunu ben tasimadim, yoksa Peyganberin gibi, kalpazanlikla beni suclamaya kalkardin.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Gözlerin iyice Kana bulanmis, Gerceklerden uzak yasiyorsun!.

Nasil bunu göremedin?.

Dibine Not: Surada gizli bir ittifakmi acaba seziyorum?.

He hatirlarsan, bir zamanlar Türk diye söyleyemediginide ortaya atmistin, onuda Twitterde arayip, belgelemistim.

Yahu birakin su Kilicdaroglu Düsmanliginizi, herif zaten yasini asmis, yerini dolduracak o kadar Yetenekli birisi yok.

Gelin El ele verip, su Sahtekari, Cocuk seyci kulübünü Tahttan düsürelim, bunun sevincinden gururundan zaten Kilicdarogluda geriye cekilip, Yolu Genc nesile birakir.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 16.03.2018, 03:31   #26
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Önce bir konuya sadık kalmayı öğren.

Ha konu konuyu açar orası ayrı da; şimdi senin uzmanlık alanın her konuyu saptırmak...
Konu konuyu acar o baska bir sey.

Sadece nasil saldiracagini artik sende beliorleyememeye basladin.

Yok ugrasmiyor dedin, ugrastiginin belgesini ortaya koydum.

Geneline bir bakarsan, kendisi oralara giderek, Dostlarinin cok oldugunumu görsün?.

Görüyoruz zaten nasil desteklediginizi.

Saibeli secimi simdiden gündeme getirilmis, halen Kilicdaroglu avindasiniz.

AKP, Cemaatle Gerdege girdiginde, (P)ornolari cekmisti, halen Kilcdaroglu suclu.

Hadi gecmis olsun demek düser ardindan.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 16.03.2018, 04:15   #27
Insanlikarayan
Müdavim

Neredesiniz Kamacilar?.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 16.03.2018, 04:50   #28
Insanlikarayan
Müdavim

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 16.03.2018, 04:51   #29
Insanlikarayan
Müdavim

Mavi Marmara davasında Yoldaşlarınızın kanını bile 20 Milyon Dolara sattınız...! Satmaya DOYAMADINIZ

Tarihlere biraz dikkat edin.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 16.03.2018, 05:01   #30
Insanlikarayan
Müdavim

Türkiyede
yasamasa bile!.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altında, demokrasimiz, işgal, İşgal

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)