Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.06.2013, 19:25   #11
33 Kurşun
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kim Bu Beli Silahlı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Inatci Mesajı göster
Askerlerin belirli suçlarda içeride olduğunu söylerken acaba onlar hakkında bir tek gerçek delilin olmadığını bilerek mi konuşuyorsun yada şahit olarak PKK lıların gösterildiğini bunların ispatlandığını ama onlara yüklenen hiç bir suçun ispatlanamadığı halde içeride olmalarını ...kısaca neye dayanarak askerleri suçladın?
Aynı bu gün Taksim olaylarında kendi kendilerine provakite ettikleri gibi yerleştirilmiş suç delillleri ile içeri atılmalarını mı konuşuyorsun.
Yorgunluktan cümlelerimi toparlayamadım kimse kusura bakmasın ama böyle gerçeklere gözleri kapalı reddedilme bende tepki yaratıyor.
Niçin insanlarımız tek taraflı kaynaklara ve tek tarafları söylemlere inanmayı seçiyor neden araştırmıyoruz,öğrenmiyoruz belgeleri kontrol etmiyoruz ben çok merak ediyorum.
Bu gün kü olaylarda gerçek anlamda çok komik resimli delilli ve hala yandaş medya sunumlarına inanlarla doluyuz.
Ah bu arada Temmuz ayından sonra gençlerin karakterini bozduğu için Facebook yasaklanacakmış kültür bakanının bir açıklamasını okudum ne dersiniz arkadaşlar?

Yazıyı iyi okursan, suçlamadığımı da görebilirdin...Aha bir karşı görüşlü mantığı ile yaklaşmadan iyi okuyun... Ben ne mahkemeyim ne yargıç, o soruyu suçlayanlara soracaksınız...Siz dosyalarımı okuyorsunuz?

Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın. Cemil Meriç

Eski 11.06.2013, 19:29   #12
33 Kurşun
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Maalesef burada Imzana bile aykiri davranip, kendin konuyu bölmek istediginin farkina bile varmiyorsun belki?!.

Tayyibin Polisi dedigin, Cebindeki silah yüzünden, bu Partinin bürolarinin basilmadiginimi söylemek istiyorsun?!.

Essas bu durum Tayyip yüzünden, baska düsünen Partilerin bastirilma cabasi degilmi?.

Yoksa buna baska gözlemi bakiyorsun..

Bak Konuda kalmaya calisiyorum, inanclari degilde, Gercek tablodan bahsedip, konuda kalmaya calisiyorum.

Eger Asker hapiste diye baska konu acilirsa, orada yeniden, yazilarimizi paylasabiliriz.

o imzanın ne makamını anlamışsın, ne meramını... kendi anlayışına göre yontmaya çalışmışsın...çok görmedim...

onun bunun polisi yoktur devletin polisi vardır, bu mantık sığ mantıktır ve suçlayıcıdır...emniyet teşkilatını zan altında bırakmaktır...hangi dayanakla bu sıfatı yükleyebiliyorsun...çok cüretkarsın...ama unutma aynı cüretkarlık herkeste vardır... sınırlara dikkat...

Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın. Cemil Meriç

Eski 11.06.2013, 19:31   #13
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi 33 Kurşun Mesajı göster
Yazıyı iyi okursan, suçlamadığımı da görebilirdin...Aha bir karşı görüşlü mantığı ile yaklaşmadan iyi okuyun... Ben ne mahkemeyim ne yargıç, o soruyu suçlayanlara soracaksınız...Siz dosyalarımı okuyorsunuz?
bak az evvel okuduğum bir haber tamamını yazmadım size okuması zor gelmesin diye ...

DAVANIN MEŞRULUĞU TARTIŞILIYOR

Süreç uzadıkça, "asrın davası" olarak nitelendirilen bu davanın meşruluğunun da her geçen gün daha fazla sorgulanmaya başlandığının bilincindeler.

Manipülatif deliller, yargılananların kimlikleri, gizli tanık beyanları, hukuka aykırı karar ve uygulamalar davanın sıklıkla tartışılmasına neden oldu.

Davanın eleştirel yönüyle bu kadar fazla kamuoyunun gündemine gelmesi, hakimlerin yargılamayı biran önce bitirme gayretini de beraberinde getirdi.

Tanıklara soru sorma imkanın asgariye indirilmesi, avukatların konuşma sürelerinin 15 dakika ile sınırlandırılması ve son olarak haklarında ömür boyu hapis cezası istenen sanıklara 2 saat savunma süresi tanınması, davanın biran önce sonuçlandırılması için belirlenen yöntemlerden birkaç tanesiydi.

Taksim Direnişi haklı olarak ülke gündemini öylesine meşgul eder bir hale geldi ki İstanbul'un 80 Km dışında devam eden yargı sürecinde yaşananlar basının gözünden kaçtı.

Önceki Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un savunması dahi gazetelerde bir kaç satır yer bulabildi.

İşte bu kaybolmuşluk atmosferinde davanın çok yakın bir zamanda sona ereceğini söylemek yanlış olmaz.
Eski 11.06.2013, 19:36   #14
33 Kurşun
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Inatci Mesajı göster
bak az evvel okuduğum bir haber tamamını yazmadım size okuması zor gelmesin diye ...

DAVANIN MEŞRULUĞU TARTIŞILIYOR

Süreç uzadıkça, "asrın davası" olarak nitelendirilen bu davanın meşruluğunun da her geçen gün daha fazla sorgulanmaya başlandığının bilincindeler.

Manipülatif deliller, yargılananların kimlikleri, gizli tanık beyanları, hukuka aykırı karar ve uygulamalar davanın sıklıkla tartışılmasına neden oldu.

Davanın eleştirel yönüyle bu kadar fazla kamuoyunun gündemine gelmesi, hakimlerin yargılamayı biran önce bitirme gayretini de beraberinde getirdi.

Tanıklara soru sorma imkanın asgariye indirilmesi, avukatların konuşma sürelerinin 15 dakika ile sınırlandırılması ve son olarak haklarında ömür boyu hapis cezası istenen sanıklara 2 saat savunma süresi tanınması, davanın biran önce sonuçlandırılması için belirlenen yöntemlerden birkaç tanesiydi.

Taksim Direnişi haklı olarak ülke gündemini öylesine meşgul eder bir hale geldi ki İstanbul'un 80 Km dışında devam eden yargı sürecinde yaşananlar basının gözünden kaçtı.

Önceki Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un savunması dahi gazetelerde bir kaç satır yer bulabildi.

İşte bu kaybolmuşluk atmosferinde davanın çok yakın bir zamanda sona ereceğini söylemek yanlış olmaz.

Emin olun, gündemi takip ediyorum...Bilmediğim duymadığım şeyler değiller...

33 Kurşun'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 11.06.2013, 19:39   #15
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Gündemi takip ediyorsanız suçların çoğunun asılsız olduğunuda biliyorsunuz demektir.Yani sırf çok sesslilik olacak diye muhalif olmakta herzaman doğru değildir.
Askerlerimizin neden içeriye alındığı gayet açık bir şekildedir.
Eski 11.06.2013, 19:41   #16
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
o imzanın ne makamını anlamışsın, ne meramını... kendi anlayışına göre yontmaya çalışmışsın...çok görmedim...

onun bunun polisi yoktur devletin polisi vardır, bu mantık sığ mantıktır ve suçlayıcıdır...emniyet teşkilatını zan altında bırakmaktır...hangi dayanakla bu sıfatı yükleyebiliyorsun...çok cüretkarsın...ama unutma aynı cüretkarlık herkeste vardır... sınırlara dikkat...

Korkma, Tayibin Dölü altinda tutulan, burada Teröristler icin Otoban haline gelip, kendi Bürosunu Avrupa gezisinde Bombalayan zihniyetin sinirlarini Kullanmiyorum.

Benim Polisim diye Tayyip avaz avaz bagiriyor.

Kendi Polisi oldugu Ispatinida borclu kalmiyor Mubarek.

Hür Millete Bibergazi Bastiriyor, sanki Maasini kendi cebinden veriyor!.

Baska görüste olan Parti Bürolarini, böyle Manipüle etmis olaylarla Basmak icin, Böylecene hür düsünceyi engellemek icin Kendi Polisini yollamiyormu simdi?.

Yoksa orada olan Polisler, Afganistandan Kontrolsüz getirdigi Talibanlarlami donanmis?.

Hatirlayalim, gecen seneye kadar, burada Sinir kontrolü altinda kontrol edilmemis, en azindan 80.000 Taliban Türkiyeye getirilmis durumda.

Bu Tespit edilmis, essas sayilar daha yüksek oldugundan bahsediliyor!.

Amerikanin Talibanlarla Masalara oturupta, Gizli anlasmalari yaptigini sizler Görmediniz veya duymadiniz.

Halbuki burada sakliyamadilar bunlari!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 11.06.2013, 19:42   #17
33 Kurşun
Tam Üye

Ben yargıç değilim ona mahkemeler karar verecekler, aksi durum söz konusu olduğunda da millete ve uluslararası arenada o mahkemeler ve yargıçlar cevap verecekler...

Eminim kimse inanmayacak, ben hiç bir partinin mensubu, sempatizanı falan değilim...eskiden bir partim vardı ama artık yok, hiç birine inanmıyorum...

Zaman her şeyi gösterecek bizlere..

Eski 11.06.2013, 19:43   #18
33 Kurşun
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Korkma, Tayibin Dölü altinda tutulan, burada Teröristler icin Otoban haline gelip, kendi Bürosunu Avrupa gezisinde Bombalayan zihniyetin sinirlarini Kullanmiyorum.

Benim Polisim diye Tayyip avaz avaz bagiriyor.

Kendi Polisi oldugu Ispatinida borclu kalmiyor Mubarek.

Hür Millete Bibergazi Bastiriyor, sanki Maasini kendi cebinden veriyor!.

Baska görüste olan Parti Bürolarini, böyle Manipüle etmis olaylarla Basmak icin, Böylecene hür düsünceyi engellemek icin Kendi Polisini yollamiyormu simdi?.

Yoksa orada olan Polisler, Afganistandan Kontrolsüz getirdigi Talibanlarlami donanmis?.

Hatirlayalim, gecen seneye kadar, burada Sinir kontrolü altinda kontrol edilmemis, en azindan 80.000 bTaliban Türkiyeye getrilmis durumda.

Bu Tespit edilmis, essas sayilar daha yüksek oldugundan bahsediliyor!.

Amerikanin Talibanlarla Masalara oturupta, Gizli anlasmalari yaptigini sizler Görmediniz veya duymadiniz.

Halbuki burada sakliyamadilar bunlari!.

Pardon NEDEN KORKACAKMIŞIM SÖYLERMİSİN? Maşallahınız var sayın ınsanlikarayan, abd'nin gizli anlaşmalarına bile vakıfsınız.. bakın şimdi korktum sizden...

Eski 11.06.2013, 19:54   #19
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Ben yargıç değilim ona mahkemeler karar verecekler, aksi durum söz konusu olduğunda da millete ve uluslararası arenada o mahkemeler ve yargıçlar cevap verecekler...

Eminim kimse inanmayacak, ben hiç bir partinin mensubu, sempatizanı falan değilim...eskiden bir partim vardı ama artık yok, hiç birine inanmıyorum...

Zaman her şeyi gösterecek bizlere..

Nedense yazdiklarindan, ara-sira Fisfiklemelerinden bunu hiiiiic cikartamadim.

Ilk tartismanda bile neye ve kime inaniyorsun diye, yaziyi sen sikistirdin ortaya!.

Belkide Türkcemin kitligi yüzünden, bazi satirlari iki veya üc sefer okumaya calisiyorumki, acaba yanlismi anladim diye Ilk önce kendimi sorusturuyorum.

Birde üzerine Imla sartlarini koymaya calistigimda, yazilarimi bir kac sefer yeniden okuyup, acaba yanlis anlasilacak bir nokta varmi diye kontrol ediyorum.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.06.2013, 19:58   #20
33 Kurşun
Tam Üye

Kimseyi bir şeye inandırmak zorunda değilim, kimsede inanmak zorunda değil, doğru bildiklerimi savunurum, herkesin doğrusu da kendisinedir.

Ben devletçiyim... ama onu kutsayacak kadarda aptal biri değilim, mantığım ÖNCE İNSANDIR...

Onun içindir ki, eleştirilerde kişi ve gurupları toptancı anlayışla suçlayıcı, zan altında bırakıcı eylem ve söylemlere sessiz kalamıyorum...

Neyse, sinirlerim gerildi biraz balkonda ufuklara doğru bir kaç cigara tüttüreyim

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
beli, mutlu, polis, silahlı, vali

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)