Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.06.2021, 21:08   #8
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Covid-19 Aşılarının Sırları

Valla eve yeni geldim ancak fırsat buldum bilgisayar başına oturmaya 18:20 de 2. doz aşı randevum vardı aşımı yaptırdım geldim, bu sefer ilk aşıdaki etkilerin hiçbirini yapmadı çok hafif kaşındı o kadar, ilkinde aşının yapıldığı bölge 2 gün ağrımıştı.
Ben aşı olduktan sonra çok genç bir kızcağız geldi annesiyle, o kadar endişeliydi ki yüzünden ve telâşından anlaşılıyordu, endişesinin sebebi alerjik olduğu içinmiş her şeye alerjisi varmış o yüzden korkuyormuş, hatta aşı odasına girerken bize çıkmazsam alın beni dedi bekledik bir şey de olmadı.
İlaçların kime dokunacağı belli olmuyor, Bactrim adında bir antibiyotik vardır, çocukluğumdan beri adını bilirim, doktor vermişti resmen zehirlendim zannettim o kadar kötü olmuştum zaten devam da edemedim bıraktım, annemin arkadaşı almış o antibiyotikten sırtında kocaman kahverengi bir leke oluşmuş, doktor bu ciğerine vursaydı ölürdün demiş, bizim ailenin tamamına dokunuyor o yüzden hiç kullanmadık bir daha, yani çevremizdeki herkese dokunuyor bir tek yengem çok memnun kalmış ondan başka ilâç iyi gelmiyormuş üstelik.
Ama hala bugün piyasada Bactrim var.
Her neyse sözün özü her koyun kendi bacağından asılır, istemeyen olmasın ama hep derler ya aşı karşıtlığıyla aşı endişesi ayrı şeyler diye, hayır o öyle değil; aşı endişesi aşı karşıtlarının fütursuzca ileri sürdüğü iddiaların sonucudur, benim karşı çıktığım şey kim olursa olsun aşı olmak isteyen insanları endişelendirip tereddüte sevk etmeleri.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.