Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.10.2018, 18:31   #20
Efruz
Dost Nâzım

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Avusturya'nın Başkenti Viyana'nın Tarihi ve Görülecek Yerleri

Günlerce bu konuyu bekledim Kahvemi aldım, en baştan sonuna kadar hayran ola ola okudum. Avusturya senelerdir merak ettiğim yerlerden biri. Fotoğraflarına bakar bakar iç geçirirdim. Şimdi gezmiş gibi olacağım

Öncelikle Osmanlı askerlerinin ayaklar altına alındığı heykele üzülsem mi boş mu versem bilemedim. Bariz bir küçümseme var ama sonuçta bu da onların tarihe bakış açısı. Tarihteki kuşatmaları okumuştum ama Viyana tarafının 1956 yılına kadar çanın başında asker bekletecek kadar etkilendiğini bilmiyordum açıkçası.

Keşke tarih derslerinde ikili ilişkileri daha geniş işleyebilseymişiz. İki tarafın birbirinden bu kadar etkilendiğini bilmiyordum. Çok üstünkörü bir eğitim almışız onu fark ettim.

Ve İmparatoriçe Elisabeth... Doctor Who dizisinin bir bölümünde Sisi geçiyordu aslında ama burda okuyana kadar o sarayın Schönbrunn Sarayı olduğuna hiç dikkat etmemiştim. Çok güzelmiş ama Belvedere'in yanında biraz sönük kalıyor gibi. Yukarı Belvedere Sarayı’na bayıldım. Hem dış görünüşüne, hem iç tasarımına. Heykeller, her yerin işlemeli olması, en ufak ayrıntının kaçırılmaması vs.

Keşke Efes’ten çıkanları Viyana’ya göndermek yerine biz kendi müzelerimizde sergileyebilseydik. O tarihlerde böyle şeylere önem veriliyor muydu bilemiyorum. Gerçi şimdi olsa yine veririz gibi geliyor

Konunun sonlarına doğru yine tarih öğretmenlerime laf ettim. Askerlerin giydiği kalpak bile müzede sergileniyor. Tabii sadece öğretmenler de değil, kendi cahilliğime de üzüldüm biraz

@Canan kenti resmen adım adım gezdim. Müzeleri ücretsiz dolaştım sayende Çok güzel bir konu olmuş, çok sevdim. Ellerine sağlık uğraşların için ve teşekkürler

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

2 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.