Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.12.2012, 20:48   #3
C.Doğan
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Engelliler İçin Emeklilik Şartları

Doğum Lekesi yukarıda bahsettiğin hanımı kocası istese de boşayamaz. Yasal olarak koca eksik durumda. Boşanma davasını hanımın açması gerek. Hanımın mali durumu iyi değil diyorsun. Bu durumda sanıyorum bulunduğu yerde ki Baro kendisine ücretsiz bir avukat görevlendirecek. Avukat kendisine yasal haklarıyla ilgili her türlü bilgilendirmeyi yapar.

Ayrıca bildiğim kadar rapor vermeye yetkili sağlık kurumları özürün oranını belirtemiyor. Alınan raporu Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ilgili birimi inceliyor ve özür oranını netleştiriyor. Bununla ilgili de bir yönetmelik ve şema var sanıyorum. Bunlara uyulmak zorunda.

Tabii yasaların engellilere tanıdığı başka haklarda var. Forum üyelerimizden Aldacı hukukçu. Bu mevzuatı daha iyi bilir. Boşanma konusunda kendisi yol gösterebilir. Aldacı bu mesajı görünce mesaj yazacaktır sanıyorum. Özür durumu vb. konularla ilgili araştırma yapacağım.

Bu hanım ve çocuklarına uygulamalarla ilgili yardımcı olmaya çalışacağım. Sana özel mesaj yazacağım. Çevrende ki insanlara duyarlılığın ve paylaşımın için teşekkür ediyorum Doğum Lekesi.