Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.02.2013, 21:40   #19
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Saklıkent (Kayak Merkezi) - Antalya

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Büyük bir ihtimal yarın gideceğim CadII.

O zaman daha detaylı bilgi verme imkanım olur sanırım.

(Kar kalın olmasa, her yer donmuş olsa, zor giderdim ben oraya )

Ve gittim CadII

Evden çıkıp (Lara) Saklıkent'e gitmemiz 1 saati buldu.

Saklıkent yolu çok dolambaçlı olmasına rağmen, tabiatı ile beni hep büyülemiştir. Yine öyle oldu, arabanın ön tarafına kurulup, sağıma soluma bakına bakına manzaranın keyfini çıkarttım.

Çam ormanlarının arasındaki tek yönlü yoldan arabayla tırmanırken, bir süre sonra sisli havanın hakim olduğu yüksekliğe geldiğimizde, heran Sis filmindeki zombilerin çıkmasını bekledim ağaçlar arasından Belirli bir yüksekliğe geldikten sonra (950 m) sis birden yok olup, güneş bize Ceee der gibi tepemizde belirdi. Bir süre sonra çam ormanı bitip, yerini Ardıç ormanı aldı 1000 metre yüksekliği biraz aştıktan sonra da kar ilk olarak göründü

Yol boyunca fotoğrafları araba giderken çektiğim için, bazen görüntü kötü olabilir.
Yola biraz daha ilerledikten sonra kar çoğalmaya başladı. Tepeye tırmandıkça hava da soğumaya başlamıştı. Fakat biz Türkler nerede ağaçlık görsek hemen mangalı yakarız ya, inanın yol boyunca çok sık rastlanan manzaralardan biri de buydu. O soğukta mangal yakmanın keyfi bir başka sanırım biçok kişi için. Bu fotoğrafta Ağaç kenarında olanlar da mangallarını yakıyorlardı

Nihayet Saklıkent levhası göründü. Giriş ücreti ödemeniz gerekiyor.

Saklıkent'e giderken yolun sol tarafında mermer kesimi yapılan dağ

Ve... Kayak merkezine gelmiş bulunuyoruz. Burada kayak ya da snowboard kiralamak isteyenler bunu rahatlıkla yapabilir. Kayak ve Snowboard okulu, Kafeterya, restorant, açık bir büfe, otel... Bunların hepsini orada bulmak mümkün.

Kayak pistlerine ulaşmak için Telesiyej, 2 adet Teleski, 1 adet Baby lift ve snowtubing lifti hizmet veriyor.

Pistler zorluklara göre değişiyor ve 5 adet pisti mevcut
Okullar tatil olduğu için, çocukları ile gelen çok sayıda yerli halk vardı.

Kayak yapmak için gelmeyenlerin sayısı neredeyse kayacak olanlardan daha fazlaydı sanki, belki de bana öyle geldi.
Elbette hafta sonu olması da, kalabalığın olmasında büyük bir etken. Araba park yerleri pek iyi ayarlanmış değildi, çok kalabalık olduğundan yer bulmak da o kadar zordu.
Tavsiyem, eğer orada otelde kalınmayıp, günübirlik gelinecekse, hafta ortası gelinmesi.

11 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.