Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.2012, 19:18   #7
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Çizgi Roman Kahramanları | Teksas-Tom Miks ve Diğerleri

(Zagor Tenay = Baltalı İlah)

Ahyaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkk!!!

Adamımı anlatırken konuya bu şekilde girmesem hatırı kalırdı sanırım. Darkwood ormanlarında yankılanan bu narası ile kötülerin korkusu, iyilerin kurtarıcısı olarak önce varlığını hissettirir, hemen arkasından da baltası ve ilginç tişortuyla olay mahaline intikal etmiş olurdu...

Aslında kahramanımız bizim Küçük Emrah'ı kıskandıracak bir öyküyle hayatına başlar. Daha küçücük bir çocukken kızılderililer tarafından yaşadıkları ev basılır annesi, babası katledilir. Zagor ise kendini nehre atar ve nehir suyunda sürüklenerek uzaklaşır ve Darkwood ormanlarının derinliklerinde bir avcı tarafından kurtarılır.

Daha sonra bu avcı tarafından yetiştirilen kahramanımız baltasını çok iyi kullanır. Bu arada çocukluğundan kalan intikam ateşi de asla sönmez ve günün birinde evlerine baskın yapan kızılderililerin yerini öğrenir. Reislerini ve etrafındaki kızılderilileri öldürerek intikamını alır ama bir gerçekle de yüzleşir bu esnada. Eski bir subay olan babası, evlerini basan kızılderili kabilesine orduda görev yaptığı zamanlarda bir katliam gerçekleştirmiştir. Evlerinin basılmasındaki neden aslında yine bir intikam hırsıdır.

Kendini, ormanda yaşayan kızılderililere bir iki numarayla yarı tanrı gibi tanıtır ve onlar tarafından "baltalı İlah" olarak anılmaya başlar. Çocukluk anılarının da etkisiyle bataklıklarda hakimiyet kurar ve Kızılderililerle beyazların barış içerisinde yaşamaları için çetin mücadelelere girer.

Zagor'un arkadaşı, Meksikalı ve her Meksikalı da olduğu gibi yaklaşık 2,5 - 3 kilometre uzunlukta bir isme sahip olan, ama bizim ona kısaca "Çiko" dediğimiz şişko, espirili, bilgili korkak biridir. Korkaklığına bakıpta sakın aldanmayın. Yeri geldiğinde dostları için ölümü göze alabilecek bir yüreğe de sahiptir kendisi.

Bataklıklarda ki kulübesinde midir hala bilemiyorum ama eğer yolunuz Darkwood ormanlarına düşerse yine de kulak kabartın. Belki o ses yankılanıyordur hala oralarda...

Ahhhyaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkk!!!

17 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.