Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.01.2016, 01:09   #32
Kartal
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Windows 10 İşlemci Desteğini Yeniledi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
DirectX sadece uygulamalar bazında iyileştirme yapacak malum tüm uygulamalar işlemcinin tek çekirdek alanına yayılıyor. 3D uygulamalarda bu sorundu özellikle. Bu kalkacak. Ha bunun dezavatanjlarıda olacak özellikle konsollar daha geriye düşer. PC şahlanır. Konsollar nasıl baskı yapar bilemem. O yüzden şüpheliyim.

Yo ben HDD ile kıyaslamadım SSD ile M2 yi kıyasladım yoksa tabi SSD teknolojisi şu an sadece okuma hızlarında dikkat çekiyor okuma hızı elbette önemli ama erişim hızı çok önemli yoksa okuma hızı bin kat iyi olsa erişim hızı yavaşsa istesenizde o hızlara ulaşamazsınız yeni hilede bu. SSD'lerde bu hile kullanılıyor. M2'de durum daha farklı direkt anakartla iletişimde olduğu için m2'lerin erişim hızları mükemmel. Ama çokda pahalı..
Evet pahalı dediğin doğru, diğer dediğinede katılıyorum 120 lik corsair almıştım belki forumda bahsetmiştim biraz hayal kırıklığı oldu, bir güncelleme geldi yükledim SSD uçtu ilgilenemedim geçen elime geçti sıpıttım attım.
Ben M2 yi aldığımda 822 TL idi 15 günde 100 tl ye yakın indi, şüphelenmedim değil, bu kadar zaman bu kadar nasıl iner diye ama 5 yıl garantisi var diye kafama fazla takmıyorum.
M2 ler çok sıcak çalışıyor, samsung siteside bunu belirtiyor zaten, bazen ağır kullanımda 100 santigrad dereceye ulaşıyormuş, ama problem olmadığını belirtiyorlar, ben yinede elimdeki fazlada noctua fandan bir tane koydum biraz üflesin diye
Kasayı yan yatırıp üzerinde çok rahat yumurta pişer, su kaynatılır

Gerçekten imkanı olana tavsiye ederim müthiş fark ediyor, yalnız dediğin gibi darboğaz sorunu için diğer donanımlarda biraz iyi olması lazım, tek başına herşeyi hızlandıramaz.
İşlemci hızlı okuyup işlem yapmadıktan sonra M2 nin hızı neye yarar, aynı şey RAM ler içinde geçerli.
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.