Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.09.2018, 01:57   #6
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aç mı Kalmalı, Ara Öğün mü Yapmalı?

Canan Karatay’ı doğrular şekilde 3 öğün yediğimde istikrarlı olarak kilo alıyorum, 6 öğünü düşünmek bile istemem.
175 cm boyum var kilom ise şu anda 70, bunun rahat 3 kilosu göbek, aslında zayıf biriyim fakat o göbek yok mu, o göbek!
Yakın zamana kadar 73-75 kg arasında gidip geliyordum fakat @Ekin’in dediği gibi ben 70’i geçtiğimde nefes nefese kalıyorum aldığım nefes yetmiyor adeta o yüzden kafam bozuldu o 3-4 kiloyu verdim,
Aslında en yüksek kilom 75 değil yaklaşık 5-6 yıl önce 8o kiloya kadar çıkmıştım işte o an kafam öyle bir bozuldu ki 1 yıl içinde 20 kg civarında bir kilo verdim, 60 kiloya kadar düştüm fakat maalesef o kiloyu tutamadım çünkü vücut artık genç değil o kiloyu kaldırmıyor tanıdıklar da beni gördüklerinde hastamısın diye sormaya başladıklarında anladım ki bu benim kilom değil, ondan sonra da rejimi gevşettim 70’e kadar çıktım en normali de bu galiba daha fazla da düşmek istemiyorum.
Bunları anlattım şuraya gelmek istiyorum: Eğer göbeğiniz varsa ve spor yapmadan kilo vermeyi kafanıza koyduysanız makul bir hedef belirleyin ve sık sık inip çıkmayın çünkü benim tecrübelerime göre insan kilo verirken göbek dışında her yerinden belirli önceliklere göre kilo veriyor, göbek en arka erimeye başlıyor, hal böyleyken tekrar kilo almaya başlarsanız bu kez de önce göbekten almaya başlıyorsunuz dolayısıyla da bir daha kilo verdiğinizde zayıfladığınız halde göbeğiniz eskisinden büyük görünüyor, tecrübeyle sabittir.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.