Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.02.2013, 00:33   #16
Subutay
Eflamor

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Havalimanında yaşanan çarpıcı bir gericilik hikayesi...

Bence;
Tek taraflı bir yazı ve anladığım kadarıyla bom boş bir sünepenin yazısı. Daha Türkiye yazarken büyük harf kullanmaya bile özen göstermiyor. Kaldı ki 4 gün geldiği ülkemde yaşadığı bir sorun ne kadar bana gerçekçi gelmese de bir daha gelmem diyebilecek kadar içinde vatan sevgisi olmayan bir insanın gelmemesi daha iyi. Açıp bir iki gazete okusa ülkemin zaten içine düştüğü durumu bilir ve yaşadığı olayın süreci hakkında bilgis sahibi olarak daha bilinçli cümleler kurardı. Ama onun yerine "Marquis de Sade" denen pis sapığın (Bknz : Sodomun 120 günü) kitabını okumayı tecih etmiş.

Hiç kimse kusurabakmasın ama hijyen yüzünden lavaboyu kullanamayacak kadar titiz bir insan buram buram alkol kokarak toplum içine çıkıp toplu taşıma aracı olan uçağa bu şekilde binmemesi gerekir. Şahsım adına dışarıda alkol aldığım vakit ben değil uçak otobüse bile binmem. Umre'ye gidişler kafileler halinde yağıldığı doğrudur ama her kafilenin başında diyanetten sorumlu olarak atanan tecrübeli bir personel bulunur. O yüzden böyle anlık tepkiler ile önü alınamayacak bir olaya müsade edileceğini sanmıyorum. Çünkü orada bir olay çıktığı anda bütün kafile uçağı kaçırabilirdi.

Olay gerçek bile olsa bütün konunun müslümanlığa bağlanması ayrı bir saçmalık. Ben okuduğum bir çok haberde buna çok dikkat etmişimdir bu tür olaylar yurt dışında müslüman olmayan ülkelerde gerçekleştiği zaman olaya karışan kişilerin dini kimlikleri gün yüzüne çıkmıyor. Bizde ise olay direk dine bağlanıyor. Bizim yaşlılarımız, büyüklerimiz cahil veya çok kültürlü olabilirler ama asla büyüklerinin yanlarına alkol kokarak çıkmamışlardır. Bazı konular sadece dinsel olarak algılanmamalı kültürel ve toplumun dinamikleri üzerinden değerlendirilmelidir.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
7 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.