Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.07.2021, 02:29   #30
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Ekran Kartı Yazılım ve Sürücü Sorunu

@Heliosaga, ne yaptım ettim karttaki sorunu çözdüm, haber vereyim dedim.
4 gün kadar önce yabancı bir youtube videosunda Nvidia kartlarda yapılması gereken ayarlar diye bir video izledim orada anlatılan kart sanıyorum 1080 ti idi ama menü aşağı yukarı aynıydı, benzer maddelerde sözünü ettiği gibi birkaç değişiklik yaptım, sonra farkettim ki ekrandaki siyah göz kırpmalar (flashing diyorlar) çok azaldı fakat bu sefer hiç yapmadığı bir şey yapmaya başladı ve bilgisayar her açıldığında windows ekranı çıktığı anda mutlaka 1 kere yapmaya başladı, daha sonra aklıma bazı sitelerde bunun bir kablo sorunu olduğunu, yetersiz kabloların buna sebep olduğunu söyleyenler aklıma geldi ve kıydım paraya 130 TL'ye altın uçlu vesa sertifikalı Paugge marka bir DP kablo aldım, işte alış o alış 3-4 gündür tek bir kere göz kırpmadı.
Velhasıl iyi ki geri göndermemişim acayip memnunum, hem bilgisayarın açılışını hızlandırdı hem videolar da dahil bütün görüntüler photoshoplu gibi pürüzsüz oldu, hem de benim Topaz Gigapiksel adında fotoğraf büyüten bir programım vardı eski kartta işlem yaparken inim inim inliyor zar zor büyütüyordu bu 3 saniyede bitiriyor işi.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.