Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.05.2018, 14:19   #9
Hara-Kiri
Kayı Boyu'nun Torunu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bilgisayarınız İçin Tehlikeli Yazılımlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

Ben kullanmıyorum. Bence antivirüs kullanmanın bir önemi kalmadı. Dediğim gibi çok güvenilen, kullanılan programlar artık potansiyel zararlı.. Kar amacı güden bu tür programların "ücretsiz" yada "ücretli" olması birşey farkettirmiyor.

Oysa açık kaynak kod lisansına sahip olan çoğu program daha güvenlidir. Bazıları özelliklerini ücretli yapabiliyor ama çoğu programcı da, yaptığı yazılımı tam kapasitesiyle kullanıcılarına sunarak, sadece bağış yöntemiyle emeklerinin karşılığını alıyorlar.
Bahsi geçen virus hakkında bilgim yok compile halini yakalarsam inceleyip ne olduğunu söyleyebilirim.

Açık kaynak kodlu herzman daha iyidir bu her zaman böyle olmuştur.
Bundan 2 sene önce JAVA ve PYTHON dillerine yönelmiştim.Akıcı ve C kadar karmaşık değil.Bir kaç satırla işi bitirebiliyorsun.

Şöyle bir sorunum oldu . Java ve PYTHON içeriğine ulaşmak çok kolay olduğundan.Bunlardan bir ücret talep edemedim. Çünkü OnGuard gibi bir seçeneği olmasına rağmen Test Lisansınını kaldırmak çok basit. O Yüzden C ve delphi olarak devam ettim. Benim geçim kaynağım bu zaten . Şuan C ve Delphi Cross Platform çalıştığından ayrı ayrı yazmak zorunda kalmıyorum.(Client(Android , IOS) Server(Windows,Web , Linux)

Java ve Python diline edecek lafım yok ama bunu ticari olarak kullanmak istersen nafile .

Virus konusuna geri dönecek olursak. Her bilgisayarın virus korumaya ihtiyacı vardır.Kişisel bilgilerinizden ziyade sizin adınıza herşeyi yapabilmeleri daha korkunç sonuçlar doğurabilir.

Önerim ise Rusların yaptığı KASPERSKY. Gerçek zamanlı çok iyi çalışan bir AV.
Virusu yakalayamazsa bile çalıştığında şüpheli hareketler bellidir.Anında bloke koyar ve Sizi uyarır.Çalıştırmak isteseende çalıştıramazsın.

Tam bir güvenlik abidesi.
Gerçek şu ki; saat 12:12 olduğunda kimse seni düşünmüyor, şifreleri 1234 yapan insan hala yaşıyor, noel baba yok, tam karşıya geçerken kırmızı yanacak, istediğini alsan da aklın alamadığında kalacak, az kalan yemek daha lezzetlidir, pastayı kesen pasta yiyemez, gece tırnak kesersen ömrün kısalmaz ve sakın kendini başka dünyadan zannedip triplere girmeye kalkma. ne yazık ki pizzanın ambulanstan önce geldiği bir ülkenin en nadide vatandaşlarından birisin sen de.. Hayat işte. O bakımdan diyeceğim o dur ki ; Başımız toprak, sonumuz toprak; mühim olan, çamurlaşmadan yaşamak..

2 Üyemiz Hara-Kiri'in Mesajına Teşekkür Etti.