Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.05.2010, 11:13   #10
Paneb
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Bugün gelirken Gevezeden dinlediğimi anlatayım ;

İzmir düşmandan henüz kurtarılmış, askerlerimiz ankaraya dönmek üzere yola çıkmışlardır. Canım Atatürk'üm paşalar askerler ve yaverler bitap düşmüş, yorgunluktan uykusuzluktan hırpalanmış bir halde trene binerek Ankaraya dönüyorlar. Gecenin ilerleyen vakitlerinde Canım Atatürk'ümün ardından paşalar ve yaverlerde uyumak üzere çekilmişlerdir. Sabah Canım Atatürk'ümü karşılamak üzere yaveri kompartmanın kapısını tıklatır ve içeri girer, Atamızı kravatını yıkarken bulur. Yaver ;
-Paşam, ben yıkardım neden zahmet ettiniz
derken, Canım Atatürk'ümün hiç uyumadığını, gözlerinin halen şiş olduğunu farkeder ve merakla
-Paşam neden hiç uyumadınız, rahat mı edemediniz diye sorar.
Atatürk'üm ;
-Çocuk, gece kompartmana yastık ve battaniye koymayı unutmuşsunuz. Ben de kolumu yastık yaptım, rahat edemedim. Ceketimi yastık yaptım, bu kez de üşüdüm. Kalktım Ben de. diyince
-Paşam keşke seslenseydiniz uçarak gelirdim der yaveri.
Ata'm ;
-Çocuk Ben yorgunsam siz de yorgunsunuz. Benim rahatımdan çok sizin rahatınız Milletin rahatı önemlidir. Der.

Liderlik. Liderimiz. Atamız. Canımız.
19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramımız Kutlu olsun. Çok büyük gün bugün , çok güzel gün.

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
25 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.