Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.06.2021, 15:41   #29
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Haftanın Kitapları

Alıntı:
Berlin'den Bergama'ya uzanan bir macera
Ahmet Ümit'ten Kayıp Tanrılar Ülkesi. Yazardan polisiyeyi arkeoloji ve mitolojiyle harmanlayan usta işi bir roman. Berlin Emniyet Müdürlüğü'nün cevval baş komiseri Yıldız Karasu ve yardımcısı Tobias Becker, göçmenlerin, işgal evlerinin ve sokak sanatçılarının renklendirdiği Berlin sokaklarından Bergama'ya uzanan bir macerada, hayatı ve insanları yok etmeye muktedir sırların peşinde bir seri cinayetler dizisini çözmeye çalışıyor. Soruşturmanın Türkiye ayağında sürpriz bir ismin olaya dahil olmasıyla heyecanın dozu gitgide artıyor. Kitap Zeus Altarı ve Pergamon Tapınağı'nın gölgesinde mitlere günümüzde yeniden hayat verirken, suçun çağlar ve kültürler boyu değişmeyen doğasını bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor. (Yapı Kredi Yayınları)

Kitabı okumadım sadece @OkyanusunKalbi 'nin eklediği bilgi notu ile aklıma gelenleri karalamak istedim -ki bu arada kitap illa ki güzeldir her kitabın olduğu gibi...

Ahmet Ümit abiciğimden ricamdır şu romandaki kahramanları Yıldız abla ile Tobias abiyi bir sonraki kitapta tersine bir yolculuğa çıkarıp Bergamadan Berline uzanan iğrenç bir hırsızlık hikayesini de inceletsin.

Pergamon Müzesi - Berlin linkinden gerekli malzemeyi toplar, sağolsun @LaLe hazırlamış kendisi için...

Oki teşekkürler konu için...

2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.