Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.03.2019, 13:16   #8
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: UEFI Kurulumda Bir Sorunum Oldu

@SerseriGezgin senin dediğin gibi rufusla GPT ve fat32 olarak kaydettim şimdi eskisi gibi oldu daha hızlı yani.
fakat sorun aslında bendeymiş, daha önce dikkatimi çekmemiş, bu dediğin gibi format attıktan sonra bilgisayarı hiç kapatmadan ve hiçbir Windows güncellemesi yapmadan tekrar biosa girdim o dediğim UEFİ order listesinde hem diskim hem de Windows boot manager satırı görünüyordu sonra oradan çıkıp windows'a girdim bütün güncellemeleri yaptıktan sonra tekrar biosa girdiğimde diskim listeden kaybolmuş ama Windows boot manager duruyordu.
Ya Windows güncellenince diskim Windows boot manager'e devrediliyor ya da bilgisayar kapandıktan sonra açılınca görünmüyor ama her iki şekilde de sanırım yanlış bir şey yok çünkü youtube'da aynı benim biosuma sahip olan bir bilgisayarda bios tanıtılıyordu orda da Windows boot manager görünüyor doğrusu o galiba.
Bir de @Insanlikarayan'ın dediği şey zaten hep aklımda bir dahaki sefere onu deneyeceğim çünkü kurulum sırasında samsung evo sata1 olarak görünüyor ben sata0 olarak yani birinci olarak görünmesini istiyorum.
Yani sözün kısası anladığım kadarıyla daha önce ilk format attıktan sonra bir daha biosa girip bakmadığımdan farketmemişim normali bu.
Herkese yardımları için teşekkürler.
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.